Кухонні дошки для нарізання. Як їх виготовляють у Канаді?

Автор: Wood-Mizer, Europe

Cape Breton Island in Nova Scotia

 

Розташоване на острові Cape Breton у Nova Scotia, підприємство "Larch Wood Canada" виготовляє кухонні дошки з деревини модрини торцевого розпилу. Окрім пречудового відтінку та унікального узору дерева, ці дошки для нарізання мають неймовірну міцність та поверхню, що самовідновлюється.

Дон Біміш, керівник компанії "Larch Wood Canada", спроектував цей продукт та вивів його на ринок у 2005 році. У відео-інтерв’ю він розповідає про етапи процесу виготовлення дошок для нарізання.

Спочатку колоди модрини розпилюють на верстаті Wood-Mizer LT40.

 

LT40 sawmill operates at Larch Wood Canada workshop

 

Потім дошки ретельно вкладають в штабель та відправляють в сушильну камеру. Після завершення процесу висушування матеріал надходить на верстат, який розпилює його на заготовки різної довжини. Потім заготовки обстругують з усіх чотирьох сторін на стругальному верстаті та відправляють на багатопил, який обрізає матеріал до необхідного розміру. Та його точність недостатня, тому матеріал переходить на фугувальний верстат, який надає заготовці ідеально точного розміру.

Потім матеріал надходить в вайму для першого склеювання «Тут наші хлопці вже уважно оглядають торці заготовок та підбирають таким чином, щоб в фіналі після торцевого розпилу вийшов красивий узор поверхні», - каже Дон Біміш.

Коли процес склеювання завершений, матеріал проходить через стругальний верстат, щоб забрати з поверхні залишки клею і зробити її ідеально чистою. Далі справа настільної пилки. Вона виконує торцеве розпилювання матеріалу на палички дводюймової товщини (5 см), які потім знову склеюють, щоб у підсумку вийшла поверхня, яка складається зі шматочків деревини торцевого розпилу. Цей напівфабрикат повинен ще пройти через товщиномір та грубе шліфування. Кінці дошки для нарізання скруглюють, а по краях її поверхні вирізають жолобочок. Останнім етап є покриття продукту трьома захисними шарами (два шари мінеральної олії та один шар воску), а потім упакування та відправлення клієнтам.

 

End grain cutting boards crafting steps

 

End grain cutting boards crafting steps

 

 End grain cutting boards crafting steps

 

End grain cutting boards crafting steps

 

«Коли ви купуєте таку дошку для нарізання, то можете очікувати, що не тільки отримуватимете задоволення від її використання. Вона стане центром уваги у вашій кухні і прослужить так довго, що ви навіть зможете передати її своїм дітям» - каже Дон Біміш, керівник "Larch Wood Canada".

 

Larch Wood Canada team

Privacy Policy