Коли робота та хобі збігаються: історія шведської столярної майстерні

Автор: Wood-Mizer, Europe

історія шведської столярної майстерні

 

"Якщо тобі пощастило, і твоя робота - це також і твоє хобі, то ти просто щасливчик, тому що це дарує нескінченні години задоволення", каже Расмус Стрьом, деревообробник зі Швеції.

Його компанія, розташована у Фалькепінгу, називається Ädelsnickaren, що в перекладі зі шведської означає «Вишуканий столяр». У своїй майстерні Расмус використовує чотиристоронній стругально-фрезерний верстат MP260 фірми Wood-Mizer, на якому він виготовляє покриття для підлоги і обшивку зі з'єднанням "шип-паз", дверцята кухонних шаф і декоративні кромки.

Расмус із дитинства пристрасно хотів стати столяром. Його шлях у професію розпочався після закінчення вищої школи дерев'яної архітектури. Після 12 років роботи ремісником і майстром на будівництві, Расмус, нарешті, здійснив свою мрію і відкрив столярну майстерню. Його компанія Ädelsnickaren спеціалізується на виготовленні замовленої продукції від стругання дощок до створення меблів. "У моєму класі з дизайну виробів із дерева спочатку я був єдиним учнем. Потім до нас приєдналися ще троє. З чого стає ясно, що особливого попиту на дерев'яні вироби та столярні послуги на той час майже не було," згадує Расмус.

 

 

Найбільше у своїй роботі Расмус цінує потенціал деревини, яка перетворюється на неймовірно красиві об'єкти. "Привабливість дерева полягає в його запаху та візерунках, які відкриваються при різанні. Йдеться про перетворення нудної колоди на щось унікальне, створене уявою майстра," ділиться він своїм баченням.

"Я завжди відчував глибокий зв'язок з деревом, що і привело мене спочатку на курси з деревообробки, а потім - до втілення моєї мрії. Сьогодні багато хто визнає цінність об'єктів, створених вручну, що приносить мені нескінченні години задоволення, коли я займаюся, по суті, моїм хобі" зазначає він.

 

 

У Ädelsnickaren обладнання Wood-Mizer, особливо стругально-фрезерний верстат MP260, відіграє ключову роль у виробництві готових продуктів. "За допомогою однієї цієї машини я можу виконувати безліч завдань, для яких раніше були потрібні окремі, громіздкі верстати. MP260 з його горизонтальною та вертикальною фрезерними головками дозволяє робити кілька операцій одночасно – за один прохід заготовки через верстат. Це робить його незамінним у моїй майстерні, плюс він компактний і легкий в обслуговуванні", пояснює Расмус.

Винайдені в Швеції на початку 1990-х і тепер є частиною продуктової лінійки Wood-Mizer, ці машини здобули визнання на європейському ринку. Вони мають такі особливості конструкції, як робочі столи з чавуну для стабільності, різні ріжучі головки для фрезерування та ефективні двигуни для приводу ріжучих головок. Все це робить деревообробні верстати Wood-Mizer дуже важливими для сучасної столярної майстерні.

"Наприклад, я використовую стругально-фрезерний верстат MP260 для створення на дошках підлоги з'єднань "шип-паз", відомих у Швеції як råspont. Верстат робить гладку поверхню та фрезерування з'єднань так, як потрібно клієнту," розповідає Расмус.

 

 

Він доповнив свій верстат МР260 системою видалення стружки від Wood-Mizer, щоб підтримувати робочий простір у чистоті та безпеці. Расмус підкреслює чудову потужність цієї аспірації в порівнянні з іншими марками.

Расмус також співпрацює з компанією True North Interior та обробляє для них великі меблеві плити з деревини, використовуючи для цього шліфувальну установку MB200 SlabMizer. Ця машина підходить для шліфування великих поверхонь, що знаходить свій попит при створенні столів та лав з масиву дерева.

"У Швеції дерево є основним будівельним матеріалом, і мій план полягає в тому, щоб вийти за рамки столярної справи та почати створювати дерев'яні будинки. Я мрію побудувати такий будинок і для себе", каже Расмус.

 

***