Дерев'яні іграшкові машинки для Operation Christmas Child

Автор: Samaritan’s Purse, International Relief Ministry

Building Wooden Toy Cars to Help Build God’s Kingdom

Опубліковано з дозволу Samaritan's Purse, International Relief Ministry

 

Понад півстоліття тому родина Постема із Західного Мічигану придбала 10 акрів лісу. Сьогодні високі білі сосни, клени, і гібридні тополі прикрашають пишний горбистий ландшафт навколо гарного будинку, який Кен Постема збудував сам.

«Ці гібридні тополі я посадив 30–35 років тому», - каже Кен. "Але до минулого року я навіть не здогадувався, навіщо я їх висадив".

 

All of Ken's toy cars are built from hybrid poplars and white pines. All of Ken's toy cars are built from hybrid poplars and white pines.

 

Торік Кен сконструював 10 000 іграшкових дерев'яних машинок – усі зі своїх гібридних тополь та білих сосен. Ви запитаєте – навіщо так багато? Для Operation Christmas Child, звичайно! У 2021 році Кен Постема сконструював вже вдвічі більше – 20 000 іграшкових дерев'яних машинок.

Operation Christmas Child (Операція «Різдвяна дитина») - це благодійний проект, який був започаткований у Великобританії в 1990 році, і через три роки був об'єднаний з Міжнародною організацією з надання допомоги Samaritan's Purse. Ідея проекту в тому, щоб відправити різдвяні подарунки дітям, які постраждали від війни, бідності, стихійних лих, голоду та хвороб. Кожен листопад, під час National Collection Week, люди жертвують і збирають іграшки, предмети гігієни, шкільне приладдя, та пакують їх у коробки, за розміром як коробки для взуття, щоб відправити ці прості подарунки дітям.

 

Ken and his father build wooden cars togetherKen and his father build wooden cars together
Ken's father, Robert, helps put axels and wheels on the toy cars. Ken's father, Robert, helps put axels and wheels on the toy cars.

 

69-річний Кен – пенсіонер та колишній книговидавець, все своє життя захоплюється деревообробкою та іншою творчістю. Коли він був підлітком, він сконструював картинг та електричний велосипед, а обробці дерева навчився у свого батька, мебляра.

"Я завжди спостерігав, як працює батько, і він ділився зі мною безліччю секретів, способів і просто ідеєю про те, як працювати", - сказав Кен.

Тепер його 91-річний батько Роберт допомагає ставити осі та колеса в іграшкові автомобілі, які будує Кен. З квітня він допоміг зібрати понад 17 000 автомобілів, у середньому близько 100 автомобілів на день. «Цей проект ніби надав йому нових сил», - ділиться Кен. "Він натхненний тим, що знає, куди вирушать ці машинки, і в чому суть проекту".

 

Як це почалося

 

Три роки тому Кен мало що знав про Operation Christmas Child. Але коли друг запросив Кена та його дружину Лауру на вечірку з упаковки подарунків у взуттєві коробки, вони надихнулися і, зрозуміли, що, маючи навички роботи з деревом, Кен може створювати унікальні предмети для Operation Christmas Child. Але що це має бути за предмети?

 

Operation Christmas Child Shoeboxes for wooden toy carsOperation Christmas Child Shoeboxes for wooden toy cars

 

Лаура, шкільна вчителька на пенсії, допомагала пакувати коробки з-під взуття, коли викладала в альтернативній середній школі. Вона пам'ятає, як це вплинуло на її учнів. «Мої учні були з різних верств суспільства», - згадує Лаура. «У деяких було дуже тяжке дитинство. Але можливість наповнити коробки з-під взуття подарунками була для них наче віддушина. Вони знали, наскільки важливо, щоб їх любили. Це було незрівнянно!»

 

Toy wooden car for Operation Christmas ChildToy wooden car for Operation Christmas Child
Wooden toy cars for Operation Christmas ChildWooden toy cars for Operation Christmas Child

Різдвяна майстерня тата

 

На початку 2020 року Кен почав створювати іграшкові автомобілі у своїй коморі, яку його онуки швидко охрестили «Різдвяної майстерні тата». «Ми починаємо з дерева, яке було повалено у лісі. Потім кладемо колоду на пилораму і розрізаємо на чотири частини. Цей пиломатеріал сохне на повітрі щонайменше півроку», - пояснює Кен.

 

Blown down trees become wooden toy carsBlown down trees become wooden toy cars
Ken's Wood-Mizer portable sawmill turns logs into lumberKen's Wood-Mizer portable sawmill turns logs into lumber
Boards milled from the sawmillBoards milled from the sawmill

 

«Потім заготівлі проходять через стругально-фрезерний верстат, з чотирьох сторін, внаслідок чого виходить профіль автомобіля. Далі заготовки надходять на пилку, що нарізає окремі корпуси машинок. Ці корпуси відправляємо в бетонозмішувач, наповнений шліфувальними губками. Через п'ятнадцять хвилин усі машинки гладко відшліфовані. Потім виконується свердління виготовленим на замовлення осьовим дрилем, який здатний зробити отвори для 1000 автомобілів на годину».

 

Ken runs boards through his Wood-Mizer moulder/planerKen runs boards through his Wood-Mizer moulder/planer
Profiling wood boards into cars with a Wood-Mizer planer/moulderProfiling wood boards into cars with a Wood-Mizer planer/moulder
Custom build axel drillCustom build axel drill
Custom-built wheel jig for assembling wooden carsCustom-built wheel jig for assembling wooden cars

 

Після того, як отвори під вісь просвердлені, Кен викликає помічників. Крім батька, в гру вступають семеро онуків Кена та кілька сусідів. Він дає кожному з них комплект із 100 автомобілів, 400 сотень коліс та 400 кілочків для осей.

 

Ken's grandchildren help assemble the wooden carsKen's grandchildren help assemble the wooden cars
Ken's Bible Study group helps assemble the wooden toy carsKen's Bible Study group helps assemble the wooden toy cars

 

Після складання автомобілі занурюють у мінеральну олію, яка захищає іграшки від подряпин та налипання бруду.

 

Finished wooden toy cars for Operation Christmas ChildFinished wooden toy cars for Operation Christmas Child

 

Більшість машинок, які робить Кен, вирушають до різних центрів Operation Christmas Child, щоб їх вклали в коробки з-під взуття, які будуть доставлені дітям у Південній Америці, Східній Європі, Африці та Тихоокеанському регіоні.

 

Wooden cars are packed into Operation Christmas Child shoeboxesWooden cars are packed into Operation Christmas Child shoeboxes

 

«Цей проект – чудова можливість для мене та моєї родини допомогти іншим. Не менш важливим є задоволення, яке мої друзі та сім'я відчувають, беручи участь у цьому проекті. Усіх нас, починаючи від наших онуків і до мого 90-річного батька, який здобув нову мету в житті, цей проект торкнувся набагато більше, ніж ми очікували», - ділиться Кен.

 

Operation Christmas Child collection center in Michigan, USAOperation Christmas Child collection center in Michigan, USA

 

Кен вже працює над збиранням автомобілів для сезону взуттєвих коробок наступного року. «Я сподіваюся, що й інші деревообробники підключаться, щоб ми могли зробити мільйон іграшок, кожна з яких буде виразом любові до дітей».