Як обслуговувати стрічковопилковий верстат

Автор: Wood-Mizer, Europe

Власники верстатів Wood-Mizer приділяють особливу увагу ефективності розпилювання. Щоб верстат не простоював, а працював максимально можливий час, необхідно проводити регулярне техобслуговування, замінювати розхідні матеріали та зношені частини. В цій статті ви знайдете рекомендації з техобслуговування стрічкової пилорами.

1. Перевірте стан ланцюгів подачі вперед-назад та вгору/вниз:

  • очистіть ланцюги від налиплої тирси та бруду,
  • перевірте натяг і, якщо необхідно, відрегулюйте його,
  • не забудьте змастити відповідні деталі,
  • якщо ви помітили несправну ланку, одразу ж замініть цей елемент або весь ланцюг на новий.

2. Відрегулюйте ролики пилки:

  • перевірте положення роликів пилки; залежно від моделі верстата, ролики мають створювати прогин полотна пилки вниз на 4-6 мм (див. Посібник користувача, розділ: Налаштування),
  • з допомогою вимірювального пристрою для вирівнювання положення леза (додається при покупці пилорами), перевірте та відрегулюйте положення пилки відповідно до станини,
  • перевірте стан роликів пилки, зношування буртика, глибину канавок та стан підшипників,
  • якщо ви помітили подряпини на поверхні роликів, або ролики мають неправильну форму, замініть їх на нові.

 

 

3. Перевірте стан і натяг шківних пасів. За необхідності відрегулюйте натяг пасів або замініть їх на нові.

4. Верхній стержень вздовж станини, яким рухається ріжуча голова, має бути чистим. Для цього ретельно огляньте пластину з повстяним покриттям та фторопластові шкребки, які видаляють тирсу, розташовані в місці кріплення щогли ріжучої голови до станини. Повсть має бути змащена оливою, а шкребки щільно прилягати до верхньої направляючої стани.

5. Регулярно перевіряйте рівень оливи та стан фільтра в гідравлічній системі. Wood-Mizer рекомендує замінювати фільтр через кожні 600 годин роботи верстата. Не забувайте оглядати плюсовий роз’єм, і, якщо необхідно, відрегулювати або замінити його.

6. Якщо у вашій моделі верстата, використовуються батареї, регулярно перевіряйте рівень їхнього заряду, а також натяг пасу генератора і стан вугільних щіток в двигунах постійного струму.

7. Системно змащуйте та перевіряйте стан роз’ємів барабанних перемикачів, які керують рухом ріжучої голови вперед / назад / вгору / вниз.

 

Privacy Policy