Мрія фермера

Автор: Wood-Mizer, Europe

LT70

Михайло Чабан – власник фермерського господарства «Діброва» у селі Грабовець на Львівщині та гордий господар пилорами Wood-Mizer LT70.

- Пилорама Wood-Mizer у нас трохи більше року, і я нею дуже задоволений. Повірте, на деревообробці розуміюсь, - сміється Михайло Михайлович, - адже виготовляю пиломатеріали ще з 1994 року. Раніше ми працювали на УЛ-63, але зараз зберігаємо її як музейний варіант.

Господар демонструє нам свою раритетну пилораму, доріжка до якої вже заросла травою, і каже, що попри те, що та здається дуже масивною, двічі на рік їй доводилось замінювати раму, яка не витримувала вібрації, а от свій Wood-Mizer він ще не ремонтував.

- Я мріяв про Wood-Mizer. Справді. Роками придивлявся до пилорам Wood-Mizer на виставках, вибирав серед моделей і нарешті зупинився на LT70, тому що зрозумів – це мій верстат, - каже пан Михайло.

Зараз у «Діброві» будують спеціальне приміщення для пилорами Wood-Mizer, адже мають вдосталь замовлень. Звертаються і за деревом для зведення храмів, і за балками для дахових конструкцій, та й односельчанам буває потрібно щось розпиляти, хоча тут переробляння деревини починалось з того, щоб забезпечувати господарство необхідними пиломатеріалами.

- Майстри дуже хвалять наші балки, - розповідає Михайло Михайлович, - кажуть, зазвичай, треба чи щось підстукувати чи підрубувати сокирою, щоб все добре прилягало, а наші точно за специфікацією, то й робота їм йде швидше і веселіше.

Пилорама, яка працює у «Діброві», з гідравлічними притисками для максимальної стабілізації колод та з навантажувачем, щоб полегшити роботу оператору. Зараз за верстатом переважно працює син Михайла Михайловича Петро, який хвацько вправляється з гідравлікою. Про одне жаліють у «Діброві», що одразу не укомплектували пилораму лазерним вказівником, тому що він би економив їм час.

- Знаєте, від оператора багато залежить. Wood-Mizer дає нам економію сировини та точність, але, якщо за верстат береться той, хто не знає, що з ними робити, то й найкращий інструмент не врятує ситуації. Мені, можна сказати, пощастило, що маю майстровитих хлопців.

LT70 тут ріже переважно тополю і дуб, а також сосну – залежить від замовлень.

- У дев’яностих ми переробляли дуже багато деревини, тоді сировини ніхто не рахував. Ліс сприймали як належне. Зараз менше деревини переробляють, але ощадніше, до лісу ставлять з більшою турботою. Ми ж зі свого боку вибрали пилораму, яка дозволяє менше втрачати з тирсою, - Михайло Михайлович показує нам сади, де спіють яблука. - Добре, що ви приїхали до нас зараз, поки ще жнива не стартували, то маємо час поговорити, бо, знаєте, скоро у «Діброви» почнеться гаряча пора. В сільському господарстві ніколи роботи не бракує.