Загострювальні верстати Wood-Mizer – огляд устаткування та рекомендації з загострювання стрічкових пилок

Автор: Wood-Mizer, Europe

 

Щоб стрічковопилковий верстат ефективно і точно розрізав деревину, стрічкова пилка повинна бути підготовлена належним чином. В процесі різання навіть найкращий інструмент рано чи пізно затупиться, лезо втратить здатність ефективно відновлюватися, а зуби втратять правильну форму. Є спосіб повернути пилці її здатність різати! Необхідно загострювати леза, використовуючи загострювальний верстат. Після загострювання потрібно зробити розведення зубів, щоб підготувати пилку до роботи.

Стрічкові пилки Wood-Mizer забезпечують високу продуктивність і довговічність за розумними цінами. Крім того, Wood-Mizer пропонує цілий ряд верстатів і приладів для обслуговування стрічкових пилок, наприклад, загострювальні і розвідні верстати, верстати для калібрування, загострювальні диски CBN і мінеральна шліфувальна олива.

Одним з важливих інструментів для обслуговування стрічкових пилок є загострювальний верстат, який відновлює гостроту і профіль зубів пилки. Wood-Mizer пропонує кілька верстатів для загострювання стрічкових пилок - бюджетний BMS250 і більш прогресивні BMS500 або BMS600. Незважаючи на те, що вони мають різну конструкцію, у них є деякі загальні характеристики: всі вони використовують профільовані загострювальні диски CBN і мають загострювальну голову, встановлену під кутом, що забезпечує найкращий збіг профілю загострювального круга з профілем леза.


Технологія загострювання стрічкових пилок дисками CBN

Для досягнення найкращих результатів загострювання, Wood-Mizer використовує технологію загострювання диском CBN, який являє собою суперабразивний матеріал - кубічну форму нітриду бору. Зерна CBN такі ж тверді, як найтвердіший матеріал на землі - алмаз. CBN диски працюють набагато краще, ніж звичайні шліфувальні круги з оксиду алюмінію або карбіду кремнію, оскільки поверхня CBN служить довше і не призводить до випалювання пилки. Диск CBN має профіль, який точно відповідає геометрії зуба стрічкової пилки Wood-Mizer. Wood-Mizer виготовляє пилки з різними профілями зубів, і для кожного профілю пилки є відповідний загострювальний диск CBN. Неправильний вибір диска CBN призводить до його пошкодження в процесі загострювання, деформації профілю леза або навіть поломки голови в загострювальному верстаті.

Для охолодження і очищення диска CBN в загострювальному верстаті використовується мінеральна олива. Wood-Mizer рекомендує мінеральну оливу технічної специфікації ACP1 або ACP2, яка ефективно очищає абразивну поверхню диска і охолоджує поверхні, що нагріваються в процесі загострювання. Це допоможе використовувати загострювальний диск CBN протягом тривалого часу з найкращим результатом.

 

 

Загострювальні верстати Wood-Mizer: особливості конструкції

Лінійка верстатів для загострювання стрічкових пилок Wood-Mizer починається з високоякісного автоматичного загострювального верстата BMS250, призначеного для регулярного обслуговування лез на деревообробних підприємствах. Загострювальна голова в BMS250 закрита кожухом, який захищає внутрішній механізм. Електрична скринька обладнана панеллю керування. Загострювальний верстат запускається електродвигуном потужністю 0,18 кВт (230 В), який обертає 127-міліметровий загострювальний диск зі швидкістю до 2700 об / хв. Він загострює стрічкові пилки шириною 25-50 мм з максимальною ефективністю завдяки таким функціям, як автоматичне відключення і регульована швидкість подачі. Верстат має випускний отвір для відведення газоподібних відходів і щітки для очищення пилки від оливи. Встановлення леза на верстат, а також процедура регулювання глибини шліфування і переміщення штовхача прості і не вимагають зусиль. Для досягнення найкращих результатів загострювання Wood-Mizer рекомендує загострювати пилку за 2-3 цикли, що, зазвичай, займає менше 4-5 хвилин.

 

 

Два інших загострювальних верстати Wood-Mizer - це BMS500 і BMS600. Їх конструкція відповідає вимогам високопродуктивних деревообробних заводів, де потрібно постійно загострювати стрічкові пилки. Обидві моделі працюють з загострювальним диском, діаметром 203 мм і оснащені електродвигуном потужністю 0,75 кВт (400 В), які працюють на швидкості 4280 обертів у хвилину. Для підвищення ефективності загострювальні верстати BMS500 і BMS600 мають автоматичний пристрій для усування задирок з пилки, автоматичне відключення за допомогою лічильника зубів і зручну панель управління. Один цикл загострювання стрічкової пилки шириною 25-75 мм з кроком зуба в межах 13-29 мм, як правило, займає 3-4 хвилини. BMS600 відрізняється від BMS500 більш ефективним оливним насосом, збільшеним оливниим баком і модернізованими форсунками для нанесення оливи.

 

 

Поради та рекомендації щодо загострювання стрічкових пилок

Перед тим як приступити до загострювання, переконайтеся, що Ви підготували пилку і загострювальний верстат. Дотримуйтесь цих рекомендацій:

  1. Попередньо очистіть пилку від смоли, тирси, оливи або бруду, щоб процес був максимально ефективним і не призводив до додаткового зношування верстата.
  2. Регулюйте глибину загострювання і рух штовхача перед кожним циклом загострювання.
  3. Використовуйте диски CBN з профілем, відповідним профілем зуба пилки. Не намагайтеся змінити кут нахилу шліфувальної голови, встановлений на заводі. Регулярно очищайте диск CBN щіткою і розчинником.
  4. Використовуйте мінеральну шліфувальну оливу технічної специфікації ACP-1 або ACP-2 для охолодження пилки і запобігання засмічення абразивної поверхні диска CBN. Регулярно замінюйте оливу і використовуйте вихлопний отвір для відведення газоподібних відходів, щоб не вдихати їх.
  5. Огляньте затискачі леза у верстаті, перевірте стан штовхача, що просуває лезо, очистіть оливозаливні форсунки, усуньте металеву стружку з магнітів, змочених в оливі. Перевіряйте і вчасно замінюйте всі рухомі частини верстата.
  6. Зберігайте загострювальний верстат в чистому і сухому місці. Після закінчення робочої зміни приберіть бруд, тирсу та інше сміття.
  7. Безпека понад усе! При роботі з стрічковими пилками використовуйте рукавички і захисні окуляри, а також беруші, щоб блокувати шкідливий шум. Прочитайте пам’ятку користувача і виконуйте інструкції виробника.


Дотримуючись цих порад, Ви зможете без проблем загострювати стрічкові пилки на загострювальних верстатах Wood-Mizer і отримаєте відмінні результати роботи Вашої стрічкової пилки.

***

Отримайте безкоштовну електронну книгу

Хочете дізнатися, як поліпшити роботу стрічкової пилки і продовжити її термін експлуатації? Підпишіться на щомісячну розсилку Wood-Mizer і Ви отримаєте eBook - брошуру в форматі PDF з статттями про стрічкові пилки, технічними рекомендаціями і посиланнями на корисні відео.