Сімейний дров'яний бізнес в Італії збільшує прибуток за допомогою пилорами LT70

50km northeast of Rome in Italy

 

Ця сімейна компанія, розташована за 50 км на північний схід від Риму, була заснована в 1929 році, коли дідусь нинішнього власника Stefano Chini зайнявся виробництвом та продажем зроблених вручну залізничних шпал. Батько Стефано продовжив сімейну справу і розвинув його у міцний бізнес із торгівлі дровами. Стефано підключився до управління сімейною компанією у 2007 році. Це третє покоління власників і Стефано вже розмірковує про майбутнє свого сина.

 

"Я хотів би збудувати міцну основу для моїх дітей", каже Стефано. На його думку, покладатися тільки на дрова навряд чи можна вважати мудрим рішенням. Продаж дров залежить від погоди, від цін на колоди, від регулювання галузі, і навіть від технічного прогресу, що стосується методів обігріву приміщень. Зрештою, вони працюють із дуже маленькою маржею. Сезон у цьому бізнесі короткий і дуже напружений, а решту року доходів майже немає. Ці фактори змусили Стефано пильніше поглянути на іншу продукцію, яку можна запропонувати на місцевий ринок, використовуючи ті ж колоди, що він закуповує для виробництва дров.

 

Якось Стефано побачив рекламу стрічкової пилорами в журналі Tecniko&Pratiko. Традиційні пилорами не дуже годяться для малого та середнього бізнесу, але ті, що були показані в рекламі, використовують вузькі стрічкові пилки і розроблені спеціально для таких невеликих компаній, як у Стефано.

Зацікавившись, Стефано вирушив на деревообробну виставку, де побачив верстати Wood-Mizer у дії. Ця наочна демонстрація переконала його, що така машина допоможе йому принципово диверсифікувати свій бізнес та почати випускати нову продукцію з колод. Він замовив верстат Wood-Mizer LT20. Хоча була можливість купити і потужнішу машину, Стефано вирішив почати з невеликого верстата. Не в останню чергу через ціну.

 

 

"Якщо колода крива - це дрова!"; сміється Стефано. На верстат LT20 він відправляє більш якісні колоди, щоб випиляти з них дошки специфікації для будівельників. Тепер, купуючи колоди, він намагається вибрати кращу деревину, щоб було що розпилювати на верстаті.

"Я думаю, це найкраща моя інвестиція", - каже він. Його ідея була успішною з будь-якої точки зору. Наразі він продає брус місцевим будівельникам, заготівлі для меблярів, огорожі, стовпи та дошки. Коли дров'яний бізнес йде на спад, він зайнятий розпилюванням деревини, і навіть виготовляє меблі для ресторанів. Раніше дрова були єдиним продуктом, який він робив із колод, а тепер пилорама допомагає йому заробляти набагато більше.

 

 

Місцевим будівельникам подобається його продукція, тому що їхні клієнти, у свою чергу, зацікавлені у натуральних матеріалах для ремонту та будівництва будинків. Замість того, щоб видаляти дефекти з поверхні деревини, Стефано залишає їх недоторканими. Часто він зустрічається з архітекторами та клієнтами. Вони розглядають зразки та обговорюють своє бачення. Він може надати свіжорозпиляний матеріал або висушені дошки, або навіть обстругані, відшліфовані та відполіровані заготовки. Горіх – дуже популярна деревина в Італії.

Будівельники та домовласники цінують деревину не тільки тому, що вона приємна для очей, але й за її здатність підтримувати мікроклімат у будинку. Стефано подобається, що його продукцію клієнти розглядають у такому позитивному ключі – це не просто матеріал, він специфічний та прекрасний. І його бізнес процвітає, спираючись лише на "сарафанне радіо" та вказівник на автостраді.

 

 

Після деякого досвіду із верстатом LT20, Стефано вирішив купити новий верстат Wood-Mizer LT70 – потужніший і продуктивніший. Цей верстат має гідравлічні лапи для завантаження колоди та інші пристосування, щоб правильно розмістити і утримувати матеріал на станині під час пиляння. Крім того, у верстата LT70 є комп'ютер - дуже корисний пристрій, в якому задається товщина дошки. Натиснув кнопку – і верстат готовий напилити наступну дошку заданої товщини без будь-якого ручного налаштування положення пили по висоті.

 

Верстат зазвичай пиляє від трьох до восьми годин на день, залежно від сезону та кількості замовлень. Стефано каже, що якщо він працює один і користується навантажувачем, щоб підвозити та закладати колоди на верстат, то розпилює 3-4 кубометри деревини на день. Якщо в нього є помічник, він може збільшити продуктивність вдвічі. Верстат окупився швидше, ніж він очікував, а витрати на виробництво виявилися меншими, ніж можна було передбачити.

 

Пиломатеріал, який потрібно висушити, складується в сонячній сушарці, яка використовує сонячну енергію та примусову вентиляцію, висушуючи дерево швидше, ніж на свіжому повітрі, з мінімальними витратами енергії.

 

 

Деревина Стефано має FSC сертифікат, хоча процес сертифікації – це інвестиція часу та грошей, але Стефано вважає, що справа того коштувала, бо це відкрило для нього можливість продавати свою продукцію будівельникам. "Верстат дійсно врятував нас у багатьох відношеннях. Якби ми, як і раніше, робили тільки дрова, нам, ймовірно, довелося б закритися через кризу".

"Моя порада іншим деревообробникам: ставте собі цілі та досягайте їх поступово. Крок за кроком. Краще повільно побудувати надійний фундамент, ніж рости надто швидко".

 

 

Його сім'я, як і раніше, залучена до бізнесу. Батько і дядько все ще працюють у фірмі, а старший син Самуель, якому нещодавно виповнилося 12 років, усіма силами намагається допомогати батькові на пилорамі. Коли його запитують, чи стане він колись шефом фірми, Самуель сміється і каже: "Тут роботи занадто багато!" Але так само, як його батько, дід і прадід, він розуміє, що все цінне у житті створюється працею.

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!