Мобільна деревообробка для радості, релаксу та терапії

Jon Scott Lumber Yard

«Пиляння деревини з Wood-Mizer – це весело! Це розслаблює і, взагалі, має лікувальний ефект», вважає Джон Скотт, розпилювач зі штату Коннектикут, США.

Джон Скотт зацікавився всім, що пов'язано зі столярною справою та деревиною, ще коли йому було 12 років. «У школі у нас не було уроків праці, тож я самоучка. Я навчився всього за книгами, а зараз продовжую шукати і знаходжу нову корисну інформацію в Інтернеті», каже Джон.

Кілька років тому він мав справу з переробкою колод червоного та білого дуба, а також чорного горіха. Джон відразу зрозумів, який це багатий матеріал для столяра, і вирішив відвезти колоди на місцеву пилораму, припускаючи, що він отримає величезний запас деревини за вигідною ціною.

«Уявіть, тамтешній розпилювач узяв із мене за цю послугу приголомшливі 19.000 доларів!» вигукує Джон. «У це важко повірити: по суті, я заплатив повну роздрібну ціну готових пиломатеріалів за пиляння та сушіння колод, які я сам йому і доставив. Та якби я пішов на сусідній лісовий склад і просто купив ці дошки, то вийшло б дешевше!» Це змусило Джона уважніше придивитися до деревообробки, що потенційно обіцяло йому економію, а, можливо, і добрий заробіток.

 

Jon Scott ChapelJon Scott Chapel
Jon Scott LumberJon Scott Lumber

 

«Я бачив верстати Wood-Mizer до цього на виставках у Нью-Джерсі. Я планую незабаром піти на пенсію, але хочу залишатися активним і отримувати задоволення від того, чим займаюся. До того ж, я люблю заощаджувати гроші і ненавиджу, коли хороші колоди зникають марно. Ось це і були мої основні причини купити Wood-Mizer», говорить Джон. «На покупку у мене пішло кілька років, але тепер, коли пилорама в мене, я просто щасливий!»

Джон придбав мобільний стрічковопилковий верстат LT40WIDE з гідравлічною системою для завантаження колод. Компанія Wood Mizer працює вже понад 40 років, і за ці роки вона виробила та продала по всьому світу 100.000+ лісопильних верстатів, більшу частину яких становить модель LT40. Нещодавно Wood-Mizer удосконалив цю добре відому пилораму, додавши опцію широкої ріжучої голови - саме таку і придбав Джон. Широка ріжуча голова має збільшений отвір, що дозволяє Джону випилювати на своєму верстаті Wood-Mizer дошки шириною до 84 см, причому без будь-якого переналаштування обладнання. За допомогою гідравлічних лап Джон завантажує колоду на станину; маніпулюючи гідравлікою, перевертає колоду, укладає її оптимальним чином і міцно притискає до станини.

Потім задає в електронній лінійці Setworks необхідну товщину дошки, і голова, що пиляє, автоматично опускається до потрібного рівня. Старт - пила на шківах починає обертатися, і Джон нарізає дошки одну за одною, рухаючись поруч з головою, що пиляє, уздовж колоди.

 

Jon Scott SawmillJon Scott Sawmill

 

Так Джон розпилює практично будь-який тип деревини. «Коли я тільки починав, я різав будь-що. В результаті іноді траплялося, що після сушіння дошки викривлялися, скручувалися та виявлялися непридатними для подальшої переробки. Згодом я навчився розбиратися в деревині і розумніше ставитися до колод, які я розпилюю», розповідає Джон.

Нещодавно він виготовив пиломатеріал для ремонту власного будинку, зробив з нього ґратчастий паркан та полагодив вхідні двері. В іншому проекті йому довелося розпиляти досить складну деревину чорної вишні, і результат перевершив усі очікування.

«Мої друзі, які живуть за годину їзди від мене, якось подорожували Ісландією, і побачили на місцевих фермах невеликі каплиці. Повернувшись до Штатів, вони зайнялися ідеєю побудувати гарну каплицю на своїй фермі. Я приїхав до них зі своїм верстатом LT40WIDE, і за три дні ми напилили необхідну кількість матеріалу з північного білого ясеня, чорної вишні та хемлока», – розповідає Джон.

Про те, як друзі Джона побудували Trinity Knot Chapel, читайте нашу історію «Побудова унікальної дерев'яної каплиці на фермі в США». Каплиця вийшла настільки привабливою, що Джон представив її у конкурсі найкращих проектів із верстатами Wood-Mizer, та – виграв! Каплиця Trinity Knot Chapel була визнана найкращою у категорії «Унікальні та незвичайні проекти».

 

Lattice Fence ConstructionLattice Fence Construction
Lattice FenceLattice Fence
Trinity Knot Chapel ConstructionTrinity Knot Chapel Construction

 

«Зараз я залучений до іншого проекту», продовжує Джон. «Разом із кількома друзями ми вирішили замінити в нашій церкві 36 дерев'яних лав, кожна завдовжки близько п'яти метрів. Оригіналам понад 50 років, і вони спочатку були не дуже добре зроблені: у конструкції багато ДСП, покритого мореним шпоном тополі, а тополя, як відомо, погано переносить морилку», пояснює Джон.


Stacked LumberStacked Lumber

 

Для нових лав вони вирішили використати колоди білого ясеня, отримані від вирубки дерев, що загинули від комах, - від агресивного смарагдового ясенового бурильника. «Ми хочемо перетворити цю трагедію на благо», каже Джон, «щоб цінна деревина продовжувала жити в корисних виробах». Вони вже розпилили та висушили близько п'яти кубометрів білого ясеня.

 

Jon Scott Working on the SawmillJon Scott Working on the Sawmill

 

«Чесно кажучи, я навіть не міг уявити, що розпилювання на верстаті Wood-Mizer так мені сподобається», зізнається Джон. «Я думаю, що пиляти дошки та балки мені подобається навіть більше, ніж обробляти їх, перетворюючи на меблі та інші корисні предмети. Я знаходжу це [роботу на верстаті Wood-Mizer] веселим, розслаблюючим і навіть лікувальним заняттям - Я ЛЮБЛЮ свій Wood-Mizer!»

***