• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

З новим верстатом MP260 деревообробні підприємства можуть випускати більше різноманітної продукції з деревини.

Вийшов новий номер журналу "Новини Wood-Mizer"

Вийшов новий номер журналу "Новини Wood-Mizer"

Гідравлічний стрічковопилковий верстат Wood-Mizer LT70 тепер можна обладнати широкою головою та шківами, щоб розпилювати колоди стрічковою пилкою завширшки 50 мм. Цю новину, а...
LT15START: найменший недорогий верстат Wood-Mizer отримав нову назву

LT15START: найменший недорогий верстат Wood-Mizer отримав нову назву

Wood-Mizer припиняє виробництво моделі LT10 і замість неї додає верстат LT15START до серії LT15.

Детальніше ...

Історії

18 серпня 2017 р.

Як молодий лісівник і роботи не знайшов, і без роботи не залишився

Словенський хлопець, закінчивши школу лісників і не знайшовши роботу за спеціальністю, сам собі створив робоче місце скориставшись стрічковою пилорамою Wood-Mizer.

Словенське село Плат перебуває високо в Альпійських горах, 875 м над рівнем моря. Чисте повітря, ліс, джерела, прекрасний гірський пейзаж, імовірно, впливають на життя місцевих селян так, що тече воно неквапливо, спокійно й дуже розумно. Жителі села, здебільшого, займаються сільським господарством. Майже в кожній родині є корови, вівці, птахи і багато всякої живності.

От і батьки Грегора Поточника із села Плат теж працюють на фермі, а в дома ще своїх 20 корів. Окрім того, як і багато хто в цих місцях, родина володіє ділянкою лісу площею близько 35 га. Це підштовхнуло Грегора до думки, що можна раціональніше, сучасними методами управляти своїм лісом і одержувати від нього прибуток. Тому Грегор вступив і успішно закінчив школу лісників.

«Закінчити то закінчив, - сміється Грегор, - але роботу за спеціальністю не знайшов!»

Однак не в характері Грегора падати у відчай й чекати змилування від долі. Весела вдача – великий дарунок, що робить людину щасливою незалежно від обставин, і тому такі люди воліють дивитися вперед, будувати плани і їх здійснювати.

Попрацювавши в різних місцях, Грегор зібрав гроші, і, тільки-но йому виповнилося 27, придбав стрічкову пилораму.

«У нашому селі майже в усіх є ліс, за ним доглядають, старі, сухі дерева, поламані негодою стовбури вивозять, і цю деревину потрібно розпиляти, тому що в селянському господарстві, особливо якщо є тварини, завжди потрібно щось будувати або ремонтувати», – пояснює свій вчинок Грегор. Практика показав, що він абсолютно правий.

Стрічкова пилорама, що її придбав Грегор, виготовлена фірмою Wood-Mizer. Це – всесвітньо відомий бренд, котрий нині є лідером у виробництві стрічкових пилорам. Компанія – американська, а її Європейський виробничий центр перебуває в Польщі. Усього у світі працює більше 60 тис. стрічкових пилорам Wood-Mizer.

«Я дізнався, що в Равне-на-Корошкем є представництво Wood-Mizer, фірма FAMTEH. Це всього в 17 км від нашого села. Тож я поїхав до них в офіс, порадився й купив пилораму LT20B», – пригадує Грегор.

Цей верстат призначений для малого й середнього бізнесу. Його станина складається з декількох сегментів, дуже міцних, які розташовані низько до землі, так що колоду накочувати на станину можна вручну баграми. Пиляльна головка, у якій на двох шківах розташована стрічкова пилка, обладнана електричними двигунами: головним (приводить в рух пилку) і додатковими (переміщають саму голову вгору/вниз і вперед/назад).

Це – не найменша пилорама в сімействі машин Wood-Mizer (є прості моделі LT10 і LT15), і у випадку Грегора його стрічкова пилорама має одну важливу особливість – у нього є пульт дистанційного керування. На пульті – електронна лінійка, за допомогою якої можна задати товщину випилюваної дошки.

Разом зі співробітниками FAMTEH Грегор зібрав верстат недалеко від будинку. Він обладнав зручне робоче місце: крісло, укрите тентом від сонця й непогоди, а перед ним - пульт керування. Кабель дистанційного керування підвішений на дроті, натягнутому між двох стовпів на початку й наприкінці верстата. Виходить, що кабель перебуває в повітрі, збоку від верстата, легко переміщається й не засипається тирсою. Такий спосіб підвішування кабелю Wood-Mizer називає «curtain» («завіса»).

Тепер Грегор працює, сидячи в зручному кріслі, замість того, щоб ходити уздовж верстата разом з пиляльною головкою. Цей комфорт істотно впливає на продуктивність, тому що Грегор менше втомлюється й може довше працювати. Для знімання готової дошки він наймає помічника. А іноді замовник, бажаючи заощадити, сам радий складати свої дошки, спостерігаючи, як розпилюють його деревину.

Жителі задоволені, що в селі є лісопилка. Не потрібно далеко везти колоди, і крім того, у Грегора вони забирають не тільки готовий пиломатеріал, але й обапіл, і тирсу – у господарстві все стане у нагоді. От так молодий словенський лісник і людям допомагає, і себе не забуває. Win-win! Обопільна перемога.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Італійська сім’я ділиться секретами свого ремесла, процвітаючого, незважаючи на економічні труднощі.

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

З новим верстатом LT70 WIDE можна розпилювати колоди більшого діаметру, випускати ширші дошки та брус, а ще... використовувати пилку завширшки 50 мм.

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Погляньте, як швидко розпилює колода широкострічкова пилорама WB2000! Відео зняте під час Днів Лісу в Латвії у травні 2018 року.

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Вони їдуть зі свою пилорамою в місця, де складовані колоди, які потрібно розпиляти, і таким чином допомагають своїм клієнтам зекономити гроші на транспортуванні колод.

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Священний економ Еміл Якимов розповідає про реставрацію монастиря Варовітец в болгарському місті Ентрополі.

Розпилювання льоду

Розпилювання льоду

Незвичайна ідея для розпилювання: креативний голландський байкер розрізає лід на верстаті Wood-Mizer.