Масивна пилорама привернула нових клієнтів на сімейне деревообробне підприємство у Данії

Автор: Wood-Mizer, Europe

WM1000 in Denmark

 

Молодий хлопець Thomas lautrup Andersen з села Varming в Данії належить до третього покоління родини, що володіє місцевим деревообробним підприємством.

«Все почалося в 1952 році, коли мій дідусь Бент Йоханнс побудував невелику столярну майстерню», розповідає Томас. «З часом вона розрослася, і приблизно в 1965 році виникло саме деревообробне підприємство».

У 70-ті роки це було активне підприємство, де працювало близько 25 чоловік. У 1988 році управління взяв на себе дядько Томаса – Стіг Йоханнс. «До 2002 року бабуся і дідусь досягли поважного віку; вони продали частину бізнесу і переїхали в Рибе. Тартак придбав Лейф Шмідт і став займатися нею як хобі. Мій дядько Стіг в цей час володів столярною майстернею», продовжує свою розповідь Томас. «У 2014 році Стіг потрапив в серйозну аварію, і йому довелося передати сімейну справу мені. У 2017 році я викупив деревообробне підприємство назад у Лейфа, який колись придбав його у мого діда».

 

 

Сьогодні Varming Savvaerk - це поєднання деревообробної, столярної і теслярської справи, що дозволяє справлятися практично з будь-яким проектом з деревини.

«Мій девіз - ми можемо зробити з дерева все, що завгодно», - каже Томас. «Це може бути маленький проект - просто замінити одну дошку, а може – перекрити весь дах – ми можемо зробити і те й інше з однаково трепетним ставленням до якості. Вікна, двері, підлогу і стелю, монтажні роботи - ми робимо хорошу роботу, яка радує і клієнта, і нас».

На сайті www.varming-savvaerk.dk є приклади виконаних проектів, від збору до полиці для вина і комоду з вишневого дерева. Хоча за довгі роки на тартаку зібралося багато деревообробних верстатів, в серці всіх операцій - стрічковопилкова установка Wood-Mizer LT40, яку Томас придбав в 2015 році.

 

 

«У мене до цих пір таке відчуття, немов я почав працювати тільки вчора, - ділиться враженнями Томас. - Я нічого не чув про Wood-Mizer. Я був новачком у бізнесі».

Пилорами Wood-Mizer працюють по всій Данії. «Це дуже добре, що ти можеш поїхати і подивитися, як вони працюють», - каже Томас.

«Спочатку я просто спробував працювати на верстаті [Wood-Mizer]. Вийшло добре. Я зміг отримати прибуток і побачив, як легко управляти цим верстатом».

«Приблизно половину свого часу я проводжу у клієнтів, виконую столярні або теслярські роботи, а другу половину - тут в майстерні, працюю на своєму верстаті і роблю різноманітну продукцію з деревини».

Пилорама LT40 здатна розпилювати колоди діаметром до 90 см і довжиною до 6,5 м. Коли Томасу знадобилося розпилювати колоди ще більшого діаметру, він знову звернувся до Wood-Mizer. «Я подумав, що у Wood-Mizer є відповідний верстат. І купив свій другий верстат Wood-Mizer - WM1000», - каже Томас.

 

 

Особливість цієї установки в тому, що вона може розпилювати колоди до 1,7 метра в діаметрі! При цьому на верстаті використовуються вузькі стрічкові пилки, які роблять дуже тонкий пропил, близько 2 мм завтовшки, за рахунок чого з кожної колоди можна випиляти більше продукції, і менше деревини перетворюється на тирсу. Верстат WM1000 здатний виготовити широкі плити і плахи з великих колод, що є цінним, наприклад, коли потрібно випиляти з цілісного масиву стільниці або лавки для садових меблів.

«З цим верстатом я можу розпиляти буквально будь-яку колоду, - розповідає Томас. - У мене з'явилися нові клієнти по всій Данії. Адже мало хто може розпилювати такі великі колоди».

Головне в конструкції верстата WM1000 - це масивна ріжуча голова, яка пересувається по двох рейках. При цьому оператор стоїть на спеціальній платформі, яка їздить разом з ріжучою головою. На платформі знаходиться пульт управління з електронною лінійкою для автоматичної установки товщини дошки, і оператор звідси має хороший огляд розпилу і приймає правильні рішення про те, як найкраще розрізати колоду, щоб отримати найкрасивішу поверхню дошки і найефективніший вихід продукції.

 

 

«Я не очікував, що такий масивний верстат може бути таким швидким, - ділиться Томас. - Я розпилюю колоди сосни і дуба. І, звичайно, я намагаюся використовувати кожен шматочок деревини, щоб отримати якомога більше продукції. З верстатом WM1000 це можливо, тому що він робить дуже точний різ».

Встановити верстат WM1000 на старому деревообробному підприємстві було досить просто і недорого, адже для його монтажу потрібно всього лише укласти дві рейки.

«З цим верстатом будь-яке замовлення на розпилювання колод мені по плечу», - каже Томас. «Ось тому я і купив WM1000».

«Коли я тільки вступив в бізнес, я побачив, що це цікаво - працювати на деревообробному підприємстві. А коли подобається те, що робиш, значить, ти робиш хорошу роботу кожен день».

 

Додаткова інформація: www.varming-savvaerk.dk