Розпилювання палісандра на верстаті Wood-Mizer LT20 в Індонезії

Rosewood Production with Wood-Mizer LT20 Sawmill in Indonesia

 

Індонезійська компанія ріже екзотичні породи деревини та збільшує їх експорт у Китай та Японію. У компанії працює 150 осіб, і прибуток суттєво виріс завдяки верстату Wood-Mizer LT20.

«Мій батько заснував компанію у 1991 році. Я прийняв її лише кілька років тому», —розповідає пан Кеннеді, власник бізнесу. Раніше його компанія займалася обробкою ротанга, але пізніше зосередилася на індонезійському палісандрі (Rosewood) та деревині акації - двох екзотичних листяних породах, які дуже важко різати. «За день нам доводиться міняти два чи три леза», - каже Кеннеді.

 

 

Робота рухається завдяки вузькострічковій пилорамі Wood-Mizer LT20. Кеннеді пояснює: «Перевага Wood-Mizer в тому, що різ точний, а лезо тонке. Це дозволяє максимально ефективно використовувати деревину. Ми намагаємось мінімізувати кількість відходів. З Wood-Mizer ми виробляємо дошки товщиною 3.3 см, що заощаджує приблизно половину відходів в порівнянні, наприклад, із звичайною бензопилою».

 

 

Wood-Mizer LT20 - це універсальна пилорама, яка розпилює колоди діаметром до 80 см і завдовжки 4,8-8,4 м. Для невеликого підприємства Кеннеді LT20 виявився доступним рішенням. Колоди на пилораму завантажуються вручну. Кеннеді вибрав цей верстат Wood-Mizer через точність розпилу, оскільки саме точність важлива, коли працюєш із дорогою деревиною.

 

 

«Ми отримуємо колоди, і спочатку їх сортуємо, – розповідає Кеннеді. - Після ділянки сортування ми відправляємо їх на стрічковопилковий верстат, а потім дошки стругаються, щоб пиломатеріал став гладким, та профілюються. Після цього ми укладаємо продукцію на піддон та готуємо до експорту».

 

 

Китайські та японські виробники меблів цінують продукцію Кеннеді за точність та якість розпилу, які він гарантує.

«Особливе задоволення отримуєш, коли бачиш, як ріжуть колоду з дуже гарним деревним візерунком, - ділиться Кеннеді. — А коли любиш свою справу, це робить тебе щасливим».