Деревообробка у французьких Альпах: краса деревини в кожному проекті

Автор: Marcin Kozłowski, PR Specialist

Discovering the Beauty of Wood in the French Alps with Wood-Mizer Equipment

 

Іван Кометто, столяр із маленького села у французьких Альпах, виготовляє вироби із місцевої деревини на верстаті Wood-Mizer. «Я б не проміняв це [заняття] на жодне інше у світі», — зізнається він із посмішкою.

Монріше-Альбанн (Montricher-Albanne) - невелике село у французьких Альпах недалеко від кордону з Італією. Дорога до будинку Івана, де він живе і працює, крута та звивиста, вона проходить через густі листяні ліси та мальовничі гірські хребти. Його майстерня знаходиться на висоті 1200 метрів над рівнем моря, звідки відкривається захоплюючий краєвид на всю долину.

 

 

Незважаючи на те, що в регіоні Савойя чотири сезони на рік, здається, що сонце світить тут завжди, даруючи мешканцям села багато енергії та радості.

Іван Кометто змалку цікавився столярною справою. Дід навчив його працювати з інструментом і перетворювати дерево на цінні предмети. Іван приєднався до Французької спільноти деревообробників коли йому було 14 років, і з того часу він є професійним столяром. Він продовжує розвивати свої столярні навички і сьогодні вже не уявляє своє життя без деревообробки. «Мені подобається відкривати красу дерева у кожному проекті, який я роблю, і я ніколи не припиню досліджувати та дізнаватися щось нове про деревину. Цей матеріал поводиться по-різному, коли його ріжуть і витримують, і коли він стає предметом меблів», — зауважує Іван Кометто.

 

 

У 2020 році він вирішив розпочати свій деревообробний бізнес та стати незалежним підприємцем. «YC Charpente» - це невелика компанія, що спеціалізується на виробництві різних виробів з дерева, таких як меблі на замовлення, інтер'єри та прибудови будинків, настили та тераси, будівельні пиломатеріали та багато іншого. «Почати свою справу було серйозним рішенням, і я радий, що це зробив. Сьогодні я можу виконувати всю роботу сам. Я розробляю та реалізую безліч проектів», — каже Іван.

Іван вважає, що деревина - це чудовий матеріал, що володіє унікальними якостями. «Я купую колоди у місцевому лісництві. Це чудова деревина. Я використовую, переважно, модрину, але іноді дуб, клен і ясен. Нещодавно я отримав кілька замовлень на дерев'яні конструкції, такі як прибудови до будинку, тераси та настили», — каже Іван. Йому подобається підтримувати свій регіон, постачаючи місцевих покупців своїми виробами. «Мої клієнти родом звідси і добре знають мою майстерню. Ми всі вважаємо, що деревина з цього регіону – наш скарб».

 

 

З того часу, як Іван відкрив компанію YC Charpente у 2020 році, він використовує обладнання Wood-Mizer. Найважливіший верстат для нього – пилорама LT15CLASSIC, за допомогою якої він виготовляє дошки, лафет, брус та балки. Іван продає частину цих матеріалів місцевим покупцям як будівельну деревину, а іншу частину стругає. «Я радий, що у своїй майстерні можу робити все від А до Я», - зізнається Іван.

Він вибрав пилораму Wood-Mizer LT15, тому що, на його думку, це найкращий варіант для початкового рівня. Верстат LT15 недорогий, але відрізняється високою функціональністю та довговічністю. Пилорама Івана оснащена бензиновим двигуном, тому йому не потрібно турбуватися про доступ до живлення. Крім того, верстат LT15CLASSIC легкий та компактний, що спрощує його перевезення.

 

 

Іван дізнався про Wood-Mizer із Інтернету. Він провів багато годин, порівнюючи пилорами різних виробників, але зрештою зв'язався з французьким представником Wood-Mizer. Коли він приїхав до офісу, його вразив широкий асортимент та висока якість обладнання. Щоб бути в курсі всіх новинок Wood-Mizer, Іван підписався на щомісячну розсилку і слідкує за офіційними каналами Wood-Mizer у соцмережах.

У майбутньому Іван планує розширити своє підприємство, найнявши робітників та модернізувавши свою пилораму до моделі LT40 або LT70. Таким чином, він зможе збільшити обсяг виробництва та зайнятися ще більшими будівельними проектами. Він також думає про те, щоб додати до своєї майстерні додаткове обладнання Wood-Mizer, наприклад, обрізний верстат для дошок EG300. А поки що він любить починати день так: рано встати, піти в ліс, зустрітися із замовником та розпиляти колоду на своїй пилорамі LT15. «Ніколи не знаєш, що буде завтра і це те, що мені найбільше подобається в роботі з деревиною», — зізнається він.

 

 

***