Двоє братів у Швеції успішно керують сімейною столярною майстернею

Автор: Wood-Mizer, Europe

Двоє братів у Швеції успішно керують сімейною столярною майстернею

 

Брати Йоран і Леннарт Столь (Göran & Lennart Ståhl) займаються деревообробкою, виготовляючи якісні пиломатеріали для будівництва та обробки будинків. У своєму ремеслі вони покладаються в першу чергу на чотиристоронній стругально-фрезерний верстат MP260 і фуговально-рейсмусовий верстат MP160. «Ці машини Wood-Mizer прості в експлуатації та ефективні. Взагалі ми плануємо купити й інші верстати Wood-Mizer, тому що вони реально класні», каже Йоран.

Територія Швеції на 70% вкрита лісом, тому робота з деревом – популярне заняття у місцевих жителів. Озеро Тіснарен (Tisnaren) недалеко від Халльсберга (Hallsberg) — головна туристична пам'ятка цього регіону, рясна літніми будиночками та кемпінгами. Це популярне місце відпочинку з гарними лісами та озерами для риболовлі. Халлсберг - центральний муніципалітет провінції, але брати Столь живуть і працюють у прилеглих містах - Гранвік і Равхульт (Granvik, Rävhult).

 

 

«У нашій родині підтримуються давні традиції деревообробки. Деревина – чудовий матеріал, і у ньому є життя», каже Леннарт. «Наш батько був чудовим столяром та винахідливою людиною. Саме він навчив нас деревообробці. Батька більше немає з нами, але, я впевнений, йому сподобалося б сучасне обладнання», додає Йоран.

«Кожна порода деревини має свій візерунок, свою текстуру. Вони також відрізняються запахом, тому, якщо ви досвідчений столяр, ви можете відразу визначити, з якою деревиною працюєте. Знання про дерево – це найцікавіше у деревообробці», вважає Леннарт. «Мені подобається, що перший наш крок – це рубка дерева, після чого ми цей матеріал удосконалюємо, розпилюючи, висушуючи і стругаючи його. Весь процес у ваших руках! І насамкінець, так приємно бачити власний виріб, коли він уже використовується в будівлі… адже він залишиться на цьому місці, можливо, на наступні 100 років».

«У роботі з деревом зазвичай у вас є лише один шанс: потрібно все зробити правильно, інакше доведеться розпочинати проект заново, з іншим шматком матеріалу. Наприклад, під час роботи з металом такої проблеми не виникає, тому що метал можна розплавити, заготовки зварити інакше», зазначає Йоран.

 

 

Брати роблять будматеріали та столярні роботи. Вони закуповують колоди з довколишніх лісів або дошки на місцевих пилорамах. Тільки коли деревина висохне, можна приступати до стругання на чотиристоронньому верстаті Wood-Mizer MP260. "Ми купили цю машину близько трьох років тому і дуже нею задоволені", - говорить Леннарт. «Раніше ми працювали на іншому стругальному верстаті, але він був складнішим, і встановлення фрез займало більше часу. На стругальному верстаті MP260 заміну ножів зробиш за 20 хвилин, якщо, звичайно, ти це вже вмієш. Це проста машина, кожен може навчитися керувати нею».

«Я пам'ятаю, що ці популярні деревообробні верстати продавалися в 1990-х роках як продукція шведської фірми Moretens, але сьогодні компанія Wood-Mizer взяла на себе виробництво і підняла його на більш високий рівень", - говорить Леннарт. Компанія Wood-Mizer має більш ніж 40-річний досвід у виробництві деревообробного обладнання.

Строгально-фрезерний верстат MP260 є універсальною, точною та надійною машиною для малих та середніх столярних майстерень. Пристрій оснащений чотирма ріжучими головами зі змінними ножами для обробки чотирьох сторін за один прохід. Є дві горизонтальні і дві вертикальні ріжучі голови, які рухаються окремими двигунами. Верстат MP260 оснащений чавунним робочим столом з підвищеною стійкістю та довговічністю, а ергономічна панель оператора забезпечує простоту керування пристроєм. «Цей стругально-фрезерний верстат стругає всі чотири сторони заготівлі одночасно. Нам не потрібно проганяти матеріал через верстат кілька разів. Ми пропускаємо заготівлю лише раз, та – готово! Швидкість подачі можна регулювати від 2 до 12 м/хв, тому ми завжди отримуємо гарну якість поверхні», – каже Леннарт. «Машина також може обробляти деталі шириною до 260 мм, тому вона підходить для виготовлення будівельних брусів і балок».

 

 

Ще один пристрій, який брати використовують у своєму бізнесі, — це фугувально-рейсмусовий верстат Wood-Mizer MP160 для точного стругання в розмір. Верстат оснащений однією горизонтальною ріжучою головою, яка виконує на нижньому столі рейсмусування, а на верхньому – фугування, тому щоб перейти від однієї операції до іншої, верстат МР160 не потрібно зупиняти або повторно налаштовувати.

Обидва деревообробні верстати виготовляють продукцію на замовлення, а це підлога, вагонка, карнизи стель, фасадні рейки, плінтуси та інші декоративні елементи. «Ми можемо зробити різні профілі, причому за один прохід через верстат. Замовник отримує виріб, готовий до збирання. Після встановлення різального ножа ми можемо виготовити елементи в будь-якому бажаному стилі», пояснює Йоран. «Ми задоволені цими верстатами, і оскільки вони так добре зарекомендували себе в нашій майстерні, ми охоче рекомендуємо їх іншим майстрам».

 

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!