Cеріал Swedish Homestead: Як верстат Wood-Mizer LT40 розпилює колоду від початку і до кінця

Автор: Wood-Mizer, Europe

 

 

Симеон Фукс і його батько Гельмут Фукс – експерти в розпилюванні деревини, тому що вже 15 років є власниками верстата Wood-Mizer LT40. «В цьому відео ми вирішили показати, як розрізати колоду від початку і до кінця на стрічковопилковій пилорамі, щоб ви повністю відчули цей процес», - каже Симеон.

Батько Симеона демонструє найкращі навички розпилювання деревини. Використовуючи гідравлічні завантажувальні лапи, Гельмут піднімає колоду на станину. Гідравлічний затиск фіксує колоду на місці після того як Гельмут позиціонує колоду з допомогою гідравлічних домкратів. Встановивши ріжучу голову по висоті точно в такому положенні, де пилка повинна розрізати колоду, Гельмут запускає двигун і зчеплення з пилкою, а потім починає переміщувати ріжучу голову перед, керуючи нею з пульта. Гельмут рухається разом з ріжучою головою вздовж верстата, поки пилка розрізає дерево.

Симеон знімає відрізаний шматок з верстата, поки Гельмута повертається у вихідне положення і починає другий розріз. Тирсу виштовхує з пилорами на землю, але можна під’єднати мішок для збору тирси і навіть аспіраційну систему. Перевертаючи колоду з допомогою гідравліки, Гельмут робить ще кілька розрізів доти, доки в нього не вийде чотирикантний брус. Гельмут працює швидко, тому що не тратить час на ручне завантаження та переворот колод. З бруса він може зробити чотири дошки. Завантаживши необрізні дошки на верстат, Гельмут одразу робить обрізку трьох дошок за один прохід, щоб вийшов чистий та рівний пиломатеріал.