• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Останні новини

Сироварня, ферма та пилорама в Словенських Альпах

26 червня 2019 р.

Сироварня, ферма та пилорама в Словенських Альпах

На фермі PRI LOVRČU неподалік від словенського міста Толміна виготовляють сир, названий на честь цього міста та відомий навіть за межами Словенії. Цікаво, що на цій гірській сироварні цілий рік працює пилорама Wood-Mizer. Ось що розповів словенський Даніло Бончіна, власник ферми PRI LOVRČU.

"Мене звати Даніло Бончіна. Я живу в селі Чадрг неподалік від мста Толміна. Наше село розташоване високо в горах - 700 м над рівнем моря. Займаємось ми фермерством та агротуризмом, і на нашій фермі, яка називається PRI LOVRČU, ми займаємось тваринництвом та молочарством.

Ферма переходить від батька до сина вже кілька поколінь. Основний дохід дає сироварня, де ми виготовляємо сир за місцевим рецептом. Цей сир називається «толмінц» від назви міста Толміна. Ми виготовляємо сир в основному для себе та гостей, які зупиняються на фермі.Традиція сироваріння тут зародилась дуже давно, коли село тільки заснували. Сир виготовляли як домашню їжу, тому що його неможливо було кудись вивозити, поки не побудували дорогу в долину. Але тепер наш сир можна купити і в Словенії, і за кордоном.

Коли нам потрібно було побудувати новий хлів, ми вирішили купити невелику пилораму. Гірська дорога в село настільки вузька, що привезти пиломатеріали з Толміни неможливо.

Так ми вирішили купити таку пилораму, щоб вона була проста в обслуговуванні та функціональна. Ми довго вибирали, і десь через півроку роздумів купили стрічковопилковий верстат Wood-Mizer LT15. Зібрали його приблизно за годину, і він одразу почав працювати.

Ми дуже задоволені цим верстатом. Його легко збирати та перевозити. Він працює від електричного двигуна чи дизельного. Весь пиломатеріал, який знадобився нам для будівництва хліва, був виготовлений на цьому верстаті.Єдине, про що я шкодую, що ми не купили цю пилораму раніше, тому що вона дуже потрібна на фермі: робить якісні дошки, залишає зовсім мало тирси і проста в управлінні.

Пилорама працює цілий рік – ми розпилюємо власні колоди, іноді допомагаємо сусідам розпиляти їхню деревину. Верстат розпилює будь-які колоди, і товсті, і тонкі, і рівні, і криві. Сусіди зазвичай привозять нам колоди вранці, а вдень пиломатеріал вже готовий!

Ми будемо раді бачити вас на нашій фермі в Чадргу, де можна насолоджувати свіжим гірським повітрям, тишею та спокоєм. У нас є дві гостьові кімнати на 4 і 5 персон. А в суботу та неділю в нас можна замовити ланч та відвідати нашу сироварню», - каже фермер Даніло Бончіна з села Чадрг в Словенських Альпах.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.