Від ентузіазму двох винахідників, що створили пересувну пилораму і заснували бізнес в Америці, до світового лідерства в технології вузьких стрічкових пилок - такий шлях пройшла компанія Wood-Mizer за свою історію.

У 1982 році компанія Wood-Mizer з'явилася, як результат дуже скромних починань. Фактично, вона народилася в гаражі, в місті Індіанаполіс, США, де два товариші Дон Ласковскі і Денієль Текульве почали працювати над ідеєю більш ефективного розпилювання колод на дошки і створили унікальну конструкцію пилорами на колесах. Разом з цим винаходом відкрилися і нові можливості. Раптово виявилося, що кожен, кому потрібен пиломатеріал, може легко розпиляти наявні колоди на потрібні заготовки. Революція в деревообробці почалася! Вона перемогла в усьому світі: сьогодні більше 80 000 верстатів Wood-Mizer працюють приблизно в 100 країнах.

Завод, побудований в Індіанаполісі в 1982 році, вже в перші п'ять років випустив більше 2 500 верстатів. Недорога пилорама, яка перетворює колоди в якісний пиломатеріал і при цьому, виробляє на одну дошку більше з кожної колоди, в порівнянні з іншими технологіями деревообробки - ці особливості обладнання Wood-Mizer принесли величезний успіх і визнання серед деревообробників.

У 1990 році компанія прийняла важливе рішення про виведення своєї продукції на Європейський ринок. Спочатку повністю зібрані верстати імпортувалися з США, але оскільки попит в Європі наростав, почалося будівництво виробничого центру. Це був дивовижний час - повний нових можливостей, після того, як країни Східної та Центральної Європи відкрилися світу і стали частиною глобального ринку. Ось чому Європейський завод Wood-Mizer був побудований в польському місті Коло, звідки продукція компанії поставляється сьогодні в Європу, Азію та Африку.

Зараз Wood-Mizer – це не тільки стрічковопилкові верстати та стрічкові пилки. Нещодавно до корпорації Wood-Mizer увійшов ще один європейський завод, розташований у Швеції, що випускає компактні, універсальні стругально-фрезерні верстати високої якості. Так реалізується ідея Wood-Mizer створювати обладнання, яке переробляє деревину від колоди до готового продукту.

З моменту заснування, Wood-Mizer випустив понад 80 000 стрічковопилкових верстатів, які працюють зараз по всьому світу. Приєднуйтесь до сім’ї Wood-Mizer!