Огляд чотиристоронніх стругально-фрезерних верстатів Wood-Mizer

Автор: Mareks Lomako, Wood-Mizer

 

Wood-Mizer випускає серію компактних універсальних 4-сторонніх стругально-фрезерних верстатів. Ця стаття допоможе вам краще зрозуміти різницю між верстатами цього модельного ряду.

Найкомпактнішими та найдоступнішими чотиристоронніми верстатами Wood-Mizer є MP260ECO та MP260PRO.

 

Wood-Mizer MP260 Four Sided Planer Moulder

 

MP260ECO – це базовий чотиристоронній стругальний верстат, у порівнянні з яким більш просунута версія MP260PRO має три суттєві відмінності в конструкції:

 1. Більше оглядове віконце для зручного спостереження за процесом стругання.
 2. Регулярна швидкість подачі від 2 до 12 м / хв допомагає підвищити ефективність виробництва та покращити якість обробки поверхні під час робити з великими поверхнями з твердих порід дерева.
 3. Верхній горизональний ніж приводить в рух більш потужний двигун потужністю 4 кВт, що дозволяє досягти більш гладкої обробки на вищих швидкостях подачі.

Для збільшення продуктивності та пришвидшення стругання та фрезерування матеріалу доступні дві моделі 4-сторонніх стругальних верстатів великого розміру та більшої продуктивності - MP360 та MP365.

 

Wood-Mizer 4-sided planer moulder MP360

 

MP360 має 3 основні відмінності в конструкції у порівнянні з MP260:

 1. Вища пропускна здатність.
 2. Розміри оброблюваної заготовки більші; більш потужний та універсальний верстат.
 3. Налаштування верстата здійснюється простіше та швидше.

MP365 - це 4-сторонній стругально-фрезерний верстат з 5 ножовими головками, кожну з яких приводить в рух окремий двигун. Унікальна конструкція дозволяє використовувати додаткові інструменти для вторинної обробки на 5 шпинделі. Завдяки цьому можна збільшити швидкість подачі та використовувати ріжучі інструменти, які потребують 3000, 6000, 9000 або 14000 об / хв, щоб створювати ексклюзивні молдинги за один прохід.

Wood-Mizer 4-sided 5 head planer moulder MP365

 

Легка заміна ножів

В стругально-фрезерних верстатах Wood-Mizer легко замінювати ножі в ножових головках. Залежно від кількості ножі зміна профілю займає від 10 до 20 хвилин. Для цього відчиняють верхню кришку та отримують доступ до всіх чотирьох ножових головок.

 

Wood-Mizer MP260 Cover

 

 • Стругально-фрезерний верстат Wood-Mizer MP365 оснащений п’ятим двигуном для універсального шпинделя, що робить його чотиристороннім фрезерним верстатом з п’ятьма головками. П’ятий шпиндель розташований безпосередньо перед розвантажувальним столом та може нахилятись до 270 градусів. Завдяки окремій кришці п’ятий шпиндель теж легко доступний.


Wood-Mizer MP365 additional cover

 

 • Всі бокові ножі мають монтажні отвори, щоб кожного разу встановлювати ножі в одному й тому ж положенні для отримання однорідного результату стругання.


Side cutter knives and wedges wood-mizer planer moulders

 

Висота ножів регулюється з допомогою регулювальних кілець та втулок. Wood-Mizer пропонує широкий асортимент стругальних та формувальних ножів, виготовлених зі сталі HM (з твердосплавними напайками) та сталі HSS. Рекомендовано використовувати ножі HM для фанери, HDF, MDF та інших дерев’яних виробів. Ножі HSS призначені для стругання та фрезерування деревини хвойних та твердих порід. Чотиристоронні стругальні верстати мають в комплектації по два стругальних ножі зі швидкоріжучої сталі HSS для кожної ножової головки. Ножі для профілювання нестандартної форми можна замовити в представництвах Wood-Mizer.

 

Ролики подачі

Кілька роликів подачі притискають заготовку та переміщують її через ріжучий механізм верстата. Навіть якщо дошка злегка вигнута, ролики подачі будуть втримувати її рівно, тому отриманий профіль буде однаковим від краю до краю. Перші чотири ролики виготовлені з рифленої сталі, а останній (або у випадку верстата МР365 - останні 3 ролики) має поліуританове покриття, щоб не пошкодити готовий профіль. Сталеві ролики за бажанням можна замінити на ролики подачі з поліуритановим покриттям, якщо ви працюєте з дорогими породами дерева.

 

 

Змінна швидкість подачі

Систему подачі зі змінною швидкістю приводить в дію окремий двигун.

 

 

Планетарний редуктор забезпечує ефективне передавання енергії на ролики подачі. Коробка передач оснащена оглядовим віконцем для контролю рівню мастила, що спрощує обслуговування. Швидкості подачі:

 • MP260ECO налаштований на постійну швидкість 5 м / хв.
 • MP260 регулюється в межах від 2 до 12 м / хв.
 • MP360 регулюється в межах від 3 до 15 м / хв.
 • MP365 регулюється в межах від 3 до 15 м / хв.

Двигун встановлений на стругально-фрезерному верстаті так, що він злегка розгойдується під час увімкнення системи подачі або захоплення дошки, щоб запобігти можливим пошкодженням та додатковій вібрації.

 

Встановлення висоти стругання

Висота стругання легко регулюється з допомогою ручки, яка повертає 4 стержні з різьбою для переміщення:

 • верхньої частини стругально-профілювального верстата, яка змінює положення верхньої горизонтальної фрези на MP360 та MP365. Обидві моделі мають покращені різьбові стержні у порівнянні з моделями MP260.
 • чавунний стіл з нижнім горизонтальним ножем та боковими ніжками на MP260ECO та MP260.

 

 

На верстатах MP260ECO та MP260 нижня горизонтальна фреза прикріплена до чавунного стола. Глибина різання нижньої фрези виставляється шляхом додавання або віднімання регулювальних сталевих пластин, розташованих на чавунному стругальному столі перед нижньою фрезою (макс. глибина стругання 4 мм).

 

Steel Spacer Plates for Wood-Mizer MP260

 

Металеві пластини різної товщини надходять з кожним стругально-фрезерним верстатом та легко замінюються. На MP360 та MP365 нижній горизонтальний ніж можна регулювати, не вимикаючи верстата, з допомогою важеля, який встановлює висоту стола подачі (макс. глибина стругання 8 мм).

 

Cutting height Level Wood-Mizer MP360

 

Обидві горизонтальні ножові головки можуть бути обладнані стругальним і / або фрезерними ножами. На всіх стругально-фрезерних верстатах серії Wood-Mizer використовуються регулювальні кільця та втулки для встановлення висоти бокових фрез.

 

Wood-Mizer planer moulder side cutters shims and spacers

 

Надміцна конструкція

Стругальні верстати Wood-Mizer виготовляють з комбінації сталі та чавуну. Чавунні деталі забезпечують високе демпфрування вибрації, довговічність, антипригарні властивості та стійкість до деформації. Ми обробляємо чавунний блок до бажаних розмірів з допомогою фрезерного верстата з ЧПУ, щоб отримати ідеально рівну поверхню. Чавун використовується для стругальних та форматних столів (всередині стругального верстата між фрезами).

 

Cast Iron tables within Wood-Mizer MP360 planer moulder

 

Доступне додаткове змащування чавунних поверхонь, яке захищає від корозії та зменшує тертя матеріалу. Сталеві частини стругально-калевочних верстатів стійки до корозії та мають високу міцність. Сталь має дуже високе співвідношення міцності та ваги.

 • MP260ECO та MP260 можуть бути додатково обладнані 4 коліщатами для переміщення цих машин всередині простору цеху, що робить їх портативними.

 

Caster Wheels for Wood-Mizer MP260

 

 • Конструкція MP360 та MP365 передбачає можливість піднімати та переміщувати ці верстати з допомогою вилкового навантажувача.

 

Wood-Mizer MP360 can be easily transported by a froklift

 

Ріжучі головки

Обидві бокові фрези

 • В MP260ECO та MP260 мають діаметр 90 мм та висоту до 100 мм.

 

Wood-Mizer MP360 Side Cutter

 

 • В MP360 та MP365 мають діаметр 90 мм та висоту до 120 мм.
 • П’ятий універсальний шпиндель в MP365 має діаметр 90 мм та висоту до 100 мм, на шпиндель можуть бути встановлені інші ріжучі елементи.

 

Wood-Mizer MP365 fifth cutter spindle

 

Ріжучі головки можна витягнути, послабивши одну стопорну гайку зверху стандартного 30-міліметрового шпинделя. Багато з наших клієнтів віддають перевагу тому, щоб купувати додаткові ріжучі головки, щоб перехід з одного профілю на інший займав менше часу. Опціонально доступні бокові ножі різної висоти та конфігурації (з 2, 3 або 4 пазами (слотами) для ножів, 40 мм, 90 мм або 120 мм).


Different types of cutting heads for Wood-Mizer Planer Moulders

 

 • На бокові ріжучі головки можна встановити ножі завдовжки на 10 мм більше, ніж сам шпиндель.
  • Ножі 50 мм на ріжучій головці 40 мм
  • Ножі 100 мм на ріжучій головці 90 мм
  • Ножі 130 мм на ріжучій головці 120 мм

Кожну бокову ріжучу головку приводить в дію окремий двигун потужністю 3 кВт.

 • На замовлення на MP360 та MP365 можна встановити двигун для бокових ножів потужністю 4 кВт.

Ліва бокова фреза рухома, її положення регулюється з допомогою ручки

 • MP260ECO та MP260 мають відносну шкалу на ручці для полегшення позиціонування.
 • MP360 и MP365 оснащені механічним лічильником, який показує точне розташування бокової фрези.

 

Side cutter head adjustment on Wood-Mizer MP260

 

Права бокова фреза:

 • В MP260ECO та MP260 зафіксована на місці, а зйом фрези регулюється переміщенням упору на столі подачі.

 Wood-Mizer MP260 right cutter head adjustment fence

 

 • В MP360 та MP365 регулюється ручкою та може переміщуватись, коли верстат увімкнений.


MP360 four sided planer moulder right cutter adjustment lever

 

П’ятий універсальний шпиндель MP365 може нахилятись до 270 градусів та захоплювати матеріал зі всіх боків.

Верхній горизонтальний ніж

 • В MP260ECO та MP260 має діаметр 72 мм і ширину 410 мм.
 • MP360 і MP365 має діаметр 88 мм і ширину 510 мм.

 Top horizontal cutter for Wood-Mizer MP360 Planer moulder

 

Нижній горизонтальний ніж

 • В MP260ECO та MP260 має діаметр 72 мм та ширину 300 мм.
 • В MP360 та MP365: діаметр 72 мм та ширина 410 мм.

На обидві горизонтальні фрези можна встановити стругальні і / або форматні ножі, які утримуються на місці з допомогою клинів.

 

Wood-Mizer MP360 bottom horizontal cutterhead

 

 • При одночасному встановленнні в горизонтальні ножові головки і стругальних, і форматних ножів, ви отримуєте
  • 6 ножів в MP260ECO, MP260, MP360
  • 7 ножів в MP365

В стандартній комплектації горизонтальні ножові головки мають 4 пази (слоти) для ножів, а бокові ножові головки - 2 пази (слоти) для ножів.

 

Кілька портів для видалення тирси

Чотиристоронні стругальні верстати мають 4 точки відсмоктування пилу (для MP365 передбачені 5 точок), які розташовані поряд з кожною ножовою головкою, щоб стружка не накопичувалась у верстаті. Чудове видалення тирси забезпечує хороший різ: деревна стружка не накопичується довкола різців та на роликах подачі. Wood-Mizer пропонує широкий вибір систем видалення пилу - від шлангів до патрубків та агрегатів для видалення пилу.

 

Wood-Mizer MP360 Top extraction point

 

Велике оглядове вікно

Дозволяє контролювати весь процес стругання від грубих розпиляних дошок до готової продукції.

 • Верхня кришка MP260ECO не має оглядового віконця.

Особливо корисно, коли ви починаєте стругання з новим профілем. П’ятиголовковий стругально-фрезерний верстат MP365 має два оглядових вікна, одне над основною частиною верстата та одне на подовжувачі, де розташований п’ятий універсальний шпиндель.

 

Wood-Mizer MP260 Large viewing window

 

Централізована панель управління

Дозволяє операторові запускати / зупиняти всі фрези та двигун подачі окремо. Така універсальність допомагає знизити споживання електроенергії та витрати на технічне обслуговування, завдяки використанню тільки задіяних в роботі ножових головок.

 • MP360 має додаткову кнопку для підключення системи видалення пилу - це зручніше у використанні.

 

Wood-Mizer MP360 Control panel

 

На панелі управління є кнопка аварійної зупинки.

Верхній горизонтальний ніж приводить в дію окремий двигун потужністю 4 кВт (двигун 3 кВт в MP260ECO), нижній - двигуном потужністю 3 кВт.

 

Здатність обробляти великі заготовки при невеликій вартості верстата

Якщо ваші проєкти потребують стругання та профілювання негабаритної деревини, ви можете збільшити продуктивність, використовуючи тільки верхню і нижню або тільки верхню фрезу. Стругально-фрезерні верстати Wood Mizer вирізняються компактністю та величезними можливостями стругання та профілювання, що робить їх затребуваними і в тих, хто любить попрацювати з деревиною двома, і в професіоналів у високопродуктивних майстернях.

 

Large throughput of Wood-Mizer MP360 four sided planer moulder

 

Порівняння технічних характеристик 4-сторонніх стругально-профілювальних верстатів Wood-Mizer

 

MP260 ECO

MP260

MP360

MP365

Кількість шпинделів / ножових головок

4

4

4

5

Параметри 4-стороннього стругання

Макс. ширина

260 мм

 260 мм 360 мм

360 мм

Макс. висота

100 мм

 100 мм 160 мм

160 мм

2-стороннє профілювання (обмежене нижньою ножовою головкою)

Макс. ширина

300 мм

 300 мм 410 мм

410 мм

Макс. висота

230 мм

230 мм 230 мм

230 мм

1-стороннє стругання або вирівнювання за товщиною (довжина ножів у верхній ножовій головці)

Макс. ширина

410 мм

410 мм 510 мм

510 мм

Макс. висота

230 мм

230 мм 230 мм

230 мм

Регульований кут нахилу

 

 

 

270 градусів

Загальне споживання електроенергії

12.2 кВт

13.2 кВт

16.25 кВт

19.25 кВт

Бокові ножові головки

3 кВт

3 кВт

3 кВт (4кВт option)

3 кВт (4 кВт option)

Стандарний боковий шпиндель (діаметр)

30 мм

30 мм

30 мм

30 мм

Довжина бокового шпинделя

100 мм

100 мм

130 мм

130 мм

Верхня горизонтальна ножова головка

3 кВт

4 кВт

5.5 кВт

5.5 кВт

Діаметр верхньої ножової головки

72 мм

72 мм

88 мм

88 мм

Ширина верхньої ножової головки

410 мм

410 мм

510 мм

510 мм

Нижня горизонтальна ножова головка

3 кВт

3 кВт

4 кВт

4 кВт

Діаметр нижньої горизонтальної головки

72 мм

72 мм

72 мм

72 мм

Ширина нижньої ножової головки

300 мм

300 мм

410 мм

410 мм

П’ята ножова головка

 

 

 

3 кВт

Швидкість обертання, об/хв

6000 (боковий ніж)

6000 (боковий ніж)

6000 (боковий ніж)

6000 (5-й ніж 3000, 6000, 9000, опціонально 14000, до верстата потрібно замовити спеціальну передачу)

Вага, кг

350

350

675

925

Швидкість подачі

5 м/хв

2-12 м/хв

3-15 м/хв

3-15 м/хв

Максимальна глибина стругання верхнього ножа

8 мм

8 мм

8 мм

8 мм

Максимальна глибина стругання нижнього ножа

4 мм

4 мм

8 мм

8 мм