Колишній електрик збудував будинок своєї мрії в Канаді

Автор: Chase Warner, Wood-Mizer

Former Electrician Built Dream Home in Canada

Натан Шевчук здійснив мрію всього свого життя: за 8 років наполегливої праці він збудував собі будинок за допомогою кількох друзів та мобільної пілорами Wood-Mizer.

 

 

Пропрацювавши понад десять років електриком в елітних будинках в Орегоні, Натан Шевчук зрозумів, що йому в житті чогось не вистачає. «Я втомився від міста, втомився від суєти та захотів переїхати у віддалену частину Канади. І вирішив побудувати собі будинок, що загалом я й зробив», каже з усмішкою Натан.

 

 

Ця історія розпочалася для Натана у 2007 році, коли він придбав землю у канадській провінції Британська Колумбія. Приступивши до проектування будинку, Натан виявив, що йому доведеться або купити пиломатеріали і привезти їх на свою віддалену ділянку, або - і ця ідея йому сподобалася - самому напилити дошки з деревини, отриманої зі своєї землі.

"Я порівняв кілька різних пилорам і зрозумів, що верстат Wood-Mizer для мене просто знахідка", каже Натан. «Я подумав – це саме те, що мені потрібно! Який зручний та практичний інструмент».

 

 

Не маючи жодного досвіду в лісопилянні, Натан придбав мобільний верстат LT40 з гідравлічним завантаженням колод, і в його житті почалася нова смуга. «Все своє життя я займався столярним ремеслом, виготовленням каркасу та оздобленням, тому [будівництво та робота з деревом] не були для мене чимось абсолютно новим».

Почавши працювати на перевізній пилорамі, Натан вирішив, що він сам зробить 100% пиломатеріалів для свого будинку, що на практиці означало безліч поїздок з деревиною на сушарку та роки її сушіння. «Потрібно було вісім років, щоб розчистити територію до останнього цвяха», розповідає він. У перший рік будівництва Натан зміг звести каркас та завершити дах. Він напилив заготовки з кедра для вікон та дверей свого будинку. Його сусід Кіт, який є першокласним теслею, допоміг зробити вікна та двері, і коли вони були встановлені, Натан із сім'єю в'їхав у свій будинок. "Верстат Wood Mizer ідеально підходить для будівництва будинку", сказав він.

 

 

Наступні кілька років Натан розпилював березу і ялицю Дугласа для інтер'єру і займався оздоблювальними роботами по дереву. Він також склав камін із каменю, зробив душ і напилив вагонку для стін та стелі. Після восьми років напруженої роботи та розпилювання 52 кубометрів ялиці Дугласа, модрини, берези та кедра на своїй перевізній гідравлічній пилорамі LT40 Натан нарешті закінчив будинок своєї мрії та прибудову, де розташувалася його столярна майстерня.

 

 

Друзі та сусіди Натана допомагали йому у цьому проекті. «Мій сусід Кіт зробив усі шафи, вікна та двері, а мій друг Дуг допомагав під час столярних робіт. Разом ми провели багато вечорів у мозкових штурмах», каже Натан. «Мені неймовірно пощастило мати таких добрих друзів».

За оцінками Натана, він заощадив від 70 000 до 80 000 доларів, самостійно розпилюючи пиломатеріали для свого будинку, в якому житлова площа складає 110 м², столярна майстерня 140 м² та тераса 46 м². «Будинок справляє приголомшливе враження на всіх, хто його бачить», ділиться Натан. «Я чудово провів цей час свого життя і завдячую багатьом людям, які поділилися зі мною своїми знаннями та навичками». Що стосується майбутнього, Натану вже не терпиться приступити до наступного проекту із верстатом Wood-Mizer.

 

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!