Лісопиляння на верстаті Wood-Mizer LT40 у маєтку Балморал у Шотландії

Автор: Wood-Mizer, Europe

Sawmilling at Balmoral Estate in Scotland with Wood-Mizer LT40 Sawmill

 

З того часу, як у 1852 році принц Альберт придбав замок Балморал для англійської королеви Вікторії, замок став резиденцією королівської родини у Шотландії. Традиція така, що кожен наступний власник особисто зацікавлений в управлінні маєтком та його вдосконаленні. Керуюча компанія Balmoral Estate нещодавно придбала мобільну пилораму Wood Mizer LT40 WIDE, щоб більш ефективно доглядати ліси та зелені насадження, що оточують замок.

Замок Балморал - великий маєток в Абердінширі, Шотландія, який є резиденцією британської королівської родини. Історія замку сягає кінця 14 століття. У наші дні він займає площу близько 20 000 гектарів, де знаходяться болота з тетерями, лісові та сільськогосподарські угіддя, стада оленів, великої рогатої худоби Хайленда, овець та поні. У замку організовано публічний доступ для риболовлі та піших прогулянок, а сади відкриті для відвідування з квітня до кінця липня, після чого члени королівської родини приїжджають у замок для свого щорічного перебування.

 

 

Ліси в маєтку займають 3000 гектарів та мають щорічну врожайність від 6000 до 10000 тон деревини. З часів королеви Вікторії деревина широко використовується в замку та маєтку. Більша частина продається місцевим пилорамам, а решта переробляється на пиломатеріал для будівництва та ремонту маєтку. Деревину низької якості перетворюють на дрова і подрібнюють на паливо для котла, що працює на біомасі.

Маєток обслуговують 50 постійних робітників плюс ще 100 осіб задіяні на сезонні роботи. Перед лісовою бригадою стоять завдання посадки молодих дерев, догляду за зростаючими плантаціями та забезпечення стабільного постачання дров.

«Я працюю тут уже понад 30 років і відповідаю за управління лісовим департаментом», каже Джо Маклугаш (Joe Maclugash), бригадир лісового господарства у Balmoral Estate. «В мої обов'язки входить організація рубання дерев, розчищення території після буревіїв, будівництво огорож, демонтаж старих будівель або ремонт доріг».

 

 

«Я пішов стопами батька і став лісником», розповідає він. «Мені подобається працювати у лісі, це мене заспокоює. Коли у мене складний день, я йду в ліс, у місце з гарним пейзажем, і одразу почуваюся краще. В офісі так не вийде».

Джо розпочав свою кар'єру в 1981 році як оператор бензопили і поступово пройшов шлях до фахівця лісового господарства на заході Шотландії. Переїхавши на схід, він знайшов роботу в одному з маєтків, а потім, близько 30 років тому, перейшов до маєтку Балморал. «Тут я працював із бензопилою, водив трактор, працював із лебідкою, трелюванням, пилив деревину».

Ще в 1927 році в маєтку Балморал була побудована пилорама з водяною турбіною. 2005 року турбіну відремонтували, щоб виробляти електроенергію для національної електромережі. До придбання верстата Wood-Mizer, у маєтку функціонувала величезна циркулярна пилка зі змінними зубами. «На цій так званій «янкі-пилку» не потрібно було виймати лезо із верстата, коли переходиш на іншу породу», – пояснює Джо. «Пила була не зовсім безпечна, бо доводилося подавати колоди вручну. Подача матеріалу вимагала великих зусиль, і треба було бути обережним, бо пила могла відкинути колоду назад».

 

 

«Його Величність король Карл III виявляє великий особистий інтерес до управління маєтком, особливо зеленими зонами – лісами, садами та луками. Ми використовуємо власну деревину для різних проектів та не купуємо пиломатеріал на стороні. Переважно ми працюємо з хвойними породами, такими як сосна, ялиця Дугласа, ялиця благородна та ялинка сіткінська», пояснює Джо. «У маєтку Балморал, переважно, змішані хвойні ліси з додаванням листяних порід. Частина з них – комерційні лісові масиви, інші – корисні ліси, а деякі належать заповіднику у Вест Енді, створеному з ініціативи королеви Вікторії». Лісові масиви засаджені новими деревами – на кожне зрубане дерево висаджується близько 5 дерев.

Джо та його колеги дізналися про верстати Wood-Mizer багато років тому, коли їх стара пилорама перестала працювати, і їм довелося доручити деякі роботи підряднику, який приїхав з мобільним верстатом. "Нам сподобалася ідея мати власну мобільну пилораму, хоча знадобився деякий час, перш ніж Його Величність король погодився і схвалив нашу рекомендацію купити верстат Wood-Mizer для маєтку", - розповідає Джо. «Ми придбали мобільну пилораму Wood Mizer LT40 WIDE на виставці APF у 2022 році за допомогою шотландського представника Wood-Mizer Кейта Тредгалла (Keith Threadgall). Кейт охоче консультує нас, коли виникають питання експлуатації верстата. Мені подобається працювати на пилорамі, хоча я все ще вчуся, тому час від часу дзвоню Кейту і ставлю дурні питання», сміється Джо.

 

 

«Ми дуже намагалися переконати короля придбати пилораму LT40 WIDE, тому що вона добре сконструйована та проста в експлуатації. Представники Wood-Mizer UK надають величезну підтримку, а офіційні онлайн-ресурси Wood-Mizer сповнені корисних матеріалів. Ми вже використовували верстат для кількох проектів у маєтку: ми тільки-но відремонтували міст і напилили деревину для мисливського цеху, який готується до сезону полювання на тетерука. Незабаром ми зробимо нову прибудову до їдальні поруч із замком», – перераховує Джо.

Разом з лісопильним верстатом LT40 WIDE Джо використовує обладнання для заточування та розведення стрічкових пилок Wood-Mizer. Джо хотів би ще додати кромкообрізний верстат EG300, щоб швидко та ефективно обрізати дошки до потрібного розміру.

 

 

Wood-Mizer LT40 - легендарна пилорама, яка зробила революцію в лісопилянні, відкривши новий, простий і доступний будь-якій людині спосіб розпилювати колоди на дошки. За більш ніж 40 років з моменту заснування компанія Wood-Mizer випустила 100.000+ верстатів, які довели свою універсальність, продуктивність і надійність практично у всіх куточках світу. Сьогодні Джо зі своєю командою може вільно переміщати верстат по маєтку та розпилювати колоди на дошки, брус та балки, необхідні для їх проектів. LT40 - це точна і надійна пилорама, яка служить своїм власникам довгі роки.

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!