Канадський досвід: будівництво теплиці

Автор: Amanda Buttram, Wood-Mizer Contributing Author

Building a Cedar Greenhouse in British Columbia

 

Стен Куджала давно мріяв побудувати теплицю на своїй ділянці на березі озера Порт-Алберні, Британська Колумбія. "Ми з дружиною багато років самі вирощуємо овочі", - каже Стен. "Ми вирішили побудувати теплицю, щоб продовжити вегетаційний період".

З власною теплицею Стен та його дружина можуть посадити розсаду ранньою весною, перш ніж погода стане сприятливою для росту рослин. Кліматичне середовище теплиці також дозволяє вирощувати овочі пізньої осені та взимку. Це додає кілька тижнів вегетації кожен рік, а значить, сім'я Куджала не лише отримає більший урожай, а й зможе разом насолоджуватися своїм хобі.

 

Cedar greenhouse in British ColumbiaCedar greenhouse in British Columbia

 

Проте Стену завжди не вистачало часу, щоб побудувати теплицю, доки обставини не склалися самі по собі. Коли у 2020 році спалахнула пандемія COVID-19, повсякденне життя змінилося, і в Стена раптово з'явилося багато вільного часу.

 

Wood-Mizer LT40 Hydraulic portable sawmill in British Columbia CanadaWood-Mizer LT40 Hydraulic portable sawmill in British Columbia Canada
Douglas fir floor joists for greenhouseDouglas fir floor joists for greenhouse

 

«COVID дав мені найкращий шанс спроектувати та побудувати теплицю», - каже Стен. Влітку 2020 року він заготовив ялицю та червоний кедр зі своєї ділянки, а взимку порізав деревину на своєму мобільному деревообробному верстаті Wood-Mizer LT40 Super Hydraulic.

Дошки сушилися на повітрі кілька місяців, поки навесні 2021 року Стен не взявся за будівництво теплиці. Він працював у вільний час, і на завершення проекту пішло два місяцi. "Дружина допомагала з будівництвом та фарбуванням", - говорить Стен. «А мій друг виручив, коли треба було поставити важкі балки та пластикове покриття теплиці».

 

Douglas fir timber frame for greenhouse in British ColumbiaDouglas fir timber frame for greenhouse in British Columbia
Cedar greenhouse with plantsCedar greenhouse with plants

 

На середину літа теплиця була готова. Її розміри 3,65 х 3,65 м, загальна площа внутрішнього простору становить 13,3 кв. Каркас та ферми даху виконані з червоного кедра, а дюймові мостини з ялиці. Стен підрахував, що, використовуючи власну деревину та самостійно її розпилюючи, він заощадив близько 2000 доларів на будівництві теплиці.

 

Cedar greenhouse frameCedar greenhouse frame
Cedar greenhouse flooringCedar greenhouse flooring

 

«Це дуже приємно – побудувати щось із пиломатеріалів, які зробив сам», — каже Стен.

Тепер, коли теплиця побудована, Стен має намір завершити кілька зовнішніх ремонтних робіт по будинку, наприклад, замінити деякі віконні рами та обшивку кедровим сайдингом, а також побудувати новий причал на озері. Завершивши свій вражаючий проект, Стен отримав безліч захоплених коментарів. «Люди захоплюються моєю теплицею і часто питають, чи не можу я побудувати таку ж і для них!»