Стійке керування лісами для процвітання італійської провінції

Автор: Martina Valentini, GreenPress EnvironMedia

Sustainable Forest Management in Alta Val di Susa

Відео: Маттео Берленга

 

В останні 20 років Consorzio Forestale Alta Val di Suza з італійської провінції Турін покладаються на стрічковопилкове обладнання Wood-Mizer для досягнення двох головних цілей невичерпного лісокористування – захисту навколишнього середовища та ефективного використання сировини.

 

 

«Добре керований ліс - важлива частина місцевої економіки», говорить Альберто Дотта, директор Consorzio Forestale. У світі, який страждає від наслідків зміни клімату та частих природних катастроф, ефективне управління лісовим господарством є не просто концепцією.

Консорціум, заснований у 1953 році, керує лісовими угіддями 14 муніципалітетів у долині Alta Val di Suza, що розкинулись на 18 тисяч гектарів. Стійке управління включає планування та заходи щодо захисту лісів, починаючи від ведення лісового господарства та закінчуючи доглядом за стежками. Серед найбільш актуальних завдань, що виникли останніми роками, - запобігання стихійним лихам. Консорціум займається зниженням ризиків, пов'язаних з такими явищами, як повені, зсуви, лавини та пожежі. У долині, що складається з природи та населених пунктів, здоров'я ялинових, соснових та листяних лісів тісно переплітається з якістю життя місцевих спільнот.

 

 

«При правильному керуванні лісом, його функції – від виробництва деревини до збереження біорізноманіття – залишаються невичерпними з часом», - пояснює Дотта. "Зараз ми разом із Туринським університетом працюємо на експериментальному майданчику, щоб розробити найкращі протипожежні заходи». Одне з найцікавіших рішень полягає в зменшенні розміру біомаси. «Зменшивши біомасу на 30-40%, – продовжує він, – ми можемо змінити характеристики вогню і, таким чином, приручити полум'я вздовж доріг, які перетворяться у справжні протипожежні рубежі». Принцип запобігання пожежам залишається вирішальним, приносячи користь лісам та місцевим жителям. На початку 2000-х років Консорціум був перетворений на спеціальну компанію, щоб оптимізувати використання деревини для обладнання територій, будівництва мостів та інфраструктури.

«Саме тоді, – пояснює Дотта, – ми інвестували у верстати, починаючи зі стрічкової пилорами Wood-Mizer LT20. Цей верстат, як і раніше, працює, перетворюючи деревину на пиломатеріали і полегшуючи нам обслуговування мостів, пішохідних доріжок та огорож».

 

 

Головною особливістю технології Wood-Mizer, на думку директора Консорціуму, є гнучкість. Верстати LT20 призначені для різання колод діаметром до 80 сантиметрів та довжиною майже вісім з половиною метрів та оснащені електронним пристроєм Setworks, в якому можна ставити потрібну товщину дошки. «Переваги цього верстата численні, – додає Дотта. Маленька, маневрена та зручна пилорама зарекомендувала себе як на мобільних будівельних майданчиках, а також у статиці на нашому основному лісопереробному заводі. Одним словом, за довгі роки верстат Wood-Mizer показав себе універсальним та надійним».

 

 

По суті, ефективно використовувати деревну сировину означає створювати більше можливостей для сектору та його працівників. «Ми переробляємо сировину, яка коштує від 25 до 30 євро за куб. після перетворення на пиломатеріал ціна може зрости до 600 євро за кубічний метр», - пояснює Дотта. На сьогоднішній день, підсумовує директор, у Консорціумі працює понад двадцять людей. На початку 90-х років їх було лише чотири.

***