Як покращити роботу стрічкової пили – практичні поради

Автор: Wood-Mizer, Europe

Розпилювання колод стрічковою пилою Wood-Mizer дозволяє отримувати рівний пиломатеріал заданого розміру. Та є кілька факторів, які слід враховувати, щоб отримати найкращі результати у розпилюванні. Регулярне техобслуговування верстата, знання правил використання стрічкової пили і увага до деяких деталей під час розпилювання допоможе Вам уникнути передчасного розриву пили або нерівних пропилів.

Розпилювання брудних колод призводить до швидкого затуплення стрічкової пили і зниження якості пиломатеріалу. Радимо очищувати колоди перед початком розпилювання за допомогою металевої щітки або ж встановити дебаркер на ваш стрічковопилковий верстат.

Під час роботи пила має входити у колоду рівно та повільно, а потім її подачу можна пришвидшити, якщо це необхідно. Швидкість розпилювання має бути максимально високою для збереження рівного пропилу. Щільність деревини впливає на швидкість розпилювання. Оскільки м’які породи за своєю структурою волокнисті, необхідно більш ретельно стежити за швидкістю розпилювання. Тверді породи, як правило, однорідні і їх легше пиляти на постійній швидкості подачі пили.

Під час розпилювання на пилу може налипати тирса. Використовуйте омиваючу рідину чи додайте до води невелику кількість рідкого мила, щоб підтримувати пилу у чистоті. Під час розпилювання завжди ослаблюйте натяг пили.

Правильне регулювання пили і налаштування верстата потрібно перевіряти у відповідності до процедур, описаних в інструкції до верстата.

  1. Підтримуючі ролики пили повинні вільно обертатись, без проскоків. Відстань між тильними сторонами пили і ролика не має перевищувати 4 мм, і вони не повинні тертись один об одного, інакше це призведе до виникнення тріщин з тильного боку пили. З часом ролики зношуються, втрачають свою форму і їх потрібно змінювати на нові.
  2. Плаваючі ремені на шківах мають бути без дефектів та рівномірної товщини. Щоб подовжити їхній термін служби, рекомендовано міняти місцями ремені з ведучого і веденого шківів. Це потрібно робити раз на тиждень, а на верстатах, які працюють у кілька змін, - частіше.
  3. Налаштування верстата потрібно перевіряти регулярно. Ведіть журнал перевірки технічного стану верстата. Це особливо важливо, якщо на верстаті працюють кілька операторів.
  4. Час від часу потрібно перевіряти регулювання шківів.
  5. Неправильний натяг пили або помилки у системі натягу призводять до нерівного пропилу. Впевніться, що натяг пили відповідає зазначеному в інструкції до верстата.

 

Best practice for better blade performance

Отримайте безкоштовну електронну книгу

Хочете дізнатися, як поліпшити роботу стрічкової пилки і продовжити її термін експлуатації? Підпишіться на щомісячну розсилку Wood-Mizer і Ви отримаєте eBook - брошуру в форматі PDF з статттями про стрічкові пилки, технічними рекомендаціями і посиланнями на корисні відео.