Лісовласники Шотландії покладаються на сучасну технологію деревообробки Wood-Mizer WB2000

Автор: Wood-Mizer, Europe

Scottish Sawmillers Rely on Modern Wood-Mizer WB2000 Technology to Generate Profit

 

«Шотландія прекрасна! Краєвиди, замки та.. непередбачувана погода. Прямуючи на північ від Единбурга, мандрівники потрапляють до Перту, де їм здається, що це, напевно, кінець цивілізації, але за горами знаходиться Інвернес. Завдяки своєму мікроклімату та родючим землям, цей напрочуд теплий куточок Північної Шотландії ідеально підходить для лісу», каже Рональд Мунро Фергюсон, власник компанії Novar Sawmill. «Комерційно вирощувані дерева, такі як ялина, модрина та ялиця, використовуються у будівництві будинків та котеджів. І люди дедалі більше дізнаються про переваги будівель із місцевої деревини».

Рональд Мунро Фергюсон народився у сім'ї, яка протягом поколінь займалася лісівництвом та розпилюванням деревини. Новар, що виріс у маєтку, розташованому всього в 20 милях на північ від Інвернеса, багатому густими лісами і пасовищами, Рональд ще в дитинстві відчув всю цінність і красу шотландської природи. «Я зайнявся пилянням всього 12 років тому і отримую величезне задоволення від роботи з деревиною з багатьох причин - від того, як вона пахне і відчувається під моїми пальцями до її численних застосувань.»

 

 

«Наприклад, багатьом подобається зупинятися у дерев'яних будиночках у скандинавському стилі чи збудованих в Альпах», каже Рональд. «Якось у Швеції я пройшов курс з будівництва зроблених з колод будинків, де мене навчили, як все зробити самому вручну. Однак, у Novar Sawmill ми використовуємо новітні технології лісопиляння та деревообробки від Wood-Mizer, і робимо різну продукцію з дерева: паркани, садові меблі, невеликі навіси та садові альтанки».

Компанія розташована на відносно невеликій ділянці 3 га, а ліси простягаються майже на 4000 га. «Зараз ми розпилюємо трохи круглого лісу. Більшість ми продаємо іншим деревообробним підприємствам, але з лінією Wood-Mizer ми плануємо переробляти набагато більше деревини», каже Рональд. «Близько третини наших лісів управляється як «суцільний зелений покрив», який ми іноді проріджуємо і залишаємо для природного відновлення, тоді як інші дві третини вирощуються в комерційних цілях – це посадки ялинки сітхінської, ялинки європейської, ялиці Дугласа і модрини. Ми засаджуємо вирубану ділянку лісу протягом п'яти років».

 

 

Минулого року Novar Sawmill продавала більше 300 навісів на рік, які вона отримувала від іншого постачальника. Однак Рональд вклав кошти в сучасне обладнання, щоб мати можливість самостійно виробляти модульні навіси та садові альтанки досконалішого дизайну.

На пилорамі працюють сім осіб, які використовують найсучасніші машини та інструменти, у тому числі промисловий стрічковопилковий верстат WB2000 із завантажувальною рампою для колод, сортувальним столом і кромкообрізним верстатом EG300. Компанія також використовує стругально-фрезерний верстат промислового рівня, який згодом може бути доповнений іншим компактним пристроєм від Wood-Mizer. «Спочатку ми використовували верстат LT70 WIDE Remote з дистанційним керуванням, але тепер ми вирішили продати його іншому підприємству в Уельсі і модернізувати нашу пилораму до WB2000, від якої ми очікуємо набагато більшої продуктивності, більш високих можливостей різання і більшої точності», говорить Рональд. «У нас є багато великих ялинок Дугласа, яким по 120 років, і наші клієнти часто просять підготувати колоди завдовжки шість чи сім метрів. З деревообробним верстатом WB2000 це завдання вирішується дуже легко».

 

 

Для роботи деревообробного верстата WB2000 потрібно всього дві людини – одна управляє лінією з кабіни оператора, а інша приймає матеріал наприкінці лінії на сортувальному столі.

«Мартіну, нашому оператору, який раніше керував стрічковопилковим верстатом LT70, знадобилося всього кілька днів, щоб освоїти WB2000. Він каже, що працювати на WB2000 дуже круто! Він використовує гідравліку для завантаження, повороту та обертання колоди, заощаджуючи час і без жодної напруги. Йому не потрібно вставати і підходити ближче до верстата, щоб оглянути колоду, тому що має хороший огляд з кабіни управління. Крім того, він має кілька відеокамер, щоб уважно спостерігати за процесом різання, і він має колегу, який допомагає йому і отримує готовий матеріал із верстата WB2000», пояснює Рональд.

Крім кромкообрізного верстата EG300, на якому Novar Sawmill робить усі види обшивки, компанія використовує верстат з ЧПК та промисловий стругальний верстат для виготовлення великих брусів та балок. «У майбутньому ми хотіли б розширити наш цех, додавши компактний стругально-фрезерний верстат, щоб робити готові вироби, наприклад вагонку, дошку підлоги, профнастил. Впровадження чотиристороннього стругально-фрезерного верстата Wood-Mizer MP360 у наш виробничий процес ідеально відповідає девізу Wood-Mizer, який ми знаходимо напрочуд точним, особливо, у нашому випадку — «Від лісу до готової продукції», — «From Forest to Final Form», підкреслює Рональд. «Ми вирощуємо деревину у наших лісових масивах, щоб постачати клієнтам готову продукцію. Ми ведемо кожну колоду протягом усього процесу від лісу до готової продукції».

 

 

Рональд Мунро Фергюсон давно співпрацює з Wood-Mizer – відколи один знайомий порадив йому деревообробне обладнання, яке він використовував у своєму бізнесі. «Я пам'ятаю цього лісоруба із Південної Африки. Він розшукував свою сім'ю в Шотландії і був вражений тим, скільки лісових угідь у моєї родини, але немає підходящої пилорами, щоб використовувати деревину з користю. Незабаром я зв'язався із шотландським агентом Wood-Mizer і купив свою першу пилораму LT70», згадує Рональд.

«Я в захваті від продуктів та послуг Wood-Mizer. Представник фірми завжди дуже чуйний, пропонуючи сервіс, коли це потрібно, включаючи швидкий монтаж деревообробної лінії WB2000, яка прибула на трьох вантажівках. На початку цього року мене запросили відвідати завод Wood-Mizer у Польщі. Це була дуже приємна подорож. Мені показали виробничі цехи, і я був захоплений розмірами заводу та організацією, а також смачною їжею та гостинними людьми, які мене оточували».

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!