Розпилювання

Cеріал Swedish Homestead: Як верстат Wood-Mizer працює надворі взимку

У цьому відео шведський фермер Симеон Фукс пояснює, що з верстатом Wood-Mizer LT40 його ферма може отримувати прибуток в будь-яку пору року. Після 15 років використання і 5,000 годин розпилювання, пилорама Wood-Mizer продовжує сумлінно працювати навіть надворі при мінусових температурах.

Як розпилювати деревину на стрічковій пилорамі в холодну погоду

Якою б суворою не була зима, справжнього розпилювальника морози не лякають. Ось кілька корисних порад, які допоможуть впоратись з зимовим розпилюванням, коли температури знижуються, а колоди починають замерзати. Приділивши увагу належному обслуговуванню пилорами та пилок, ви зможете успішно працювати на верстаті всю зиму!

Що робити, якщо під час розпилювання виникає «хвиля»?

Багато верстатників знайомих з цією проблемою: під час розпилювання виходить нерівна поверхня дошки, «хвиля». Проблема дійсно серйозна, але її можна вирішити. Послідовно проаналізуємо фактори, які впливають на процес розпилювання. Їх всього чотири: оператор, верстат, пилка, деревина.

Як налаштувати ролики пилки на стрічковій пилорамі

Направляючі ролики пилки визначають положення пилки відносно станини. Правильне встановлення роликів надає додаткову стабільність пилці в пропилі. Встановлення роликів перевіряється за допомогою регулювальної лінійки, яка входить до комплекту стрічковопилкового верстата.

Як розпиляти колоди на дошки: Способи розкрою деревини на стрічковій пилорамі

Існує багато методів розпуску деревини, серед яких пряме або суцільне розпилювання, випилювання бруса, просте розпилювання, розпилювання за сортами, яке рідко використовується у Європі, а також дуже цікавий спосіб розкрою колоди на чверті. Ознайомтесь з описом кожного із цих методів та їхніми назвами англійською, що може згодитись у подальшому пошуку інформації в інтернеті.

Як налаштувати електронну лінійку Setworks на вашому верстаті Wood-Mizer

Тут ви можете завантажити PDF-файл з короткою інструкцією для налаштування електронної лінійки Setworks на пилорамі Wood-Mizer.