• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Wood-Mizer виводить на ринок двосторонній поздовжньо-фрезерний...

Wood-Mizer виводить на ринок двосторонній поздовжньо-фрезерний...

Wood-Mizer представляє поздовжньо-фрезерний верстат MP200 – машину для стругання та фрезерування пиломатеріалів з двох сторін за один прохід. Це доступне за ціною і просте у...
MOST-Україна організовує центр дуальної освіти

MOST-Україна організовує центр дуальної освіти

Про історію компаній Wood-Mizer та MOST-Україна, модельний ряд верстатів Wood-Mizer та їхнє сервісне обслуговування розповідали під час пілотного заняття у центрі дуальної...
Роздільні верстати Wood-Mizer HR4000 та HR6000 із лінії...

Роздільні верстати Wood-Mizer HR4000 та HR6000 із лінії...

Роздільні верстати HR4000 та HR6000 в одно- та двоголовій конфігурації забезпечують надзвичайно швидке налаштування на потрібний розмір дошки під час розпилювання. Обидва...
Детальніше ...

Історії

15 років роботи, 65000 мотогодин – і жодного серйозного ремонту! Що ще потрібно від пилорами, для ефективного ведення бізнесу?

23 лютого 2018 р.

15 років роботи, 65000 мотогодин – і жодного серйозного ремонту! Що ще потрібно від пилорами, для ефективного ведення бізнесу?

Давайте простежимо історію стрічкопилкового верстата, що був виготовлений 15 років тому, змінив за своє «життя» трьох господарів і всюди робив те саме – ефективно працював!

Наша розповідь про стрічкову пилораму Wood-Mizer LT40, а перед тим, як ми поспілкуємося із трьома людьми, які по черзі володіли цим верстатом, потрібно сказати, що LT40 – справді дуже цікаве обладнання. За конструкцією LT40 найбільше схожий на верстат, розроблений засновниками компанії Wood-Mizer. З 1982 року ця конструкція була перевірена у роботі так багато разів і доведена до такої досконалості, що, зрештою, модель LT40 перетворилася на найпопулярнішу стрічкову пилораму Wood-Mizer на планеті. Більше половини з 75 000 верстатів, що їх виготовив Wood-Mizer і які зараз працюють в 130 країнах, – це верстати LT40.

Початок історії
Перше місце, куди ми вирушаємо, – це невелике містечко в Хорватії, у регіоні Ліка. Тут розмаїті ліси і дика природа, розташований гірський масив Велебіт і знамениті Плітвіцькі озера.

Зустрічаємо тут Бранко Буріча, власника компанії BB-trans.
Бранко Буріч, перший власник верстата LT40

«Я виріс у селі Кутерево, де дерево й робота з ним – це все, тому пристрасть до лісової справи в мене в крові. Я люблю ліс, народився в лісі й оточений ним, – розповідає п. Бранко. – На початку своєї професійної кар'єри я працював оператором пилорами 13 років, а потім в 1997 році заснував власну транспортну компанію для доставки дерев'яних будматеріалів».

«У 2003 році я вирішив розвинути бізнес глибше й налагодити власне лісопиляння, – продовжує п. Бранко. – Спочатку я подумав про купівлю верстата Wravor, але, зрештою, вибрав Wood-Mizer через простоту встановлення, легкість обслуговування стрічкових пилок, невеликі витрат на електроенергію й економію виробничих затрат. Отже, перша лісопилка, котру я купив у своєму житті, була LT40, і тепер я можу сказати вам чесно – це був цілковито правильний вибір!»

Нова продукція BB-trans, що з'явилася завдяки лісопилянню, – це конструкційні елементи дахів, дерев'яні балки, дошки, а також масивна деревина для виробників меблів. Ці продукти виготовляють здебільшого з ялини або ялиці, а для різання цих порід на LT40 використовують стрічкову пилку Wood-Mizer завширшки 38 мм, товщиною 1,14 мм і профілем зуба 7/34. Це лезо значно товстіше й ширше від стандартного леза Wood-Mizer (32x1,03 мм), що забезпечує більший термін експлуатації. Велика міжзубна впадина виносить більше тирси із пропилу, тому така пилка чудово розпилює волокнисті хвойні породи.

«Одна з переваг полягає в тому, що наш LT40 прекрасно може впоратися з великими колодами. У нас був випадок, коли розпилювали колоду діаметром 115 см. Ми розрізали її та повертали після кожного пропилу, оскільки максимальна ширина просвіту для LT40 становить 90 см», – розповідає Бранко Бурич.
Величезна колода діаметром 115 см, розпиляна на підприємстві BB-trans за допомогою стрічкопилкової пилорами LT40

На BB-trans верстат LT40 працював без упину щодня в 2 зміни.

«Ми розпилюємо приблизно 12 м3 на зміну, за день – 24-25 м3, що повністю відповідає нашим виробничим планам, – розповідає п. Бранко. – Річний обсяг розпиляної деревини 4000 м3 для пилорами з одним двигуном потужністю 11 кВт – це, скажу я вам, чудовий результат. А для LT40 такий обсяг – не проблема. Я ніколи не вимірював споживання електроенергії тільки на верстаті, але цех, до якого входять пилорама LT40 (двигун потужністю 11 кВт), обрізний верстат EG300 (двигун потужністю 18,5 кВт), загострювальний та розвідний верстати, що працюють весь день споживає електроенергії орієнтовно 205 €/міс. Вартість обслуговування стрічкових пилок дуже низька, тому що ми робимо це самостійно».

Бранко Буріча був настільки задоволеним своїм LT40, що в 2011 році вирішив придбати ще один стрічкопилковий верстат. Який? Звісно, новий LT40!

«Мій перший LT40 відробив приблизно 35 000 робочих годин, і в 2011 році я продав його друзям із сусідньої компанії Gogo. Я купив новий LT40, а пізніше додав обрізний EG300 від Wood-Mizer, щоб підвищити продуктивність», – пояснює п. Бранко.

«Устаткування Wood-Mizer надійне, і для мене важливе налагоджене співробітництво із представником компанії, що завжди готовий допомогти, пилки й запчастини є в нього на складі й поставляються наступного дня або навіть у день замовлення. Якщо в нас виникає проблема, з його допомогою все вирішується швидко й ефективно», – стверджує п. Бранко Бурич.
Після 11 років роботи з верстатом LT40 Бранко Буріч вирішив купити новий верстат – і знову модель LT40 від Wood-Mizer!

«Чесно кажучи, лісопиляння – найцікавіша й найвигідніша частина мого бізнесу. Вона дає найбільший прибуток порівняно з усіма іншими нашими видами діяльності, такими як транспортні послуги й туризм. Прибуток утвориться завдяки незначним витратам на технічне обслуговування, економії електроенергії й великий плюс для нас – це тонкий пропил. Інакше кажучи, пилка робить двоміліметровий пропил у колоді, через що утворюється тільки 4-5% тирси, а все інше – готова продукція».

«Наші клієнти дуже задоволені якістю пиломатеріалів. Якість, точність, старанність і своєчасність доставки – це дуже важливо для моїх клієнтів. Саме тому я завжди стверджую, що для успіху в деревообробці вам потрібні завзятість і рішучість. Ви повинні багато працювати, бути чесним, а найголовніше – пунктуальним. Те, що ви обіцяєте, має бути виконане», - ділиться досвідом Бранко Бурич, перший власник пилорами LT40, про яку йдеться в нашій розповіді.

LT40 продовжує завзято трудитися
Таким чином, верстат LT40 відправився на підприємство Gogo в місті Оточац. Новий власник LT40 Іван Буковац уже 35 років у лісовій промисловості, а його компанія – невелике підприємство, де працюють 9 осіб і виготовляють пиломатеріали й дрова.
Іван Буковац і його син Горан, що продовжує сімейний бізнес

«Я знаю Бранко Буріча багато років, ми співпрацюємо, я доставляю колоди для його фірми. Коли я побачив, як працює LT40, я закохався в цей верстат і зрозумів, що в мене має бути така машина. Восени 2011 року я купив цей верстат у Бранко – це була моя перша пилорама. Весь розвиток моєї фірми почався із цієї машини», – розповідає Іван Буковац.

Бізнес зростав так швидко, що через 4 роки п. Іван вирішив продати LT40 і купив нову модель LT70, потужнішу, зі швидкою гідравлікою й високою швидкістю різання. Пізніше він також доповнив її обрізним верстатом EG300.

«Супергідравліка на LT70 – це великий плюс порівняно зі стандартною гідравлікою на LT40. Маніпулювання колодою набагато швидше й точніше», – захоплюється Іван Буковац.

«Зі старою LT40 ми розпилювали близько 10–11 м3 на зміну, але тепер з новою LT70 легко даємо раду з 12–14 м3 за зміну. Окрім того, на LT70 можна розпилювати колоди набагато більшого діаметра. За дві зміни ми розпилюємо близько 25 м3 на день або 500 м3 на місяць. Торік ми розпиляли 6000 м3 колод», – розповідає п. Буковац.

«Ми розпилюємо лише ялину і ялицю діаметром 25–80 см. Іноді ріжемо колоди діаметром більше 100 см. Тепер з гідравлічною системою Super Hydraulics це не проблема. Стара стандартна гідравліка дряпала й пошкоджувала поверхню колоди, і вона була повільнішою, а тепер ми можемо розрізати колоду діаметром 110 см за 10 хв».

Новий верстат LT70 потребував новий тип лез.
З LT40 бізнес швидко зріс, і незабаром п. Буковац вирішив поміняти старий верстат на продуктивнішу пилораму LT70 від Wood-Mizer

«На LT40 ми використовували ті самі пилки, що нам порадив Бранко: DoubleHARD із завширшки 38 мм, товщиною 1,14 мм і профілем 7/34. Але в LT70 потужніший двигун, і це дало нам можливість використовувати пилку DoubleHARD завширшки 38 мм і товщиною 1,27 мм або 1,4 мм, профіль 10/30. Зрозуміло, що товстіші пилки ріжуть краще й працюють довше», – пояснює Іван Буковац.

«Ми загострюємо й розводимо пилки самотужки, і тому витрати на їхнє обслуговування низькі, – розповідає п. Іван. – Завдяки пропилу завтовшки 3 мм пилки дуже точні й ефективні в роботі, тому наша продукція конкурентоспроможніша на ринку».

«Вихід готової продукції становить близько 60–65%, а тирси – приблизно 5%. Що ж до витрат на електроенергію, то можу сказати, що з LT40 у нас було 220 €/міс., а тепер з LT70 стало близько 330 €/міс., але зараз ми також використовуємо обрізний верстат із двигуном потужністю 18,5 кВт і систему аспірації».

«Я вважаю, найкраще у верстатах Wood-Mizer – це те, що потрібен мінімум робочої сили. Ви можете управляти лісопильним заводом тільки із двома робітниками на зміну. Жодна інша пилорама не може функціонувати з таким персоналом. Низькі витрати на електроенергію й експлуатацію. Всі ці фактори збільшують ефективність на 30–40% порівняно із аналогічними за продуктивністю шорокострічковими верстатами», – вважає Іван Буковац, другий власник пилорами LT40, за історією якої ми стежимо в цій розповіді.

«Мої клієнти дуже задоволені якістю різання. Завдяки високоякісному продукту я й налагодив хороші відносини із клієнтами. А зараз приходять нові клієнти, виробництво розширюється. Я думаю, що для успіху в нашім бізнесі потрібно підтримувати приязні відносини із замовниками. Потрібно звертати увагу на всі проблеми, не відмахуватися від них і постійно стежити за бізнесом. Ви повинні керувати своїми співробітниками й перевіряти все, щоб звести до мінімуму можливі претензії».

«Мої найкращі враження – коли я стою біля лісопилки й відчуваю захід свіжорозпиляної деревини», – посміхається п. Буковац.
Для подальшого підвищення продуктивності п. Буковац установив обрізний верстат EG300 від Wood-Mizer

У наші дні
У 2015 році LT40 переїхав до нового хазяїна, у якого працює донині.

«Мені подобається бути на природі. Я дуже люблю ліс. У мене великий сад, де я щоранку із захопленням прогулююся від яблуні до яблуні, – розповідає Ілія Кескіч, власник підприємства Lipa у Доніем Земуніке. – З ранньої молодості я працював у лісовій і деревообробній промисловості, і тепер із цим лісопиляльним верстатом у мене з'явився шанс розширити бізнес. Моє бажання – піти й вивчити інші галузі цього бізнесу й запропонувати якнайбільше продуктів».
Ілія Кескіч, нинішній власник LT40, задоволений тим, як працює верстат

Підприємство Lipa виготовляє будівельну деревину, але також пропонує звичайне розпилювання.

«Коли я шукав пилораму, пропозиція LT40 виявилася дуже привабливою – завдяки дешевизні. Я розмовляв з людьми, які добре розуміються на верстатах Wood-Mizer, і всі вони відгукувалися дуже схвально, особливо про якість моделі LT40, тому я не вагався ані хвильки. На моєму верстаті LT40 був наробіток близько 62000 мотогодин. Я дізнався від попередніх власників, що у верстата ніколи не було несправностей або якоїсь технічної проблеми. За увесь його трудовий шлях був замінений лише один основний підшипник, і це все, жодних інших ремонтів», – розповідає п. Кескіч.

Але на початку працівники на фабриці Lipa зіштовхнулися з певними проблемами.

«Мої люди не знали, як правильно пиляти і як виконувати техобслуговування верстата, як загострювати пилки. Поступово з досвідом усе вдалося, і тепер вартість пилки на 1 м3 розпиляної деревини справді низька».

Зараз верстат Wood-Mizer LT40 працює час від часу, але він, як і раніше, розпилює не менше 10 м3 у день із виходом продукції 73–78%. На верстаті переробляють ялину, ялинку й модрину діаметром від 20-60 см.

«Можу сказати, що мої клієнти задоволені результатами: високоякісні продукти, швидка доставка, з мінімально можливими цінами. Все це завдяки правильному верстату LT40, що працює неспинно. Це дуже надійний партнер у будь-якому бізнесі з розпилювання деревини!»

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Універсальний фугувально-фрезерний верстат МР260 для невеликих...

Універсальний фугувально-фрезерний верстат МР260 для невеликих...

Верстат МР260 за один прохід стругає заготовки завширшки до 260 мм і заввишки до 100 мм з чотирьох сторін.

Пилорама Wood-Mizer LT15 ріже лід

Пилорама Wood-Mizer LT15 ріже лід

Норвезька компанія DesignIce виготовляє вироби з натурального льоду.

Японський майстер виготовляє стільці Дзен

Японський майстер виготовляє стільці Дзен

Всесвітньо відомий майстер Так Йошино створює школу деревообробки на горі Фудзі.

Новий фугувально-рейсмусовий верстат MP160 від Wood-Mizer

Новий фугувально-рейсмусовий верстат MP160 від Wood-Mizer

Погляньте, як працює ця машина – без додаткових налаштувань між процесами стругання і вирівнювання заготовки за товщиною.

Кухонні дошки для нарізання з модрини – етапи виготовлення

Кухонні дошки для нарізання з модрини – етапи виготовлення

В цьому відео-турі по підприємству "Larch Wood Canada" керівник пояснить стадії обробки деревини в процесі виготовлення дошок для нарізання з модрини торцевого розпилу.

Маленька пилорама LT15CLASSIC WIDE з великим отвором ріжучої голови

Маленька пилорама LT15CLASSIC WIDE з великим отвором ріжучої голови

Погляньте, як цей маленький верстат Wood-Mizer розрізає колоди. Збільшений отвір голови дозволяє розпилювати колоди діаметром до 90 см та виготовляти дошки завширшки 86 см.