Розпилювання дуба на маленькій пилорамі Wood-Mizer LX50 в Нідерландах

Автор: Wood-Mizer, Deutschland

Houtzagerij Otten

 

Боб Оттен з голландського села Люттен керує власною пилорамою Houtzagerij Otten. Для цього майстра, захопленого своєю роботою, найкраща у світі деревина – це дуб. Боб проводить дні, працюючи на відкритому повітрі. «Є люди, яких просто неможливо утримати у чотирьох стінах… Ось я саме така людина», – сміється Боб. Дуб ідеально підходить для будівництва сільських сараїв та традиційних каркасів дахів. Боб Оттен повністю відповідає за весь процес - від рубання дерев та розпилювання деревини до виробництва пиломатеріалів та будівництва. Коли ви під'їжджаєте до ферми Оттен, перше, що впадає у вічі, — це міцний дубовий сарай, де живуть лані та кури на вільному вигулі.

«Дуб - найкрасивіше дерево у світі», - каже Боб. «Така тепла, розкішна текстура і приголомшлива довговічність. Дуб означає певну ексклюзивність. І так, за це доводиться платити. Але є клієнти, які цінують дуб та свідомо обирають саме цю породу деревини».

 

 

Шлях у професію

Боб Оттен навчався на садівника. Його батько мав власний лісозаготівельний бізнес, і він помітив у сина талант до роботи з дубом. «Батько запропонував мені приєднатися до компанії. Ми мали працювати разом як мінімум рік, навіть якщо комусь із нас це не подобалося. Такою була його умова», - розповідає Боб. «Для мене це означало три дні на тиждень роботи у лісі машиністом форвардера. І два дні розпилювання та будівництва з моїм батьком». Коли батько привіз партію дубового кругляка, дуже швидко з'ясувалося, що Боб народжений для роботи із цим матеріалом. «Щойно ти виявляєш у собі пристрасть до дерева, ти вже ніколи її не позбудешся. Звичайно, мій батько знав це від початку». Після смерті батька припинилася і лісозаготівельна справа. Боб почав працювати водієм у лісовій галузі. Робота була хороша, але серце просило іншого: пиляти та будувати – ось те, що Боб любив найбільше. «Більше року я працював із газонокосаркою, косив узбіччя. Я бачив, як мимо проїжджали вантажівки з круглим лісом. Сверблячка посилювалася». 

 

 

Коли у Боба з дружиною з'явилася можливість купити будинок неподалік Люттена, його мрія стала ближчою до реальності. Він відразу ж захотів переробити дерев'яний сарай, що стоїть на ділянці. Звичайно, він купив колоди дуба, щоб побудувати собі новий сарай, і це стало початком Houtzagerij Otten (Лісопилка Оттена по-голландськи).

 

Стати розпилювачем

Дружина Боба, Гервін, теж працює в Houtzagerij Otten. Вона допомагає чоловікові з адміністративними справами, складає рекламні брошури і активна у соціальних мережах. Це дозволяє Бобу повністю зосередитися на своїй великій пристрасті: розпилюванні деревини та будівництві.

 

 

Боб виконує весь процес сам: лісозаготівлю, розпилювання та будівництво. Для цього знадобилося професійне розпилювальне обладнання. Після довгих роздумів він вирішив купити верстат Wood-Mizer. «На голландському ринку представлено кілька брендів стрічковопилкових верстатів. Можливо, Wood-Mizer трохи дорожчий за інших, але якість у нього значно вища за середню», - стверджує Боб. «Герло Бройкерс є дистриб'ютором Wood-Mizer у Нідерландах, і я знаю його багато років. Він приїжджав до нас додому зі своєю мобільною пилорамою Wood-Mizer. Мені подобалося бути поруч із верстатом, це було чудово! Від нього я навчився мистецтву розпилювання. І, звичайно ж, я переконався в якості його пилорами», - пояснює Боб. «Герло – практичний хлопець і знає, про що говорить. Я був певен, що разом ми зможемо вести чесний бізнес. Це виявилося правдою. Якщо щось не так, я можу зателефонувати йому будь-коли. Це дуже допомагає.»

 

Герло Бройкерс рекомендував придбати для Houtzagerij Otten стаціонарну пилораму Wood-Mizer LX50. "У нашій роботі цей верстат виправдав себе на сто відсотків", - запевняє Боб. «Бути мобільним розпилювачем та різати деревину на місці у клієнта – це не моє. Я хочу розпилювати круглий ліс для проектів, які сам і здійснюю», - пояснює він. «LX50 – найменша модель у лінійці стаціонарних верстатів Wood-Mizer. Ця пилорама не має гідравлічних функцій. За загальним визнанням, якби була гідравліка, все могло працювати швидше. Але у мене є невеликий навантажувач, щоб піднімати та повертати колоди. Виходить дуже добре. Верстат LX50 підходить для розмірів колод, які ми тут розпилюємо. Верстат ріже з великою точністю та зберігає допуски за розмірами по всій довжині пиломатеріалу. Це дуже важливо для конструкцій, які ми будуємо. На даний момент нам достатньо LX50, - пояснює Боб. «Якщо кількість замовлень у майбутньому зросте, виробництво також доведеться збільшити. Тоді й подумаємо про більший і потужніший лісопильний верстат».

 

 

Нещодавно компанія Wood-Mizer оновила серію лісопильних верстатів LX50, внаслідок чого з'явилися дві нові моделі – LX50START та LX50SUPER із найнижчою ціною серед малобюджетних лісопильних верстатів на ринку. Вони здатні розпилювати колоди діаметром до 66 см. Ці машини тепер можна придбати через Інтернет; вони доставляються на одному піддоні.

 

Повертаючись до свого ремесла

Боб навчився ремеслу свого батька виключно на практиці, і йому це подобається. Своїми вмілими руками він майструє столи, паркани, сараї, навіси та альтанки – це традиційна робота зі з'єднаннями типу паз-гребінь. "Для мене це спосіб будувати з дерева", - каже він. Боб застосовує ті ж методи до традиційних ферм даху, наприклад для реставраційних робіт в історичних фермерських будинках. Але зараз дуб все частіше використовується у гарних висококласних нових будинках. «Краса в тому, що ми будуємо сарай з нуля прямо тут, на ділянці. Оскільки ми виконуємо весь процес, це дозволяє краще контролювати якість. Ми працюємо з будівельними фірмами та приватними особами», - каже він. «Люди часто приходять до нас із конкретною ідеєю. Разом ми обговорюємо їхні побажання, робимо ніби мозковий штурм. У співпраці ми можемо розробити хороший план, а потім здійснити будівництво на місці», - продовжує він. «За один, чи саме більше, два дні все буде готове. Я завжди з гордістю дивлюся на результати своєї праці».

 

 

Він також знаходить чудовим, коли люди дають друге життя старим деревам зі свого саду, створюючи з цієї деревини щось ексклюзивне, на кшталт столу ручної роботи. «Чудова концепція. Це та робота, яку я люблю. Я постійно прагну цього виклику. Ця робота приносить мені величезну радість».

Фото: Boyd Winters

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!