Сильна жінка за пультом пилорами

Автор: Wood-Mizer, Deutschland

Woman-Owned Contract Sawmilling in Germany

Бад-Берка - невелике курортне містечко в Тюрінгії. Тут працює Сандра Ойле, яка управляє верстатом Wood-Mizer і розпилює деревину на замовлення.

Ми зустрічаємо симпатичну впевнену блондинку з добрим серцем і чуйною душею. У 2004 році її батько відкрив власний бізнес і почав надавати послуги з розпилювання деревини на мобільному верстаті Wood-Mizer LT40. Коли він захворів, в родині виникла думка продати пилораму, але Сандра виступила проти такого рішення. До цього вона працювала в харчовій промисловості і досвіду в деревообробній галузі не мала. Однак їй не довелося довго думати: вона звільнилася і рішуче увійшла в бізнес, щоб продовжити справу свого батька.

 

 

«Мене всьому навчив тато», - говорить Сандра. «Як розпилювати, як обслуговувати верстат, як працювати з клієнтами. Ми були хорошою командою». До останнього дня батько приходив до неї на деревообробне підприємство, давав корисні поради і стежив за тим, щоб все йшло як по маслу.

Щоб краще поєднувати сім'ю і роботу, Сандра разом з двома дітьми переїхала і оселилася в сусідньому будинку поруч зі своїми батьками. Тепер мати Сандри може доглядати за дітьми після школи, тому що, якщо ви працюєте не за наймом, довгий робочий день для вас не рідкість. Коли сім'я допомагає, все стає легше.

 

 

«Мене постійно запитують, чому я вибрала таку важку роботу? Насправді, розпилювати колоди на верстаті зовсім нескладно. Зрештою, що я роблю? Весь день ходжу вперед і назад поруч з пилкою», - з посмішкою говорить Сандра. «По-справжньому важка робота у тих, хто забирає готові дошки зі станка і складає їх в штабель».

Стрічкова пила Wood-Mizer - надійна машина, яка розпиляє будь-яку деревину з високою точністю. Завдяки вузькій стрічкової пилки, верстат робить дуже тонкий пропил, близько 2 мм завтовшки, і з кожної колоди можна розпиляти більше готових дощок, ніж, наприклад, циркулярною або круглою пилкою. У Німеччині верстати Wood-Mizer можна зустріти всюди на деревообробних підприємствах, вони є в багатьох селах. Модель LT40, взагалі, одна з найпопулярніших в світі, завдяки своїй добре продуманій конструкції, надійності і мобільності. Цей верстат робить точний різ навіть якщо він встановлений на нерівній поверхні, наприклад, в лісі. У нього є сильні гідравлічні лапи, щоб підняти колоду з землі і покласти на станину, а потім перевернути його, вкласти оптимальним чином, гідравлічно притиснути і міцно утримувати під час розпилювання. Пульт оператора обладнаний електронною лінійкою, так що Сандрі не потрібно розраховувати в розумі і запам'ятовувати розміри - вона просто вводить необхідну товщину дошки в комп'ютерний пристрій, і ріжуча голова автоматично встановлюється в потрібне положення по висоті.

 

 

«Скажімо так, технологія - не моя сильна сторона, але, коли виникають питання, у мене під рукою є механік. Це хороший друг мого батька - ще один зі старої школи, хто завжди поруч, якщо потрібна допомога ».

Сандра настільки освоїла роботу на LT40, що в квітні 2018 року його купила новий верстат LT40 з бензиновим двигуном. За ті роки, що пройшли з покупки першої пилорами батьком Сандри, в конструкції LT40 були зроблені удосконалення, і тепер нова модель ще більш комфортна і легка в управлінні.

 

 

Місце, де працює пилорама, приблизно в 2 км по прямій від її будинку, знаходиться на старій ділянці зрідженого нафтового газу. Сандра ділить простір з великою покинутою кошарою і двома іншими орендарями. Тут у неї обладнання, невеликий лісовий склад, а також дрова, які чомусь виникають природним чином, коли працюєш з деревиною.

«Чесно кажучи, виготовляти дрова набагато важче, ніж розпилювати деревину на стрічковій пилорамі, незважаючи на те, що у мене є дровокол і трактор», - говорить Сандра.

 

 

Сандра - справжня Power Frau. Ні хвилини спокою! Для клієнтів з державного сектора, а також для приватників, розцінки знижуються приблизно на 60%. Вона також розпилює дуб на бруси для одного великого деревообробого підприємства. Той факт, що вона, окрім іншого, працює берегинею туристичних стежок на громадських засадах, прекрасно вписується в коло її інтересів, тому що так Сандра зміцнює свій зв'язок з лісом і контакти з власниками лісу. Взимку Сандра закриває пилораму на місяць, тому що продає різдвяні ялинки в місті на місцевому ринку, що вже стало традицією.

Коли ми відвідуємо Сандру на тартаку, вона розпилює соснові колоди. Сьогодні з нею четверо помічників, і група виглядає неймовірно злагодженої. Двоє чоловіків здирають кору з колоди, необхідної для будівництва, двоє працюють на верстаті. Кожен рух бездоганний, і видно, що це весело, незважаючи на виснажливу спеку. У перерві приходить мама Сандри і приносить сніданок. З нею діти і собака, онук одного з помічників приїхав на велосипеді, всі у гарному настрої і жваво розмовляють. Робота - значна частина життя. І якщо вона вам до душі - що ж, так і повинно бути.

 

 

Privacy Policy