Wood-Mizer на виставці LIGNA 2023: “FROM FOREST TO FINAL FORM” – ВІД ЛІСУ ДО ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

Wood-Mizer at LIGNA 2023
18.05.2023

 

На виставці LIGNA 2023 у Ганновері, Німеччина, Wood-Mizer представив безліч нових рішень та верстатів, які дозволяють клієнтам компанії бути більш конкурентними, відповідати на виклики часу, втілювати у життя різноманітні проекти з деревини та заробляти гроші перетворюючи колоди на кінцеву продукцію. Компанія продовжує залишатися вірною своєму девізу "From Forest to Final Form" - "Від лісу до готової продукції".


Заробляємо на розпилюванні деревини

На LIGNA Wood-Mizer встановив відразу дві промислові лінії з переробки круглих колод. Лінії являють собою синхронно працюючі верстати, об'єднані конвеєрною системою для транспортування матеріалу, яка сортує та переносить на подальшу переробку пиломатеріали, горбиль, обрізки та тирсу, що дозволяє використовувати 100% деревної сировини.

 

 

Перша лінія зроблена на базі флагманського верстата Wood-Mizer – промислової пилорами WB2000, забезпеченої гідравлічною накопичувальною рампою для подачі колод, вбудованим автоматичним конвеєром для відбору готової дошки та представленим вперше промисловим двоваловим багатопильним верстатом MR200. Верстат WB2000 був представлений на LIGNA з новою конструкцією кабіни оператора, в якій оператор, працюючи джойстиками з пультом управління, може в комфортних умовах керувати всіма функціями лінії, починаючи від завантаження колоди, до його позиціонування на станині, розпилювання та видалення готових дощок із верстата на подальшу переробку.

 

 

Переваги деревообробних ліній Wood-Mizer:

  • Не потрібне попереднє сортування колод
  • Можливе розпилювання великих колод до 92 см у діаметрі
  • Не потрібне окреме окорочне обладнання (верстат WB2000 має вбудований дебаркер для очищення колоди від кори саме там, де стрічкова пилка входить у деревину, що продовжує термін служби пилки)
  • Застосовуються недорогі та прості в обслуговуванні стрічкові пилки шириною 50-75 мм.
  • Потрібна мала кількість персоналу: один оператор керує роботою верстата WB2000, ще двоє людей працюють на багатопильному верстаті MR200
  • Висока продуктивність верстата поєднується з економічними електродвигунами з низьким споживанням енергії


Друга промислова лінія Wood-Mizer переробляє колоди в палетну дощечку і складається із здвоєної вертикальної пилорами TVS HEAVY DUTY (це нова версія, вперше представлена на LIGNA 2023), завантажувальної рампи та сортувального обладнання, горизонтального стрічкового двоголового верстата HR700.

 

 

На окремому стенді Wood-Mizer представив свій нещодавно створений підрозділ Wood-Mizer Systems, що спеціалізується на проектуванні та виробництві промислових деревообробних ліній на індивідуальне замовлення під специфічні потреби підприємств.

Докладніше про промислові лінії Wood-Mizer на виставці LIGNA читайте у нашому спеціальному репортажі.

 

 

Збільшуємо продуктивність

Одна з можливостей, що широко використовується для збільшення продуктивності деревообробки полягає в тому, щоб додати кромкообрізний або багатопильний верстат до пилорами. В цьому випадку стрічкова пилорама виготовляє необрізну дошку, яка потім проходить через крайкоріз з круглою пилкою.

Wood-Mizer представив на LIGNA цілу низку кромкообрізних верстатів для підприємств з різними потребами: верстати відрізняються потужністю, продуктивністю, максимальними розмірами пиляння та ціною.

Компактний кромкоріз EG100 з електричним 7кВт або бензиновим 14 л. двигуном і двома пилками діаметром 250 мм – опція для індивідуального розпилювача, у тому числі і мобільного, в той час як найпопулярніший кромкообрізний багатопильний верстат Wood-Mizer EG300 обладнаний електродвигуном 15 кВт або 18,5 кВт, що окремо стоїть пультом з електронною лінійкою і може мати від 2 до 5 круглих пилок діаметром 350 мм.

У складі промислових ліній на стенді Wood-Mizer працювали промислові версії верстатів: кромкоріз EG800 з двигуном від 30 до 55 кВт і чотирма пилами діаметром 400 мм, також двоваловий багатопильний верстат MR200 з двигунами від 2x15 до 2x30 валу, здатний розпилювати брус завтовшки до 200 мм.

 

 

Рухаємось у бік великих колод

Ситуація на ринку сировини відкриває нові ніші у роботі розпилювачів. Доступність великих колод, які важко транспортувати і розпилювати, але при цьому легко і недорого купити, спонукала компанію Wood-Mizer надати своїм клієнтам опцію - WIDE (ШИРОКА) ріжуча голова, яка може бути встановлена на верстати серії LT. Верстати LT15WIDE, LT20WIDE, LT40WIDE та LT70WIDE, представлені на LIGNA, здатні розпилювати колоди діаметром від 90 до 105 см.

Ще більше можливостей з обробки широких дерев'яних дощок та плит відкриває стрічковопилковий верстат LX250 унікальної конструкції. У верстаті LX250 широка ріжуча голова рухається по двох рейках і дозволяє розпилювати колоди діаметром до 140 см. Для вирівнювання та шліфування широкого матеріалу Wood-Mizer розробив приставку MB200 SlabMizer, яка встановлюється на станину пилорами LT і дозволяє оператору відшліфувати дерев'яний сляб шириною до 142 см за допомогою ріжучої голови з п'ятьма твердосплавними ножами і орбітальної шліфувальної головки.

 

 

Працюємо незалежно або як бути самому собі господарем

Багато власників мобільних пилорам Wood-Mizer працюють як незалежні підприємці, здійснюючи контрактне розпилювання на місці у замовника. Для таких клієнтів Wood-Mizer представив дві нові мобільні пилорами з широкими ріжучими головами, поєднавши, таким чином, переваги мобільності та переробки великих колод.

LT15CLASSIC WIDE Mobile – відмінний бюджетний верстат із сегментованою станиною, тоді як верстат LT20WIDE Mobile – більш просунуте рішення, оскільки його станина може бути обладнана різними версіями гідравлічної системи для маніпулювання колодами, що важливо при роботі з важкими колодами. Обидві машини створюють конкурентні переваги на нових ринках, включаючи зростаючу потребу у переробці міської деревини.

На стенді Wood-Mizer для відвідувачів відкривалася цікава можливість порівняти стрічковопилкові верстати Wood-Mizer у дії. Так як була представлена вся лінійка верстатів LT, стала ясною різниця в управлінні, швидкості та продуктивності верстатів. Наприклад, з малою пилорамою LT15 з низькою сегментованою станиною, двигуном 7,5 кВт і стрічковою пилкою шириною 32 мм, всі операції із завантаження та позиціонування колоди здійснюються вручну. А на самій продуктивній та швидкій пилорамі в лінійці LT – LT70 – є багатофункціональна гідравлічна система, головний двигун 18,5 кВт, шківи збільшені в діаметрі до 600 мм та використовується стрічкова пилка шириною 38 мм.

Усі стрічковопилкові верстати Wood-Mizer можуть бути обладнані електронними лінійками. Це пристрої для програмування необхідної товщини дошки, які автоматично встановлюють голову, що пиляє, в потрібне положення по висоті. У верстатах LT70 цей електронний пристрій входить до стандартної комплектації.

 

 

НОВЕ! Розпилювання на «зеленій» енергії

На виставці LIGNA 2023 компанія Wood-Mizer представила перший у галузі деревообробний верстат з живленням від електричної батареї. Цей новий варіант джерела живлення для верстата LT15WIDE дозволить розпилювачам мати доступну за ціною електричну пилораму зі змінними батареями.

Поява пилорами Wood-Mizer із електричними батареями – ще один крок у напрямку використання зеленої енергії на нашій планеті.

 

 

Розкриваючи свій творчий потенціал

Для тих користувачів, хто займається деревообробкою як хобі, Wood-Mizer презентував найменшу та недорогу пилораму LX50, що забезпечує високу якість та точність різання при пилянні невеликих обсягів деревини.

Крім того, на окремому стенді Wood-Mizer представлена повна лінійка компактних деревообробних верстатів Wood-Mizer, включаючи дві новинки – чотиристоронній стругально-фрезерний верстат МР280 та форматно-розкрійний верстат MS750. Верстат з ЧПУ для автоматичного оброблення матеріалів Wood-Mizer CNC5003 також був вперше показаний на LIGNA 2023.

Докладніше про деревообробні верстати Wood-Mizer лінійки MP та MS читайте у нашому спеціальному репортажі.

 

 

Wood-Mizer випускає не лише обладнання, а й є великим виробником та постачальником ріжучого інструменту. Повний асортимент стрічкових пилок, циркулярних пилок, рамних пилок, стругальних ножів і фрез був представлений на LIGNA як частина підрозділу Wood-Mizer TOOLS, поряд з пристроями для загострювання та розводження стрічкових пилок.

Компанія Wood-Mizer була заснована понад 40 років тому двома інженерами-винахідниками, які об'єдналися заради вирішення творчого завдання – створення першої у світі мобільної пилорами. Це рішення повністю змінило та визначило розвиток деревообробної промисловості на роки вперед, що принесло нові можливості для розпилювання – мобільність, економічність, енергоефективність, а також заощадження цінного лісового ресурсу за рахунок технології тонкого різу. На виставці LIGNA в 2023 році ми переконалися, що через 40 років з моменту свого народження, компанія Wood-Mizer, ведена талановитими інженерами-конструкторами, продовжує привносити у світ інновації. Ці інновації змінюють на краще життя не тільки для користувачів та власників верстатів Wood-Mizer, а й для їхніх співтовариств, дозволяючи їм здійснювати свої мрії, реалізовувати проекти з деревиною та розвивати свою справу – від лісу до готової продукції.

***