Мескітовий будиночок на дереві в Арізоні, США

Mesquite Treehouse Milled and Made in Southern Arizona

У пустельному ландшафті південної Арізони домінують мескітові дерева. Ці чагарникові рослини неправильної форми неймовірно витривалі та добре пристосовані до суворого посушливого клімату. Недосконала за своєю природою, щільна деревина оксамитового мескитового дерева з пустелі Сонора надихнула Артура та Валері Флорес 20 років тому заснувати свою компанію “Tumacacori Mesquite Sawmill” у містечку Тумакакорі, штат Арізона. «[У нас] тепер репутація найстарішого та найбільшого постачальника продукції з мескітової деревини в Арізоні», - каже Артур.

 

Mesquite treehouse in ArizonaMesquite treehouse in Arizona

 

Коли місцевий власник ранчо вирішив побудувати будиночок на дереві для своїх онучок, Артур і Валері запропонували використати мескітові пиломатеріали у його будівництві. Подружжю не звикати створювати унікальну продукцію з мескітового дерева, і вони знають про способи обробки, які застосовували корінні американські індіанці протягом усієї історії, та ідея цього будиночка на дереві виявилася абсолютно новою концепцією. «Перспектива використання мескітової деревини вивела проект на зовсім інший рівень… якщо бути точним, на двадцять футів над землею! - сміється Артур.

 

Window of mesquite treehouseWindow of mesquite treehouse

 

Крім використання мескітового дерева, що саме по собі є унікальним, у конструкції передбачена відкрита тераса із захоплюючим видом на гірський пейзаж пустелі, а інтер'єр включає вітальню та спальню на горищі з водопроводом та електрикою.

 

Mequite treehouse floorMequite treehouse floor

 

Усі пиломатеріали були виготовлені на мобільній пилорамі Wood-Mizer LT40. Для балок підлоги, даху та основної несучої конструкції будиночка вибрали стару лісову ялицю Дугласа, отриману після знесення довоєнної комори в Канаді. «Розпиляти ялицю Дугласа особливої праці не складає. Це зайняло у нас близько тижня», – розповідає Артур.

 

Mesquite treehouse structure supportMesquite treehouse structure support

 

Зовсім інша річ – порізати оксамитовий мескіт із пустелі Сонора. Цю деревину використовували для сайдингу, в сходах та поручнях сходів. «Власник ранчо розчистив свій мескітовий ліс для збільшення пасовищ», - пояснює Артур. Оскільки з мескітовим деревом складніше працювати, знадобилося близько 10 тижнів, щоб розпиляти його за специфікацією.

 

Balcony of mesquite treehouseBalcony of mesquite treehouse
Mesquite treehouse stairsMesquite treehouse stairs

 

Навіть із правильним інструментом різати мескітове дерево дуже важко. «Нам пощастило, що ми напилили чотири сляби, перш ніж знадобилося нове лезо! - каже Артур.

 

LT40HD Super sawmill in useLT40HD Super sawmill in use

 

Завершений будинок з мескіту знаходиться на висоті близько 6 метрів над землею і має площу під дахом близько 65 кв. «Ми дуже пишаємось цим унікальним проектом. Всі, хто бачить мескітовий будиночок на дереві, кажуть, це щось особливе і несхоже ні на що в південній Арізоні», - ділиться Артур.