Чому саме місцева деревина?

Чому Саме Місцева Деревина?

Менеджер пилорами Scottish Wood пояснює, чому на підприємстві переробляють деревину, вирощену в Шотландії.

В Данфермлайні, селі на північ від Единбурга, вже більше 20 років працює компанія Scottish Wood. Це соціальне підприємство – благодійна спілка, яка має стрічковопилковий верстат і надає місцевим будівельникам пиломатеріали з вирощеної на околицях деревини.

«Ми розпилюємо листяні породи, а також трохи модрини та ялиці, які виросли тут, у Шотландії», - каже Джим Берлі із Scottish Wood.

Чому саме місцева деревина?

Джин зазначає, що попит на неї зростає. Клієнти переконані у важливості підтримки місцевого бізнесу і захисту довкілля. Вони вносять свій вклад, купуючи місцеві пиломатеріали.

«Люди зараз розуміють, що покупка деревини насправді допомагає захисту лісу. Це означає, що деревина буде правильно використовуватись, а звільнений простір в лісі заповниться новими деревами. – Також вони хочуть знати, що своєю покупкою підтримали місцевий ринок та промисловість».

«Коли ми починали, у нас не було стрічковопилкового верстата. Ми називали себе пилорамою, маючи тільки сушилку для деревини і ланцюгову пилку», - каже Джим. В той час вони мусили раз на місяць наймати мобільну пилораму, яка приїжджала і розпилювала запаси колод. На це йшло багато часу і було дуже незручно. Тож нарешті вирішили купити власний стрічковий верстат.

«Спочатку ми придбали верстат Wood-Mizer LT25, потім перейшли на LT40 – таких в нас було два чи три, а тепер працюємо на верстаті LT70 і лінії LT70 Remote з дистанційним керуванням», - пояснює Джим.

Лінія LT70 Remote має кілька особливостей, які забезпечують підвищену продуктивність перероблення деревини.

«Лінія складається із завантажувальної рампи для колод, стрічковопилкового верстата LT70, конвеєра для прийому готових дошок та сортувального стола. Це обладнання має хорошу продуктивність. Ми виготовляємо на ньому дошки стандартних розмірів», - каже Джим.

Ще один важливий фактор – це тонкий пропил, який забезпечує вузька стрічкова пилка Wood-Mizer. З таким пропилом вихід готової продукції з сировини збільшується.

«Зазвичай, якщо розпилюєш хвойні породи, вихід продукції невисокий. Десь на рівні 50%, - каже Джим. – А в нас цей показник набагато вищий. Я б оцінив його на рівні 75%. Думаю, що це дуже важливо – використовувати місцеві ресурси з користю та економією, працювати з хорошим матеріалом та класними людьми».

Субтитри для цього відео доступні на англійській, французькій, російській, польській та іспанській мовах. Натисніть кнопку налаштувань в правому нижньому куті відео та виберіть мову.