Польський підприємець створює унікальні меблі зі старої деревини і артефактів минулого

Автор: Marcin Kozłowski, PR Specialist

OLD Mountains gives new life to salvaged wood

 

«Природа дарує нам щастя» - це девіз Каміля Брода, підприємця з польського містечка Скаржиско-Каменна. Каміль пропрацював в фінансових установах 20 років, і нарешті вирішив втілити в життя свою мрію. Він заснував компанію OLD Mountains, яка створює меблі і предмети побуту з деревних відходів, поєднуючи їх зі сталлю, бетоном, склом та іншими матеріалами. Так Каміль хоче донести до своїх клієнтів оригінальну філософію, властиву цим унікальним продуктам.

OLD Mountains - невелика сімейна компанія, розташована в передмісті на стику з лісами і полями, де досить легко отримати стару деревину, і де досить місця для установки обладнання. У майстерні Каміля є верстати для обробки деревини, (в основному, це верстати Wood-Mizer), і запас унікальної готової продукції, яка чекає на клієнтів.

 

OLD Mountains crew

OLD Mountains logo made from wood

OLD Mountains guiding thought

 

«Деревина, яку ми використовуємо, - це відходи від знесення непотрібних комор або від розчищення старих фруктових садів. Сталь ми беремо з зламаних машин, про які всі забули, але в нашій продукції ми намагаємося відновити частину їхнього колишнього життя», - пояснює Каміль. «Ми хотіли б, щоб наші вироби нагадували про минуле, але, в той же час, були приємними на вигляд і максимально практичними».

 

OLD Mountains product sample

OLD Mountain products from salvaged wood

OLD Mountains simple and practical everyday tools

 

Ще одна річ, яка робить продукцію з логотипом OLD Mountains винятковою, - це оригінальна філософія. Спільною рисою всіх виробів є просування мистецтва «спокійного життя», тобто життя в злагоді з природою, радості від відчуття порядку і охайності, властивих мінімалізму. Такий життєвий підхід допомагає досягти душевної рівноваги, почуття безпеки і щастя. Послання, просуває компанією OLD Mountains, прямо пов'язане з філософськими течіями wabi-sabi, hygge і lagom, які виступають проти погоні за матеріальними цінностями. З іншого боку, вони підтримують помірність, функціональність і більш глибоке розуміння того, що вже є навколо нас. Саме такі вироби Каміль виготовляє у своїй майстерні.

 

OLD Mountains milled wood seasoning

OLD Mountains wood salvaged from fruit orchards

 

«Наші продукти допомагають людям знайти шлях до справжнього щастя, щоб відчувати себе легко і природно. Клієнти цінують те, що наші продукти прості, зручні і виготовлені з турботою про природу», - ділиться Каміль.

У компанії Каміля Броди всього троє співробітників, тому поділ функцій дуже чітке. Використовуючи свій професійний досвід, Каміль займається дизайном нових продуктів, маркетингом і шукає нові шляхи розширення бізнесу. Двоє інших членів команди - старший брат і син Каміля - займаються безпосередньо виробництвом. «Робота з деревом була моєю мрією довгі роки. Я завжди захоплювався талантом мого брата Дарек, який вміє робити годівниці для птахів, дерев'яні подарункові ящики і садові альтанки. А тепер настав час, коли ми можемо об'єднати наші зусилля, працюючи разом», - говорить Каміль.

Перші місяці були непростими, тому що вони ставилися до своєї роботи як до хобі і були готові займатися нею цілими днями. Однак, коли прийшов час розрахувати ціну для клієнта, вони були розчаровані, тому що ціна вийшла висока, а прибуток низька. «Ми хотіли бути незалежними, а для цього потрібно було збільшити продуктивність нашої майстерні. Ось чому ми вирішили інвестувати в верстати Wood-Mizer», - розповідає Каміль.

 

ood-Mizer MP260 at OLD Mountains amazing job

Wood-Mizer MP260 quick and easy adjustment

Wood-Mizer MP260 infeed table and control box view

Wood-Mizer MP260 side cutterheads

 

Перший верстат, який замовила компанія OLD Mountains, був чотиристоронній стругально-ключий верстат Wood-Mizer MP260, який суттєво прискорив процес обробляння деревних заготовок. «Для нас важливо підготувати матеріал швидко і точно. В іншому випадку ми не зможемо запропонувати нашим клієнтам привабливі продукти в потрібній кількості і в заданий термін», - пояснює Каміль.

Стругально-клеючий верстат MP260 від Wood-Mizer виконує кілька операцій з обробки дерева, за рахунок чого майстерня економить місце, знижує витрати на обслуговування і підвищує ефективність. «Це надійний і перевірений верстат, простий в експлуатації та налаштуванні. Перед тим, як його замовити, я довго вивчав інформацію в Інтернеті. Я виявив, що цей верстат був розроблений в Швеції, і його конструкція вже багато років тестується вимогливими скандинавськими деревообробниками. В даний час його випускає Wood-Mizer з польського міста Коло, тобто мені легко зв'язатися з сервісним центром, я можу відвідати завод, можу домовитися про зустріч з техніками у своїй майстерні. Сьогодні співпраця дуже важлива для побудови ділових відносин», - зазначає Каміль.

 

Wood-Mizer LT15CLASSIC Mobile with MP100 planer

Wood_Mizer LT15CLASSIC Mobile in transportation

 

Ще один верстат, який придбала компанія OLD Mountains, - це мобільний деревообробний верстат LT15CLASSIC зі стругальною приставкою MP100. «За допомогою LT15 ми можемо, наприклад, розчищаючи старий фруктовий сад, розрізати колоди прямо на місці і стругати готовий пиломатеріал», - говорить Каміль. «Мій верстат LT15 відрізняється компонуванням поперечних балок станини і бічними опорами, здатними утримувати на станині короткі колоди, - це дуже допомагає в різанні матеріалу для невеликих виробів. Тартак має міцну, посилену раму станини, досить жорстку і для роботи, і для транспортування. Стругальна приставка потрібна для стругання вологої деревини прямо на станині пилорами. До речі, МР100 можна оснастити профільними ножами, щоб робити будівельні балки. Ми використовуємо MP100 для виготовлення оригінальних стінних перегородок».

 

Wood-Mizer LT15CLASSIC Mobile while sawmilling

Kamil Broda from OLD Mountains checking the quality after first cut

 

Співпраця з Wood-Mizer допомогло цій сімейній компанії розширитися за двома напрямками. По-перше, використання стругального верстата MP260 підвищило ефективність і точність підготовки матеріалу. По-друге, пилорама LT15CLASSIC зі стругальним верстатом MP100 дозволила їм взяти під контроль процес підготовки матеріалу прямо на етапі розрізання колод. Каміль Брода визнає, що підтримувати хороші ділові відносини з Wood-Mizer легко, оскільки компанія дбає про хороше обслуговування клієнтів.

Купуючи товар в OLD Mountains, можна помітити, що крім естетичних і функціональних якостей, отримуєш ще дещо - ненав'язливу підказку «як жити розумно і в злагоді з природою».

 

OLD Mountains in cooperation with Wood-Mizer

OLD Mountains in cooperation with Wood-Mizer

 

***