Власники лісів розпилюють пошкоджені шкідниками колоди, щоб зберегти цінну деревину

Автор: Wood-Mizer, Deutschland

LX50 is the smallest and most inexpensive band saw available from Wood-Mizer

Потрібно розчистити ліс після вітровалу? Є дерева, пошкоджені жуком-короїдом? Один з варіантів – перетворити пошкоджені колоди в цінніший пиломатеріал для свого господарства чи на продаж.

В сім’ї Раддац з німецького регіону Вендланд чоловіки добре розбираються в техніці. Кевін – професійний слюсар, працює у відділі управління якістю в компанії Musashi Group, а його тесть Оттфрід – слюсар-монтажник сільськогосподарської техніки. Місцеві добре знають цю сім’ю: на щорічному фестивалі Kulturelle Landpartie Кевін зварює старі садові інструменти, гвинти, гайки та різноманітні металеві предмети, які, потрапивши до його рук, отримують нове життя у вигляді прекрасних виробів з металу, які люди із задоволенням купують.

 

«ЗАРАЗ СИТУАЦІЯ ТАКА, ЩО ВИ НІЧОГО НЕ ОТРИМУЄТЕ ЗА КРУГЛИЙ ЛІС, НАВІТЬ ПОГОДИННОЇ ОПЛАТИ ПРАЦІ ЗА РОЗЧИЩЕННЯ ЛІСУ ТА ВИВЕЗЕННЯ ДРОВ, ЯКЩО ПРОДАЄТЕ ЇХ. (…) ПИЛОРАМА ВІДКРИВАЄ АБСОЛЮТНО НОВІ МОЖЛИВОСТI».

 

Сім’я Раддац традиційно володіє лісом. Правда, до недавнього часу ліс був, в основному, джерелом дров, хоча теща Кевіна, Ельфріде, не раз казала, що ця деревина надто красива, щоб просто палити її в печі.

 

Ottfried's hobby is to make garden furniture from wood

 

«Дрова – це наше хобі, - каже Кевін з усмішкою. – Ми з Оттфрідом вивозимо зрубані дерева з лісу з допомогою трактора та ланцюга та використовуємо дробилку для гілок».

В останні роки європейські ліси постраждали від нашестя жучків-короїдів, крім того шкоди завдали недавні вітровали, і в результатів цього ціна колод і навіть дров дуже впала. Власники лісів зіткнулись з проблемою: потрібно розчистити ділянки від завалів, але продати кругляк за нормальну ціну нереально.

«Зараз ситуація така, що ви нічого не отримуєте за круглий ліс, навіть погодинної оплати праці за розчищення лісу та вивезення дров, якщо продаєте їх», - зазначає Кевін.

Саме тому в сім’ї Раддац задумались про покупку пилорами.

«Пилорама відкриває абсолютно нові можливості, - каже Кевін. – В нашому господарстві завжди є який-небудь будівельний проєкт, для якого потрібна деревина, а для підтримання вже готових будівель часто потрібні дошки особливих розмірів, які можна швидко напиляти на своєму верстаті. Крім того, на нашій ділянці є дерева, які рано чи пізно доведеться зрубати».

Нарешті настав час, і на свій 60-річний ювілей Ельфріде отримала дуже незвичний подарунок – стрічковопилковий верстат LX50.

 

The Raddatz family from Germany and their LX50 sawmill

 

Це чудова пилорама – найбільш компактна та доступна серед стрічковопилкових верстатів, які випускає компанія Wood-Mizer, відома у всьому світі завдяки свої технології вузьких стрічкових пилок. Верстат LX50 видає чудову якість: розміри дощок точно дотримані по всій довжині, поверхня розпилу гладенька, а завдяки вузькій пилці, пропил виходить товщиною не більше 2 мм, і з кожної колоди можна випиляти більше цінного матеріалу, ніж під час різання ланцюговою пилкою.

Конструкція верстата LX50 складається з двох частин: це станина з кількох сегментів, з’єднаних та встановлених на рівному майданчику, наприклад, в гаражі або у дворі під навісом, і ріжуча голова з двома шківами і двигуном, причому є можливість вибрати тип двигуна – або трифазний електричний 5,5 кВт або бензиновий 14 к.с., що дуже допомагає в місцях, де немає доступу до електроенергії, наприклад, у лісі. Верстат LX50 доставляють на палеті, і, використовуючи інструкцію або відео на YouTube, його потрібно зібрати: з’єднати сегменти станини, вирівняти її, відрегулювавши опори за висотою, і встановити ріжучу голову на рейки. Голова подається вперед та повертається штовханням, а налаштовується на потрібну площину за допомогою ручки.

 

Kevin Raddatz thinks that the sawmill opens up completely new possibilities

 

The bench in Raddatz home yard

Privacy Policy