Як збільшити термін експлуатації стрічкової пилки

Автор: Wood-Mizer, Europe

Регулярне техобслуговування пилорами, знання про правила використання стрічкової пилки і увага до деяких деталей під час розпилювання допоможе Вам уникнути передчасного розриву пилки або нерівних пропилів.


1. ЗАГОСТРЮЙТЕ ПИЛКИ
Використовуйте сервіс ReSharp компанії Wood-Mizer або загострюйте пилки самостійно на власному загострювальному і розвідному обладнанні, щоб Ваші пилки завжди були підготовлені до роботи і забезпечували найкращу точність розпилювання та продуктивність.


2. ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА ДЕТАЛІ В ПРОЦЕСІ РОЗПИЛЮВАННЯ
Після того, як Ви встановили нову пилку на шківи, зробіть кілька надрізів помірній швидкості, щоб розробити пилку. Крім того, зведіть до мінімуму обрізки колоди, коли ріже тільки одна сторона розведеного зуба.

 

 

3. КОНТРОЛЮЙТЕ НАТЯГ ПРИВІДНИХ РЕМЕНІВ
Підтримуйте привідні ремені в натягнутому стані, щоб на пилку передавалася вища потужність від двигуна. Це особливо важливо, коли ремені нові, і їх потрібно частіше перевіряти.


4. ВИВЧАЙТЕ ОСОБЛИВОСТІ РІЗНИХ ПОРІД ДЕРЕВИНИ І ВРАХОВУЙТЕ ВОЛОГІСТЬ МАТЕРІАЛУ
Деревина варіюється в залежності від щільності і вимагає різної техніки розпилювання і швидкостей подачі. У міру висихання, щільність колоди змінюється, і розпилювання стає складнішим.


5. КОНТРОЛЮЙТЕ ОМИВАННЯ ПИЛКИ
Змочування полотна пилки може підвищити продуктивність розпилювання, зменшити налипання тирси, збільшити термін експлуатації полотна між загострюваннями і загальний термін експлуатації пилки.

 

 

6. ОЧИЩУЙТЕ КОЛОДИ ПЕРЕД РОЗПИЛЮВАННЯМ
Бруд, каміння, пісок та інші сторонні матеріали на колоді затуплюють лезо. Тупе лезо не може якісно розпилювати. Зниженням швидкості подачі цю проблему не вирішити. Одне з ефективних рішень - застосування дебаркера, який знімає шар кори безпосередньо перед входом стрічкової пилки в деревину.


7. ПЕРЕВІРЯЙТЕ НАТЯГ ПИЛКИ
Періодично перевіряйте гідравлічний натяг, подушки безпеки або пружини, оскільки правильний натяг пилки має вирішальне значення для максимальної продуктивності леза і швидкості різу.

 

 

8. ПЕРЕВІРЯЙТЕ ПЛАВАЮЧІ РЕМНИ НА ШКІВАХ
Шківні ремені, по яких рухається пилка, повинні бути в хорошому стані, тому що зношені ремені (товщиною менше 1 мм) викликають контакт леза з металевим шківом, що призводить до передчасного розриву пилки. Для рівномірного зношування, рекомендуємо час від часу міняти місцями шківи. Це збільшує термін експлуатації пилки.


9. РОЗПИЛЮЙТЕ НА МАКСИМАЛЬНО МОЖЛИВІЙ ШВИДКОСТІ ПОДАЧІ
Швидкість розпилювання повинна бути максимально допустимою при збереженні прямої геометрії розпилу. Розпилювання на заниженій швидкості призводить до того, що пилка обертається на шківах даремно, залишаючись на тому ж місці в колоді, яке вона вже розпиляла. Це знижує продуктивність і скорочує термін експлуатації леза.


10. ПЕРЕВІРЯЙТЕ НАЛАШТУВАННЯ НАПРАВЛЯЮЧИХ ПИЛКИ
Якщо напрямні леза нахилені вгору або вниз, вони змусять лезо відхилитися і різати в тому ж напрямку. Ролики повинні бути правильно відрегульовані, а лезо не повинно контактувати з задньою направляючою або з фланцем ролика.

 

Отримайте безкоштовну електронну книгу

Хочете дізнатися, як поліпшити роботу стрічкової пилки і продовжити її термін експлуатації? Підпишіться на щомісячну розсилку Wood-Mizer і Ви отримаєте eBook - брошуру в форматі PDF з статттями про стрічкові пилки, технічними рекомендаціями і посиланнями на корисні відео.