Столярна майстерня у Словенії використовує пилораму Wood-Mizer

Столярна майстерня у Словенії використовує пилораму Wood-Mizer

 

Йоже Моріч, директор столярної компанії Moric Carpentry, розташованої в словенському місті Slovenj Gradec, займається деревообробкою з 1981 року. Він навчався у столярній школі у Марібор за трирічною програмою професійної підготовки. «Мені дуже сподобалася столярна справа, і я думаю, тоді я прийняв правильне рішення», - каже Йоже. «Для мене дерево привносить в інтер'єр відчуття тепла та стилю. Будь-хто, хто любить працювати з деревиною, може вибрати професію столяра і не помилиться!»

 

 

Початок деревообробного бізнесу був дуже скромним. «Моя майстерня була лише 4х9 метрів», - каже Йоже. – «На зустрічі з клієнтами я їздив на мопеді». «Ідея була в тому, щоб поступово покращувати і модернізувати свою компанію, і ось, наполегливою працею я зміг досягти вищої прибутковості від кожного продукту».

 

Йоже зрозумів, що столярні вироби потрібні багатьом людям, тож почав розширюватись та наймати нових співробітників. Спочатку їх було обмежено в устаткуванні, але поступово модернізувалися.

 

 

Основний напрямок Moric Carpentry – це внутрішні роботи з дерева: кухні, спальні, ігрові кімнати та офіси. Крім того, вони пропонують місцевим компаніям послуги з дизайну інтер'єрів.

 

 

«Ми проектуємо продукцію — кухні з масиву, ДСП, шпонованих плит, панелей Kerrock. Звичайно, ми також виготовляємо офісне обладнання, сходи, двері та інші столярні вироби, такі як меблі та вікна».

 

 

Йоже закуповує деревину у місцевих лісовласників та лісозаготівельних компаній. Процес у майстерні починається з колод, які розпилюють, обрізають, роблять поперечне розпилювання, потім стругають заготівлю і закінчується все фінальною обробкою деревини.

Найсерйознішим кроком у розвитку було придбання обладнання. "Неможливо отримати все необхідне відразу - на це йдуть роки", - говорить Йоже.

«Я вибрав пилораму Wood-Mizer через її якість та оптимальне використання деревини без зайвих відходів. За допомогою цього верстата ми можемо послідовно використовувати повністю всю колоду, тобто з однієї колоди можна зробити цілком кінцевий продукт».

 

 

У Moric Carpentry працює стрічковопилковий верстат Wood-Mizer LT20B, в якому ріжуча голова LT20 встановлена на низькій станині, що складається з сегментів. Панель керування дозволяє регулювати висоту різального полотна за допомогою електронного пристрою SW Setworks. Привідний рух голови, що пиляє, вперед і назад здійснюється з регульованою швидкістю. Лісопильний верстат LT20B – популярне малобюджетне рішення для малих та середніх підприємств, особливо для столярних та меблевих майстерень.

 

 

Коли колоди розпиляно на заготовки, вони сортуються і складаються в штабелі для сушіння. Висушений пиломатеріал стругається та шліфується. Потім він проходить через різну проміжну обробку на верстатах з ЧПК. На фінальному етапі заготовки покривають воском, олією або лаком, перш ніж приступити до збирання виробу.

 

 

«Клієнти цінують компетентність нашої компанії, якість наших виробів, і, звичайно, тепло, яке привносить деревина в їхні будинки, після того як ми допомагаємо їм створити бажаний інтер'єр. Ми знімаємо всі розміри на місці та радимо клієнтам, які вироби підійдуть найкраще для їхнього житла. Наші клієнти дуже задоволені результатом», - каже Йоже.

 

 

«Я раджу працювати із твердими породами деревини, бо вони дають відчуття тепла. Це природний матеріал, який можна отримати у своїй місцевості та використовувати так, що він послужить не лише замовникам, а й їхнім нащадкам у кількох поколіннях».

 

***