Каркасне будівництво будинків по-норвезьки

Каркасне Будівництво Будинків По-норвезьки

Зі своїм новим стрічковопилковим верстатом Wood-Mizer LT70 ця норвезька компанія виготовляє різноманітні проекти каркасного домобудівництва – від затишних хатинок на березі озера до розкішних будинків на гірських вершинах.

Simostranda Stav & Laft — компанія, розташована неподалік від Осло, яка займається будівництвом дерев’яних конструкцій за каркасною технологією. Компанією керують Свейнунг Берган и Ейнар Хольм, які працюють разом вже більше 20 років.

Ще дитиною Ейнар будував хижі в лісі поряд з домом. Він вважає, що народжений будувати. А Свейнунг раніше займався вантажівками та різною технікою, і йому подобається працювати руками.

Вони спеціалізуються на комплексних рішеннях для клієнтах, займаючись усіма аспектами дерев’яного домобудівництва – від проектування будинку до застилання дахів дереном для озеленення. Їх досвід дозволяє з однаковим успіхом та якістю створювати і прості зруби в глухому лісі, і розкішні будинки для відпочинку в горах.

У них є субпідрядники, які спеціалізуються на електричних та сантехнічних роботах, і тому їхнім клієнтам не потрібно шукати інших майстрів. Simostranda Stav & Laft — це комплексне рішення з неймовірним досвідом та акцентом на якість.

"В Норвегії дерев’яне домобудування має багату та давню традицію. Мікроклімат в таких домах здоровіший. З епохи вікінгів до ХІХ століття це був домінуючий спосіб будівництва в Норвегії. Методи тоді і сьогодні, в основному, однакові, і з їхньою допомогою зводяться міцні та красиві будівлі. Тому ми твердо віримо в норвезькі традицій будівництва будинків».

"Наша філософія полягає в тому, що проекти мають бути унікальними та надійними. У нас є свій стрічковопилковий верстат, на якому ми розпилюємо все необхідне для конструкції. Всі панелі та підлоги виготовляємо вручну, але крім того створюємо й індивідуальні інтер’єри. Ми завжди впевнені у якості своєї роботи».

В проектах використовується деревина з місцевих лісів, яку розпилюють на довгі балки з допомогою нової стрічкової пилорами Wood-Mizer LT70. Потім балки складують для сушіння, яке триває близько двох років. Коли будівля спроектована, будівельники вибирають зі свого запасу сухі балки та розпилюють їх на заготовки необхідного розміру.

Потім пиломатеріал обрізають, підганяють під з‘єднання, і повністю всю будівлю збирають в майстерні. На цьому етапі використовують різні пилки, ножі та бензопили, щоб переконатись, що всі з’єднання ідеально підходять одне до одного, а поверхню деревини підправляють вручну сокирою. Потім будівлю розбирають, завантажують у трейлер та доставляють на місце, до вона має бути зібрана начисто.

Ці пиломатеріали не купиш в магазині: Ейнар та Свейнунг виготовляють їх на індивідуальне замовлення для кожного проекту.

"Стрічковопилковий верстат потрібен нам практично для всього: підлоги, даху, балок, для різання колод – майже всі компоненти в проекті початково виготовлені на пилорамі».

Раніше вони працювали на верстаті LT40, купленому в 1991 році, а у 2018 перейшли на новий LT70 зі значно швидшою гідравлікою. Крім того, Wood-Mizer зробив для них верстат з подовжувачем станини. Два гідравлічних ланцюгових перевороти обертають навіть дуже довгі колоди, а гідравлічні привідні ролики здатні переміщувати колоду назад-вперед на станині. У такій конфігурації верстата вони можуть розпилювати колоди довжиною до 12 метрів.

"Взагалі-то ми були дуже задоволені нашою старою пилорамою і вирішили придбати ще один Wood-Mizer через сервіс, який надає філія Wood-Mizer в Норвегії. Якщо тільки нам треба, то сервіс одразу тут".

"Верстати Wood-Mizer — хороше рішення для норвежців, адже тут багато фермерів, а ці пилорами безпечні та прості у роботі".