УЛЮБЛЕНА СПРАВА НА ВСЕ ЖИТТЯ – історія деревообробника зі Швеції

Автор: Wood-Mizer, Europe

УЛЮБЛЕНА СПРАВА НА ВСЕ ЖИТТЯ – історія деревообробника зі Швеції

 

У дитинстві Ханс Ларссон працював на фермі, допомагав дорослим, доглядаючи тварин. Закінчивши школу, він обзавівся ланцюговою бензопилою і зайнявся столярною справою – насамперед для свого домашнього господарства. Сусіди побачили це, оцінили здібності Ганса гідно і почали звертатися до нього за допомогою. Якщо потрібні пиломатеріали, плануємо щось збудувати з деревини або відремонтувати - кличемо Ханса. Дуже швидко Ханс «переріс» свою бензопилу і придбав повноцінну стрічкову пилораму.

«Замовлень з часом стає тільки більше», - пояснює він. «Мені потрібно було докупити інструменти, щоби йти в ногу з часом. Спочатку мені подобалося займатися деревообробкою лише для себе. Але коли працюєш для клієнтів, природно, потрібні стрічкова пилорама і ефективний стругальний верстат. Із цими машинами я збільшив обсяги деревообробки».

 

 

«Погляньте, у будівельних магазинах усі дерев'яні вироби коштують досить дорого. Не дивно, що люди шукають дешевші способи отримати деревину для своїх проектів. Мене звуть, і я виготовляю всілякі будматеріали з дерева. Я так зайнятий розпилюванням та струганням, що мені не вистачає часу на щось ще», — зізнається Ганс.

Ханс закуповує колоди у прилеглих лісах свого рідного міста Вансбро, де мешкає близько 6000 жителів. Але у Ганса замовлень стільки, що він зайнятий цілий рік.

«Я купую колоди у місцевих фермерів», - говорить він. «У них чудові лісові масиви. Я вибираю колоди гарної якості віком 150–200 років». Ханс розпилює різні породи, наприклад, сосну, ялинку, осину і навіть модрину. «Я волію сам розпилювати деревину, а не стругати куплені дошки». Стрічкова пилорама Ханса має гідравлічні функції, тому працювати на ній безпечно та ефективно. Ханс цінує надійну конструкцію машини, а також її гарну якість та доступність запасних частин.

 

 

Ханс удосконалив свою столярну майстерню, додавши різні пристрої, які він придумав і сконструював сам. "Я трохи перебудував територію, щоб легше було поводитися з деревиною, і використовую навантажувач", - говорить він. Ханс також спроектував спеціальний лічильник, який підраховує обсяг матеріалу, пропущеного через стругальний верстат.

Ханс використовує стругально-фрезерний верстат Wood-Mizer MP360 і зізнається, що працювати на ньому нескладно: достатньо замінити ріжучий ніж, переналаштувати верстат і можна приступати до виготовлення потрібного профілю. 

 

 

Чотирьохсторонній стругальний верстат MP360 - це компактна і функціональна машина, добре знайома теслям, які цінують її ефективність, універсальність, точність і простоту в обслуговуванні. Верстат виготовляє дошку підлоги, профільні дошки, декоративні бордюри, віконні рами, оздоблення меблів та інші стругані вироби. MP360 оснащений чавунним робочим столом, ефективними роликами, що подають, а також двома горизонтальними і двома вертикальними ріжучими головками, що працюють від окремих двигунів.

«Мої клієнти завжди одержують те, що замовили. Я можу зробити все, що потрібно, від підлоги до стін, оформлення інтер'єру та екстер'єру, різноманітного погонажу. Останнім часом ось, працюю за спеціальним замовленням, виготовляю спеціальні дошки для історично цінних будівель», — зазначає він. «Мені 73 роки, і я все ще зайнятий сім днів на тиждень», - посміхається Ганс.

 

***

Підпишіться на електронну розсилку новин Wood-Mizer
Отримуйте анонси майбутніх трансляцій Wood-Mizer LIVE, а також спеціальні пропозиції та інформацію про нові розробки Wood-Mizer на ваш е-мейл!