Цікавий проект з Фінляндії: велика сауна на острові в Гельсінкі

Автор: Wood-Mizer, Europe

Building a Large Wooden Sauna in Finland

Завдяки розпилювальному верстату Wood-Mizer з довгою станиною фінська деревообробна компанія виграла тендер, отримала фінансування і взяла участь у будівництві великої сауни на острові Суоменлінна у Гельсінкі.

Компанія Hirsityö Heikkilä займається перероблянням деревини у Центральній Фінляндії. Власники Мартті, Ілкка та Йоханнес Хейкілля продовжують батькову справу, який заснував сімейний бізнес у 1995 році. Обороти ростуть швидкими темпами, збільшившись у 2016 році у чотири рази. Замовлення сиплються з усіх боків, і кожного разу брати Хейкілля створюють витвір зодчого мистецтва, наприклад, літній котедж, будинок чи комору. У 2016 році компанія Hirsityö Heikkilä втілила один із своїх найграндіозніших проектів – побудувала сауну площею близько 200 м2 на острові Suomenlinna.

 

Wood-Mizer mobile sawmill operates right in the woods


Архітектор сауни – лауреат національних і міжнародних премій Анссі Лассіла. За задумом будівля сауни складається з двох відділів, чоловічого та жіночого, які вміщують 20 осіб. Купальні розташовані на нижньому ярусі, і з верхнього відкривається прекрасний вид і вихід на море.


First the Heikkilä brothers chose the perfect trees to cut them into the cants of 180 mm


Восени 2015 року Йоханнес Хейккіля відправив свою комерційну пропозицію на послуги з виробництва дерев’яних будматеріалів та конструювання саун. Через кілька днів компанію Hirsityö Heikkilä вибрали як виконавця проекту.


Wood-Mizer sawmill perfectly cuts timber even in winter, when logs are partially frozen


A bed extension allows the Wood-Mizer LT40 sawing logs up to 14 m long


The sawmilling


Initially, the sauna was assembled at the production site


Брати Хейкілля почали з того, щоб вибрали прекрасну деревину і закупили 166 кубометрів колод довжиною до 10 м. Потім колоди розпиляли на плахи товщиною 180 мм і доставили у місцеву сушилку. Сушка тривала більше місяця. Збирання сауни проходило на виробничому майданчику Hirsityö Heikkilä, де й зробили макет фундаменту (20 х 8,5 м). Будівництво сауни закінчили до травня 2016. Більше 220 м2 внутрішніх стін були спочатку зібрані, а потім розмічені і розібрані для перевезення на острові Суоменлінна, де сауну звели повторно та довели до досконалості.


Then the sauna was dismantled into separate elements and transported by ship to the island of Suomenlinna


Компанії Hirsityö Heikkilä пощастило, що в їхньому розпорядженні був розпилювальний верстат Wood-Mizer з подовженням станини, здатний розпилювати довгі колоди, необхідні в конструкції сауни. З традиційною циркулярною пилорамою цей проект був би неможливий.


On the island, the sauna was re-erected and brought to perfection


The sauna construction


«Використовуючи стрічкову пилораму, отримуємо якісний пиломатеріал і можемо розпилювати колоди діаметром до 1 м і довжиною до 14 м, - розповідає Йоханнес. – У нашому випадку це сильно полегшує роботу, адже ми вибираємо деревину на корені і самостійно її переробляємо». Крім того, наявність своєї пилорами зіграло позитивну роль в отриманні фінансуванні за програмою розвитку сільських районів.

Тож бізнес компанії Hirsityö Heikkilä зростає, а брати Хейкілля продовжують займатись складними проектами та виготовляти неймовірні вироби з деревини для своїх замовників.


The sauna construction


The sauna construction


"The financing makes the investment decisions easier for the entrepreneur," Johannes says. "We have used the rural program financing several times so far in our growing business."

Johannes and his brothers continue to take on challenging projects and supply breathtaking woodwork for their community.


This is how a Finnish sauna on the island of Suomenlinna looks like