Перший верстат Wood-Mizer HR250 в Польщі: власники розповідають про зміни в палетному виробництві

Автор: Wood-Mizer, Europe

AMESKO company produces high quality pallets with HR250 resaw

 

Сім’я Скора заснувала свою компанію на початку 90-х. «Тоді мій батько використовував саморобну циркулярну пилку, - згадує Моніка Скора-Шидловська. - Пам’ятаю, батько мусив штовхати колоду вперед і назад, щоб розпиляти її на дошки».

Коли бізнес зміцнів, довелось перемістити цех на край села, щоб було місце для розвитку. Зараз фабрика виробляє палети та тару на замовлення. «Приблизно 70% нашої продукції прямує на експорт до Німеччини», - каже Моніка.

 

AMESKO pallet factory in Poland

 

Log pile prepared for sawmilling

 

Pallets prepared for delivery

 

Нещодавно компанія “AMESKO” інвестувала у двострічковий роздільний верстат HR250 від Wood-Mizer. Він обладнаний двома 15кВт двигунами, по одному на кожну стрічкову пилку.

«Ось що ми помітили: у порівнянні з нашою старою циркулярною пилкою споживання енергії зменшилось, технічного обслуговування та навчання для працівників теж стало менше, - каже Артур Шидловськи, який є співвласником фабрики разом з донькою засновника Монікою. - Оскільки рахунки за спожиту електроенергію стали меншими, то й наші витрати на виробництво теж скоротились».

 

Wood-Mizer HR250 twin blade horizontal resaw

 

Двострічкова тарна пилорама Wood-Mizer HR250 має вбудовані електронні пристрої Setworks, з допомогою яких можна швидко позиціонувати ріжучі голови та змінювати швидкість подачі.

«З нашим попереднім розпилювальним верстатом було важко змінювати положення ріжучої голови за висотою: ми повинні були зупинити верстат, щоб додати або видалити розпірки на шпинделях, - каже Артур. - Але в новому верстаті HR250 нам для цього треба тільки натиснути кнопку на пульті управління. Це економить багато часу, а виробництво стало гнучкішим. Setworks дуже простий у використанні і неймовірно точний. Стрічкові пилки у верстаті HR250 виставляються за висотою електрично, тому розпилювання йде дуже швидко. А швидкість подачі ми змінюємо залежно від товщини та твердості деревини».

 

Wood-Mizer HR250 twin blade resaw from back side

 

В стандартній конфігурації верстат HR250 має один пневматичний притискний валець та один звичайний ролер. «Коротка відстань між вальцями дає можливість розпилювати заготовки будь-якого розміру», - каже Артур.

Пилорама обладнана повітряним компресором, щоб підтримувати тиск і в пневматичному валику, і в системі натягу пилок. «Ще одна перевага HR250 – автоматичний натяг пилки. Нашому операторові не потрібно постійно стежити за цим параметром», - додає він.

Компанія «AMESKO» використовує декілька багатоголових верстатів з вузькими стрічковими пилками. Одною з причин, чому вони вибрали верстат HR250, стало те, що він працює з такими ж пилками. «Це робить наш виробничий процес більш організованим і гнучким, оскільки ми самі заточуємо стрічкові пилки».

 

The offcuts resaw at HR250 sawmill

 

У порівнянні з старою циркулярною пилорамою вони отримують на одну дошку більше з кожної заготовки. «Технологія вузьких стрічкових пилок допомогла нам знизити кількість тирси та збільшити вихід продукції, - продовжує Моніка. – В нашої старої циркуляної пилорами було три пилки, і в кожної товщина пропилу 6 мм. Тепер використовуємо дві стрічкові пилки з товщиною пропилу 2 мм. Фактично економимо навіть більше, ніж одну палетну дошку.

 

HR250 twin blade resaw generates an extra board from every offcut

 

Тирсу, яка утворюється під час розпилювання, збирають з допомогою екстракційної системи в контейнер, а потім продають сусідній компанії, яка випускає пелети для опалення. «Ми підключили HR250 до нашої системи збору тирси, щоб підтримувати цю ділянку та ріжучу голову верстата в чистоті, - каже Артур. – Важливо, що у HR250 шківи без ременів, і вони завжди чисті. Завдяки цьому пропил точний».

 

AMESKO factory produces high quality pallets

 

Верстат HR250 дуже компактний завдяки своєму унікальному дизайну: дві пилки розташовані на верхніх і нижніх шківах всередині однієї голови. «Коли ми приймали рішення про покупку тарної пилорами, ми зупинили свій вибір на верстаті HR250 саме через його невеликий розмір, легкість управління та гнучкість, - пояснює Моніка. – Верстат HR250 доставили на одній палеті, ми перемістили його у потрібне місце в цеху за допомогою навантажувача, підключили до системи екстракції і через кілька годин він почав працювати».

Компанія «AMESKO» – одне з перших деревообробних підприємств в Європі, де встановлений та працює верстат HR250. Машина має сертифікат СЕ. «Нам дуже подобається сервіс Wood-Mizer, - каже Артур. - Адам Кубяк – прекрасний спеціаліст. Він консультує нас, і саме він запропонував верстат HR250 як оптимальне рішення для нашого палетного виробництва».

Адам Кубяк є керівником підрозділу продажів промислового обладнання на заводі Wood-Mizer. Він працює в компанії більше 20 років та брав участь у проектуванні та встановленні численних промислових деревообробних ліній в Європі, Азії та Африці.