Дубову ламель з Львівщини цінують за кордоном

Автор: Wood-Mizer, Europe

Дубову ламель

Пилорама LT40, горизонтальний роздільний верстат HR700, крайкоріз EG300, а також заточне та розвідне обладнання Wood-Mizer працюють на підприємстві «ЮБМ Логістік» у селі Андріянів на Львівщині.

- Нашому підприємству трохи більше року, хоча зійшлись тут ті, хто вже давно займається деревообробкою, - розповідає начальник виробництва Михайло Батіг. – Ми починали одразу з Wood-Mizer, керувались відгуками і власними потребами у виробництві. Це обладнання нас цілком влаштовує.

Першою на підприємстві з’явилась вживана пилорама LT40, яка в іншого деревоообробника успішно працювала з 2009 року, але потім його справа виросла до потужностей LT70. У «ЮБМ Логістік» розповідають, що купити вживане обладнання Wood-Mizer було дуже важко, адже його майже не буває на ринку, але їм вдалось.

- Торік ми придбали у MOST-Україна роздільний верстат HR700, кажуть, в такій комплектації він перший в Україні, так? – сміється пан Михайло. – Наше підприємство орієнтоване на виготовлення дубової ламелі. Хоча зараз маємо замовлення від наших партнерів з Польщі на виготовлення заготовок з вільхи, які потім стануть плечиками для одягу.

Особливих проблем із постачанням лісу компанія не відчуває, адже вільха, попри те, що це дерево добре надається для виготовлення меблів, коштує недорого та на ринку її не бракує. А от виграти тендер на закупівлю дуба складніше.

- Нам не дуже сподобалось працювати з вільхою, хоч для цього замовлення – це оптимальний варіант, але з цим дерево доводиться морочитись, з дубом працювати приємніше, та й вигляд він має благородніший і вищу стійкість, - каже пан Михайло.

Має підприємство заточне і розвідне обладнання Wood-Mizer, щоб завжди мати напохваті стрічкові пилки для пилорами та роздільного верстата. Раніше пилки відвозили до Львова на сервіс, але, хоч дорога відносно недалека, власний цех забезпечує найкращу автономність для компанії з амбітними планами.

- Дерево ріжемо, звісно, теж з Wood-Mizer. По-перше, «рідні» пилки найкраще працюють з верстатами, по-друге, їх можна заточувати ще і ще, а це економія, тим паче, що з власним заточним та розвідним обладнанням ми не залежимо від сервісів, - додає пан Михайло.

На підприємстві працює 10 осіб, усі місцеві. «ЮБМ Логістік» потенційно може працевлаштувати учетверо більше, верстати дозволяють, та, на жаль, підприємство стикнулось з бюрократичною тяганиною, прохання на виділення більших потужностей вже півроку в енергетиків на розгляді, тому обладнання працює по черзі, що з іншого боку не дозволяє наростити виробництво.

- Нам добре та надійно працюється з верстатами Wood-Mizer, вони – найкраще вибір для наших виробничих потреб, - резюмує Михайло Батіг.