Польська меблева фабрика преміум-класу завоювала ринок з деревообробним верстатом Wood-Mizer WB2000

Автор: Wood-Mizer, Europe

Kacper & Mateusz Ziemiński - co-owners of FAGUS company

 

Фабрика FAGUS з польського містечка Семполно-Краєнського –сімейне підприємство з багаторічними традиціями та досвідом поколінь. Фабрика спеціалізується на виробництві меблів з масиву, в основному, з дуба та бука. Ці високоякісні меблі преміум-класу призначені для спалень, віталень та їдалень.

Кожен виріб, по суті, є витвором мистецтва та вирізняться зовнішнім виглядом та стилем. «Наші меблі – унікальні. Неможливо створювати однакові комоди або шафи з деревини так, щоб вони виглядали ідентично, - каже Каспер Земінськи, співвласник компанії. – Ми стараємось використовувати всі особливості деревини в ультрасучасному дизайні. Зараз більшість меблі виготовляють з ДСП, але не на нашій фабриці. Варто вам побачити це та торкнутись руками, щоб зрозуміти, наскільки дерево – унікальний, неповторний матеріал, і в цьому його найбільша краса».

 

 

Матеуш та Каспер Земінські, брати та співвласники компанії FAGUS, продовжують справу своїх предків. Їхні бабуся та дідусь розпочали сімейний бізнес з деревиною, придбавши першу пилораму багато років тому. Потім батько заснував компанію, в якій брати працюють з 2013 року. «В дитинстві ми бігали в дворі майстерні та забивали цвяхи в дошки», - згадує Каспер.

 

 

Всі члені сім’ї відповідають за управління компанією – вони підтримують одне одного, аналізуючи різноманітні проблеми та стараючись знайти найкращі рішення. Брати почали брати участь у спільній справі простими вчинками: грали біля майстерні, прибирали тирсу та поступово навчились збирати меблі. Тепер очевидно, що пристрасть до роботи з деревом, що виникла в юному віці з часом перетворилась на досвід та цілеспрямованість. Вони знають, як виконати індивідуальні та складні замовлення клієнтів, як створити незвичні та неповторні меблі.

 

 

Досягти успіху у цій сфері допомогли не тільки досвід та навички, напрацьовані у сімейній компанії, але й їхнє захоплення, і, що ще важливіше, освіта. «Я багато років професійно займався олімпійським вітрильним спортом, - каже Каспер. – Я здійснив свої мрії, взявши участь в Олімпіаді та завоювавши медалі на міжнародних змаганнях. Спорт допоміг мені сформувати характер та зробив мене дисциплінованим, рішучим та цілеспрямованим. Спорт також навчив спілкуватись з людьми, тому що я тренувався в міжнародних командах». Це допомогло Касперу вивчити іноземні мови, що згодилось в бізнесі для контактів на міжнародних ринках.

 

 

Його брат Матеуш закінчив Познанський університет природничих наук за спеціальністю «Технологія обробки деревини». Тому брати ідеально розподілили обов’язки в бізнесі. В той час, коли Каспер дбає про хороші зв’язки з іноземними клієнтами, Матеуш контролює виробництво. Він розбирається в технологіях та вміє створювати нові проєкти. «Ми використовуємо кожну вільну хвилину, навіть коли йдемо коридором, щоб обговорити, що ще можна покращити», - каже Каспер.

Компанія братів Земінських успішно розвивається та інвестує. Нещодавно вони побудували новий цех та встановили там промисловий деревообробний верстат від Wood-Mizer. «Широкострічкова пилорама WB2000 чудово вписалась в наші лінії, обладнані за найновішими технологіями. У нас на виробництві 10 камер для сушіння деревини з комп’ютерним управлінням, поздовжній багатопил, декілька пилок для дерев’яних панелей, 2 чотиристоронніх стругально-профілювальних верстати, 4 верстати з ЧПУ, свердлильний верстат з ЧПУ, широкострічкова шліфувальна машина, декілька пресів для склеювання деревини та лінія для нанесення оливи», - пояснює Матеуш.

 

 

«Ми вирішили придбати верстат WB2000, оскільки він незамінний на початковому етапі виробництва при розпилюванні великих колод. Ці інвестиції були спрямовані в основному на підвищення продуктивності. Ми співпрацюємо з Wood-Mizer відтоді, як почали комерційну діяльність. Найперша пилорама, яку купив наш дід, була фірми Wood-Mizer, і наша найновіша машина WB2000 – це вже четверта пилорама Wood-Mizer, яку придбала наша компанія. Інвестиція у верстат WB2000 повністю виправдала себе, тому що ми дійсно підвищили продуктивність на 10-15% у порівнянні з попереднім обладнанням, - каже Матеуш. – Будівництво нового цеху було тісно пов’язане з покупкою WB2000, а рішення, розроблені інженерами Wood-Mizer, призвели до покращення технологічного процесу, і, що ще важливіше, скоротили потребу в кількох наступних етапах виробництва».

 

 

«Крім того, ми вирішили інвестувати в два сортувальних столи, щоб спростити розподіл обробленої деревини на три потоки. Ці столи надзвичайно корисні для класифікації матеріалу, не кажучи про нахилені рампи для відбору матеріалу, розроблені інженерами Wood-Mizer, які дозволяють верстатові працювати практично 8 годин з однією зупинкою для заміни пилки», - пояснює Матеуш. «Технічний дизайн цієї машини повністю відповідає нашим потреба, оскільки колоди великі та важкі, і цей верстат може легко розпилювати їх. Це саме те, що нам потрібно», - додає Каспер.

 

 

На запитання, чому вони вибрали пилораму Wood-Mizer, Матеуш каже: «В нас хороший досвід, Wood-Mizer нас ніколи не підводив, тому ми вирішили купити ще один верстат цієї компанії. Ми цінуємо співробітництво з Wood-Mizer. Користуємось цим обладнанням багато років та завжди отримуємо професійне обслуговування та сервісну підтримку. На мій погляд, Wood-Mizer – діловий партнер, якому дійсно довіряєш».