Геометрія стрічкової пилки. Як правильно підібрати профіль зуба стрічкової пилки для Вашого верстата і типу деревини

Автор: Wood-Mizer, Europe

Використання оптимально підібраної стрічкової пилки - це ключ до збільшення обсягів розпилювання, поліпшенню якості різу і зниження виробничих витрат. Wood-Mizer виготовляє найширший асортимент пилок для деревини з більш ніж 100 комбінаціями в залежності від профілю зуба, ширини, товщини, кроку зуба і матеріалу пилки. Через велику кількість доступних опцій, є сенс розібратися у параметрах стрічкових пилок, щоб зробити найбільш оптимальний і економічно виправданий вибір саме для ваших завдань з розпилювання. Пропонуємо корисну інформацію для кращого розуміння геометрії стрічкової пилки і того, як правильно вибрати пилку для вашого стрічковопилкового верстата.

A = Крок зуба
B = Пазуха зуба
C = Висота зуба
D = Кут охоплення (Передний кут)
E = Задній кут
F = Ширина пилки
G = Товщина пилки
H = Розведення зуба

 

A. Крок зуба – це відстань між верхніми точками сусідніх зубів. Пилки з малим кроком зуба (12.7 мм, 15.87 мм, 19.05 мм і 22.22 мм) використовуються на верстатах з двигунами малої потужності 18 кВт (24 к.с.) і менше, а також на розділювальних верстатах для розпилювання бруса. Пилки з великим кроком (25.4 мм і 31.75 мм) відмінно підходять для розпилювання великих обсягів деревини на верстатах з двигунами від 18,5 кВт (25 к.с.) і вище.

B. Пазуха зуба – це простір між зубами пилки, який необхідний для захоплення і видалення тирси, а також служить для рівномірного розподілу навантаження по всьому радіусу в пазусі зуба. Висота зуба повинна бути достатньою, щоб дозволити пазусі зуба виносити тирсу з пропилу.

C. Висота зуба – це відстань від нижньої точки пазухи до найвищої точки зуба. Більш високі зуби (при кутах захоплення 7 ° і Turbo 7 °) забезпечують більшу продуктивність на верстатах з двигунами 18.4 кВт (25 к.с.) і більше, дозволяють швидше видаляти тирсу з пропилу. Пилки з коротшими зубами (при кутах захоплення 9 ° і 10 °) краще працюють на верстатах з двигунами 18 кВт (24 к.с.) і менше, а також при розпилюванні тонкоміра або бруса на ділильних верстатах і стрічкових багатопилах.

D. Кут охоплення – це кут нахилу передньої кромки зуба щодо ординати 90 ° до тильної сторони полотна пилки. Кут охоплення вибирається залежно від типу деревини, яка розпилюється.

 

 

– Міцний універсальний профіль пилки з хорошою здатністю видаляти тирсу; застосовується на верстатах високої потужності 18,4 кВт (25 к.с.) і більше, при розпилюванні твердих порід деревини.

Turbo 7° – Випускаються тільки компанією Wood-Mizer, пилки з цим високопродуктивним профілем і агресивним заднім кутом нахилу 39 ° розроблені спеціально для екстремально твердих і екзотичних порід деревини, що розпилюються на верстатах потужністю 18,4 кВт (25 к.с.) і більше.

Turbo 747 – Пилки цього профілю випускаються тільки компанією Wood-Mizer і можуть працювати на верстатах будь-якої потужності. Вони мають глибокі пазухи для кращого видалення тирси, екстремально великий задній кут нахилу 47 ° для більш високих швидкостей подачі і гострі точки проникнення в деревину для підвищення точності розпилювання.

– Розроблено для верстатів низької потужності 18 кВт (24 к.с.) і нижче, щоб розпилювати мерзлу деревину, тверді породи і колоди малого діаметру.

10° – Дуже популярні універсальні стрічкові пилки для верстатів усіх рівнів потужності при розпилюванні змішаних твердих порід деревини, таких як червоний дуб, вишня, горіх, м'який клен і тополя.

Vortex™ – Випускаються тільки компанією Wood-Mizer, ці пилки унікального профілю зуба здатні видаляти практично всю тирсу з поверхні дошки за рахунок великого простору пазухів зубів.

 

 

F. Ширина пилки – це відстань між точкою вершини зуба і тильною кромкою пилки. Ширші пилки (від 38 мм до 50 мм) призначені для роботи на більш потужних верстатах від 18.4 кВт (25 к.с.) і більше, здатні забезпечити високі швидкості подачі, і крім того, можуть витримати більшу кількість загострювань. Вузькі пили (від 32 мм до 38 мм) розраховані на верстати меншої потужності - 18 кВт (24 к.с.) і менше, а також на більш складні завдання з розпилювання деревини.

G. Товщина пилки. Товсітіші пилки (1.14 мм, 1.27 мм, 1.4 мм) забезпечують високі швидкості подачі і кращу продуктивність в складних випадках, коли розпилюється мерзла, суха або екстремально тверда деревина, однак вони вимагають потужних двигунів на верстатах 18.4 кВт (25 к.с. .) і більше. Тонші пилки (0.9 мм, 1 мм, 1.07 мм) - більш гнучкі і мають більший термін експлуатації при роботі на верстатах малої потужності 18 кВт (24 к.с.) і менше, коли швидкість розпилювання і продуктивність не є ключовим фактором.

H. Розведення зуба – це відстань, на яку зуб відігнуть по відношенню до площини полотна пилки (або по відношенню до прямого нерозведеного зуба). Розведення зубів створює зазор для пилки у стовбурі. Пропил стрічкових пилок Wood-Mizer має товщину не більше 2.5 мм і генерує менше тирси. За рахунок тонкого пропилу, стрічкова пилка Wood-Mizer може виробляти приблизно на 20% більше готової продукції з деревини в порівнянні з циркулярним або ланцюговими пилками.

 

 

Отримайте безкоштовну електронну книгу

Хочете дізнатися, як поліпшити роботу стрічкової пилки і продовжити її термін експлуатації? Підпишіться на щомісячну розсилку Wood-Mizer і Ви отримаєте eBook - брошуру в форматі PDF з статттями про стрічкові пилки, технічними рекомендаціями і посиланнями на корисні відео.

Subscribing indicates your consent to get email updates from Wood-Mizer and acceptance of Wood-Mizer's Privacy Policy terms.

 

 

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!