• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Наша історія

Від ентузіазму двох винахідників, що створили пересувну пилораму і заснували бізнес в Америці, до світового лідерства в технології вузьких стрічкових пилок - такий шлях пройшла компанія Wood-Mizer за свою історію.

Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982Original Wood-Mizer Sawmill Laskowski 1982

У 1982 році компанія Wood-Mizer з'явилася, як результат дуже скромних починань. Фактично, вона народилася в гаражі, в місті Індіанаполіс, США, де два товариші Дон Ласковскі і Денієль Текульве почали працювати над ідеєю більш ефективного розпилювання колод на дошки і створили унікальну конструкцію пилорами на колесах. Разом з цим винаходом відкрилися і нові можливості. Раптово виявилося, що кожен, кому потрібен пиломатеріал, може легко розпиляти наявні колоди на потрібні заготовки. Революція в деревообробці  почалася! Вона перемогла в усьому світі: сьогодні більше 60.000 верстатів Wood-Mizer працюють приблизно в 100 країнах.

Завод, побудований в Індіанаполісі в 1982 році, вже в перші п'ять років випустив більше 2.500 верстатів. Недорога пилорама, яка перетворює колоди в якісний пиломатеріал і при цьому, виробляє на одну дошку більше з кожної колоди, в порівнянні з іншими технологіями деревообробки - ці особливості обладнання Wood-Mizer принесли величезний успіх і визнання серед деревообробників.

У 1990 році компанія прийняла важливе рішення про виведення своєї продукції на Європейський ринок. Спочатку повністю зібрані верстати імпортувалися з США, але оскільки попит в Європі наростав, почалося будівництво виробничого центру. Це був дивовижний час - повний нових можливостей, після того, як країни Східної та Центральної Європи відкрилися світу і стали частиною глобального ринку. Ось чому Європейський завод Wood-Mizer був побудований в польському місті Коло, звідки продукція компанії поставляється сьогодні в Європу, Азію та Африку.

Wood-Mizer Europe new production hall 2014

Індустрія мобільної деревообробки зростала і вимагала нових потужностей. У 1997 році Wood-Mizer відповів на цей виклик створенням нової серії верстатів Super. На наступному етапі була розроблена і виведена на ринок мала пилорама LT15, яка до цих пір залишається найбільш популярною для початку деревообробного бізнесу. На заводі Wood-Mizer було створено конструкторське бюро, яке проектує обладнання, що повністю відповідає стандартам ЄС. Так з'явилися  сертифіковані верстати з електричними двигунами, заточувальні пристрої з CBN-дисками, а також знаменита серія верстатів LT для малого та середнього бізнесу.

Сьогодні Wood-Mizer Industries - динамічна і сучасна міжнародна компанія. На заводі Wood-Mizer працюють більше 300 співробітників. 


У 2007 році був побудований новий цех площею 2.400 кв.м для виробництва стрічкових пил, де зараз у цілодобовому режимі працюють 17 ліній. У 2014 році Wood-Mizer випустив понад 4.900.000 метрів пил! Виробництво стрічкових пил повністю відповідає стандартам якості ISO 9001:2008.

Wood-Mizer Europe Employee photo 2014

У 2012-2013 роках компанія інвестувала в будівництво додаткових виробничих площ, додавши більш ніж 4.200 кв. метрів цехів, побудувавши більш комфортний під'їзний шлях до заводу і закупивши CNС-обробні комплекси та роботів для збільшення обсягів виробництва промислового лісопильного устаткування, такого як тарна лінія Smart Log Processing і сучасні лісопильні комплекси з комп'ютерними системами управління WM3000, WM3500 і WM4000.

На даний момент сервісна мережа Wood-Mizer налічує 8 власних філій і представництва більш ніж в 100 країнах світу.