Новий двовальний багатопильний верстат MR200 від Wood-Mizer

Автор: Wood-Mizer, Europe

 

Wood-Mizer виводить на ринок новий промисловий багатопил – універсальний продуктивний верстат з двома головами, оснащеними валами по 12 циркулярних пилок, який здатен розпилювати брус завтовшки до 200 мм.

Двовальний багатопил MR200 можна застосовувати у будь-якому високотехнологічному деревообробному виробництві, де є потреба в розпилюванні великих об’ємів брусу на дошки. Верстат MR200 має два вали, які працюють від двигунів потужністю від 15 кВт до 30 кВт за вибором замовника. В стандартній комплектації кожен вал оснащений 12 пилками, діаметр яких може бути в діапазоні 200 - 350 мм.

Подача матеріалу здійснюється міцним столом модульної конструкції. Таким чином максимальна довжина заготовок не обмежена: стіл подачі можна подовжувати додаванням модулів. Мінімальна довжина бруса – 700 мм – менше, ніж в аналогічних верстатів конкурентів. Можливість розпилювати короткі заготовки досягається завдяки тому, що привідні ролики подачі розташовані близько до пилок. Таких роликів загалом вісім: 6 знизу та 2 зверху, з яких чотири просто перед пилками і чотири – після пилок.

 

MR200 Double Arbor Multirip after ripping some cants into boards

 

Працюючи на багатопилі MR200, оператор з допомогою двох лазерних вказівників (опція) встановлює брус на столі подачі та легко підштовхує брус до того, як його захоплять ролики подачі.

Інтуїтивно зрозумілий пуль управління розміщений у зручному для оператора місці. Окрім індивідуального запуску двигунів валів, пульт також має амперметр для вимірювання навантаження на вали та регулятор швидкості подачі до 15 м/хв.

Адам Кубяк, менеджер відділу продажів промислового обладнання Wood-Mizer, пояснює особливості конструкції багатопила MR200.

«Ми рекомендуємо встановлювати опціональний пристрій – електронний регулятор швидкості подачі, який відстежує навантаження на вали, і у випадку перевищення оптимального значення, автоматично сповільнює швидкість подачі матеріалу. Це дуже корисний пристрій, який не тільки позитивно впливає на якість розпиляного матеріалу, а й на збільшення довговічності верстата».

 

MR200 Double Arbor Multirip shown two arbors with cutting saws

Ще одна корисна опція – вбудований подрібнювач тирси, який працює від двигуна 5,5 кВт.

«Всі, хто має досвід роботи з багатопильними верстатами, знають, що в процесі розпилювання з’являються обрізки, шматки кори та тирса, які можуть заважати нормальній роботі верстата, - пояснює Адам Кубяк. – Тому Wood-Mizer передбачив в конструкції багатопила можливість встановлення подрібнювача, який переробляє ці відходи в дрібну тирсу, які виносить з верстата циклон –екстрактор. Ці відходи мають свою цінність, і важливо їх зібрати та підготувати для подальшого використання».

У верстаті MR200 положення обох валів регулюється за висотою відносно один до одного та до стола подачі. Ця конструктивна особливість дозволяє встановлювати вали на оптимальній висоті та вибирати пилки оптимально діаметру, щоб знижувати споживання енергії та збільшувати довговічність верстата.

«Під час розпилювання бруса максимальної товщини 200 мм, обидва вали задіяні на 100% своєї потужності. При переході на брус завтовшки, наприклад, 140 мм, можна відрегулювати положення валів так, щоб верхній та нижній постав мали однакове навантаження, тобто пропилювали до 70 мм товщини. В цьому випадку зношування пилки буде рівномірним, а використання енергії більш економним», - пояснює Адам Кубяк.

«Якщо виробництво працює, в основному, з призмою певної товщини, наприклад, 140 мм, є сенс встановити пилки меншого діаметру, - продовжує Адам Кубяк. – Що менша циркулярна пилка, то менший пропил та менше навантаження на двигуни, отже, є можливість збільшити вихід продукції, зекономити енергії та ресурс верстата».

«Гнучкість цього обладнання дає можливість економити та збільшувати прибуток в кожному окремому випадку».

Додатково в конструкції верстата передбачений гвинт тонкого регулювання верхнього валу. Він дозволяє регулювати положення верхнього та нижнього валу так, щоб вони розпилювали точно в одній площині.

«Ми рекомендуємо під час налаштування валів зробити пробне розпилювання, а потім з допомогою цього гвинта відрегулювати становище верхніх та нижніх пилок, щоб вони сходились ідеально рівно, - каже Адам Кубяк. - Так верстат MR200 виробляє пиломатеріали вищої якості, з гладкою поверхнею, на які немає слідів на тому місці, де пилки сходяться. Дуже небагато обладнання цього класу має таке налаштування».

Багатопильний двовальний верстат MR200 від Wood-Mizer компактний і малошумний.

Продуктивність багатопилів залежить від конкретних параметрів двигунів та пиломатеріалу. Зважаючи на досвід експлуатації на деревообробних підприємствах продуктивність MR200 можна оцінити в середньому на 10 м3 за годину.

Для отримання більш детальної консультації, будь ласка, сконтактуйте з місцевим представництвом Wood-Mizer.

 

MR200 Double Arbor Multirip infeed with assistance roller

MR200 Double Arbor Multirip operator panel with separate controls for each arbor

MR200 Double Arbor Multirip feed rollers close to arbors

MR200 Double Arbor Multirip fresh ripped cants to high quality boards

 

 

Privacy Policy