Стільці Дзен Та Мистецтво Деревообробки

Автор: Wood-Mizer, Europe

Стільці Дзен Та Мистецтво Деревообробки

 

Біля підніжжя гори Фудзі в Японії всесвітньо відомий майстер деревообробки Так Йошино створює унікальні, виготовлені вручну, стільці, які сприяють правильній та здоровій поставі за практикою дзен. Ці стільці визнані у всьому світі, тому багато деревообробників приїжджає до Таку, щоб вивчати японську столярну техніку. Тепер Так будує школу деревообробки, використовуючи для цього деревину з власного лісу.

 Japanese woodworker Tak Yoshino

Hand carving wooden chairs

 

Стільці дзен та мистецтво деревообробки

Розповідає Так Йошино

«Я познайомився з практикою дзен через хворобу дружини і вирішив створити стілець для дзен-медитації. Стільці, які виготовляю для своїх клієнтів, змушують того, хто сидить, усвідомлювати положення свого тіла і досягати правильної та здорової постави. Для мене стільці – не просто мистецтво. Головне – щоб мої клієнти могли знову стати здоровими, підтримуючи правильну позу в практиці дзен».

 Custom made wooden lay-down chair

Custom handcrafted chair in Japan

«Я використовую невеликий стрічковопилковий верстат Wood-Mizer LT15. Він дуже компактний і добре працює. Ідея Wood-Mizer полягає у тому, що легка ріжуча голова верстата, переміщується, в той час як важкі колоди залишаються непорушними під час процесу. Я дуже здивувався, дізнавшись, що така проста система може розпилювати колоди».

Custom wooden table

 Custom wooden chairs and benches

«Мій ліс залишався недоторканим майже 70 років, тому тут виросло багато сосен. Вони давали густу тінь, й інші породи дерев не могли пробитись до світла. Разом з колегами я і моя сім’я прорідили ліс, і тепер сонячне світло досягає ґрунту, тож тепер листяні дерева почали проростати».

 Woodworking on a wood chair

Custom wood chair

 

«Лісова промисловість Японії невпинно скорочується, і кількість виробників пиломатеріалів теж у тому ж тренді. Якщо вам потрібно розпиляти колоди, доведеться поїхати у віддалене місто, витратити годину або дві на дорогу. А з верстатом Wood-Mizer ви легко можете зробити це просто на власній ділянці».

 

Woodworker Tak Yoshino carving wood

 Woodworker Tak Yoshino using LT15 portable sawmill

 

"В 2014 році я брав участь у конференції The Furniture Society, і після того молоді майстри-столярі з-за кордону почали цікавитись відвідинами моєї майстерні, щоб вивчити японське столярне мистецтво. Тоді я пропонував іноземним відвідувачам короткі семінари на 2-3 дні приблизно раз на місяць. Поступово кількість охочих зросла, і тепер я хочу створити центр з обміну знання в деревообробці (Mt. Fuji School of Woodworking - Школа деревообробки на горі Фудзі), куди люди зі всього світу зможуть приїжджати і спілкуватись, створюючи нову майстерню, для якої знадобляться 100 стовпів та 100 балок, які я виготовив на верстаті Wood-Mizer з деревини з власного лісу».

 Woodworker turning a log on a portable sawmill

 

 LT15 portable sawmill in Japan with Wood-Mizer hat

 

«Моє повідомлення колегам в тому, що ми, столярі, маємо займатись своїм ремеслом на основі розуміння лісу, деревини і меблів».

Tak Yoshino and family