Cеріал Swedish Homestead: Як безпечно і точно вирубати дерево

Автор: Wood-Mizer, Europe

 

Фермер Симеон Фукс розповідає про перевірені методи, які використовують шведські лісозаготівельники для вирубки дерев.

Існують різні методи рубки дерев. В Швеції молоді лісоруби цінують традиції і досвід старших поколінь. Симеон не виключення. Симеон вже більше десяти років займається лісозаготівлею і вважає, що його метод, точність і професіоналізм рубки прийшли від старших, які навчили його всьому, що потрібно знати про рубку дерев.

«Перше правило – це обладнання для безпеки», - починає Симеон. Найважливішим аспектом вирубки дерев є знання, необхідні для попередження травматизму або смерті. Навіть для досвідчених лісорубів бензопили дуже небезпечні. Незважаючи на те, що методи розпилу стовбура можуть змінюватись, відповідний захист голови, вух, очей і тіла має визначальне значення у цій роботі.

Симеон пояснює, що одягає штани та черевики, які навіть бензопила не може пробити, і яскраву куртку, яка гарантує, що він буде помітним у лісі. Всупереч поширеній думці, коментує Симеон, міцні штани та взуття досить зручні та легкі. Для лісоруба також важливий міцний шолом та пояс для інструментів. На поясі Симеона закріплені мірна рулетка, гак, клини та сокира.

Симеон працює бензопилою STIHL MS360. Спочатку він втикає в землю кілочок, який вказує напрям падіння дерева. Симеон врізається в дерево зі сторони, поверненої до кілочка.

«Одна з найпоширеніших помилок, які я бачив у лісорубів, полягає у тому, що вони починають розпил занадто високо», - каже Симеон. При цьому втрачається цінна деревина.

Після засічки Симеон прорізає дерево по кругу. Приблизно на півдорозі він вставляє два клини, щоб задати напрямок падіння, і продовжує пиляти навколо дерева. Потім він повністю вбиває клини, поки дерево не починає падати. Нарешті Симеон відступає назад і стовбур падає точно поряд з кілочком.

***

Інші серії Swedish Homestead:

Як безпечно і точно вирубати дерево

Як верстат Wood-Mizer працює надворі взимку

Чому потрібні вирубувати старі дерева

Як верстат Wood-Mizer LT40 розпилює колоду від початку і до кінця

Як проріджувати ліс і виготовляти дрова

Не думай про швидкі гроші – думай про якість продукції

Шукаєте хобі, яке приносить гроші? Подумайте про пилораму!