Як покращити звучання дзвона

Автор: Wood-Mizer, Deutschland

Bronze bells

Як досягти найкращого звучання великого церковного дзвона? Німецькі спеціалісти з 300-річним досвідом вважають, що це справжнє мистецтво і… дерев’яний хомут з дуба! 

Компанія Bachert заснована у 1725 році Каспаром Бахертом на південному заході Німеччині. І, хоч з того часу пройшло майже 300 років, компанія не тільки процвітає, але й досі належать нащадкам Каспара Бахерта, які продовжують сімейний бізнес за прикладом свого пращура. Вся справа в унікальній ідеї: компанія Bachert випускає… церковні дзвони.

 

Bronze bell installed in new belfry

Понад 300 років процес лиття дзвона залишається практично незмінним з використанням форми з цегли і глини і відливанням в землі.
 

Для тих, хто не знається на литті дзвонів, зазначимо, що це доволі захопливий процес з використанням форми з цегли та глини і відливанням у землі. За триста років технологія майже не змінилась. Той факт, що досконале звучання досягається в кінці процесу лиття справді неймовірний. Це – справжнє мистецтво.

 

Bronze bell complete with wooden yoke

Тон дзвона залежить від дерев’яного хомута, до якого підвішений дзвін, і в компанії Bachert вважають, що найкращий матеріал для хомута – це дуб.

Тональність залежить і від дерев’яного хомута, до якого чіпляють дзвін. В компанії Bachert вважають, що глибокого та м’якого звуку можна досягти, якщо зробити хомут з дуба або ялини, і тому для бронзового дзвона дуже важливо підібрати відповідну деревину.

 

Belfry montage

Нова дерев’яна дзвіниця змінила стару залізну конструкцію.

У травні 2012 компанія Bachert почала самостійно виготовляти хомути з дубової деревини, заготовленої від двох до восьми років тому, що забезпечує високу якість кінцевого продукту.

 

Mr Bachert operates LT15 sawmill

Щоб виготовляти хомути із власних пиломатеріалів, в травні 2012 року Бахерти купили стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15.

The combination of the LT15 sawmill with the MP100 moulder planerСтрічкова пилорама LT15 обладнана стругальною головою MP100. 

Для виробництва хомутів сім’ї Bachert знадобилась невелика пилорама Wood-Mizer LT15, яка розпилює колоди вузькою стрічкової пилою. Інвестиції в обладнання невеликі, а витрати на обслуговування і експлуатації зовсім мізерні. Верстат має додаткову стругальну голову для бруса, що для Бахертів стало вирішальним, тому що це повне технологічне рішення для виробництва хомутів. Бахерти закупляють необхідну деревину в колодах, розпилюють на брус і стругають поверхню, використовуючи тільки верстат Wood-Mizer. Далі з бруса збирають хомут, і при цьому весь процес займає менше години, а раніше цим займався кваліфікований столяр упродовж всього дня.

 

Heavy beams are required for new bell platforms

Для монтажу дзвона потрібні міцні балки. До появи верстат LT15 виготовлення хомута займало мінімум день, тепер – менше години.

Privacy Policy