Деревообробна лінія TITAN на польському підприємстві MEBLOHIT

Автор: Wood-Mizer, Europe

Деревообробна лінія TITAN на польському підприємстві MEBLOHIT

 

Завдяки деревообробній лінії TITAN польський виробник піддонів збільшив продуктивність, зберігши при цьому кількість працівників на попередньому рівні.

MEBLOHIT – польська компанія, яка багато років виробляє дерев’яні піддони. Це дуже складна галузь, в якій ефективність виробництва є ключовим фактором успіху. Пан Ян Завада, власник компанії, з роками став експертом у підвищенні ефективності виробництва.

"Спочатку ми використовували циркулярну пилку. Ефективність була низькою, тому ми купили нашу першу стрічкову пилораму з вузькою пилкою, а потім ще одну, щоб збільшити продуктивність", - каже Ян Завада.

 

 

З часом стало зрозуміло: щоб йти в ногу з ринком і не відставати від конкурентів, потрібні подальші інвестиції. Враховуючи стан польського ринку праці, підвищення продуктивності без збільшення кількості працівників було в списку пріоритетів.

"Зараз дуже складно набирати людей, тому одною з наших вимог до обладнання було зростання ефективності виробництва без збільшення кількості працівників", - каже він. "Власне, саме тому ми вибрали лінію Wood-Mizer TITAN".

 

 

Деревообробні лінії Wood-Mizer TITAN проектують індивідуально для конкретного виробництва. Лінія TITAN в компанії Meblohit складається з вертикальної здвоєної пилорами TV6000 з пневматичним переворотом колод (1), багатопила MR3000 з системою центрування бруса на станині (2), горизонтального стрічкового роздільного верстата HR500, рампи для завантаження колод (3), конвеєра для дошок обапола (4), платформи оператора (5) і конвеєра для збору тирси (6), який проходить під верстатами вздовж всієї лінії.

TITAN sawmilling system layout

Ця конфігурація забезпечує ефективне переробляння колод невеликого розміру, а також обаполу.

"В основному ми працюємо з колодами із сосни та ялини довжиною 2,5 метри і діаметром 15–45 см. Компонування обладнання, розроблене для нас компанією Wood-Mizer, виявилось ідеальним для наших завдань", - каже пан Завада.

 

 

 

 

Покращення почались вже на початковому етапі проекту. Раніше за восьмигодинну зміну тут розпилювали 60 м3 колод. Тепер продуктивність виросла у 1,5 рази, до 90 м3 за зміну. "Завдяки лінії TITAN ми значно підвищили ефективність без залучення додаткових працівників. Це дуже важливо для нас", - каже Завада.

Він вже думає про наступні інвестиції – доповнення лінії ще одним роздільним верстатом та розширеною системою сортування колод. "В наступному році ми плануємо встановити ще кілька верстатів Wood-Mizer. За моїми розрахунками, це дозволить нам підвищити продуктивність до 120 м3 деревини за зміну при такій ще кількості працівників ", - каже він.