• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Свіжий номер журналу "Новини Wood-Mizer" вже на сайті

Свіжий номер журналу "Новини Wood-Mizer" вже на сайті

Чому всі верстати Wood-Mizer тепер помаранчеві, яку пилку Wood-Mizer вибрати для своєї пилорами і як покращити її роботу, а також чим відрізняється нова модель верстат LT15...
ЗНИЖУЄМО ціни на стрічкові пили - до 1 вересня

ЗНИЖУЄМО ціни на стрічкові пили - до 1 вересня

Отримайте -10% на стрічкові пили Wood-Mizer: SilverTIP. DoubleHARD, MaxFLEX та Timbery до 1 вересня 2018 року.

Делегація фахівців деревообробної галузі відвідала Wood-Mizer для...

Делегація фахівців деревообробної галузі відвідала Wood-Mizer для...

В межах проекту «Майбутнє переробляння деревини у твоїх руках» з ініціативи Української асоціації деревообробного обладнання делегація професіоналів взяла участь у поїздці для...
Детальніше ...

Історії

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

28 червня 2017 р.

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

У далекому 1978 році двоє друзів в американському місті Індіанаполіс почали винаходити… пилораму на колеса. Їхня ідея була на диво простою: якщо пилорама приїде в ліс і розпиляє деревину на дошки, то з лісу потрібно буде вивозити готову продукцію, а не колоди, що дасть суттєву економію транспортних витрат.

Вони працювали над конструкцією пилорами буквально в гаражі, а на експерименти знадобилось 4 роки, перш ніж був створений мобільний стрічковопильний верстат, а потім у 1982 році Дональд Ласковскі та Деніель Текульве (так звати двох американських інженерів-винахідників) заснували компанію Wood-Mizer, девізом якої стали слова From Forest To Final Form – З лісу з готовою продукцією.

Монорейка – унікальна конструкція
Економія на транспортних витратах зменшує вплив на навколишнє середовище, оскільки, що менше рейсів здійснять вантажівки, то менший розхід палива та викиди вуглекислого газу в атмосферу. Однак, економія на транспорті – не єдина перевага технології Wood-Mizer.

Оскільки пилорама транспортабельна, ключовим фактором стала здатність верстата робити рівний якісний пропил в умовах, коли він працює у лісі, тобто встановлений на нерівній поверхні. Засновники компанії Wood-Mizer знайшли унікальне рішення, яке ось вже 35 років вирізняє верстати Wood-Mizer від інших стрічкових пилорам.

В конструкції верстата Wood-Mizer ріжуча голова закріплена на щоглі консольно і рухається по монорейці (а не по двох лежачих на землі рейках, як в інших пилорамах). Монорейка закріплена на балці, а балка завжди прямолінійна, незалежно від того, на якій поверхні встановлений верстат Wood-Mizer. Для інших пилорам важливо, щоб поверхня була вирівняна, інакше ріжучу голову просто заклинить. Для верстата Wood-Mizer це не має значення, він випилює ідеально рівні дошки, що означає, що в підсумку допуски для майбутнього стругання менші, а отже, менше цінної деревини буде зістругано й піде у відходи.
Мобільна пилорама Wood-Mizer транспортується автомобілем і може працювати де завгодно, навіть у лісі

Еко-переваги тонкого пропилу

Та найважливішою та найвідомішою перевагою технології Wood-Mizer є використання в якості ріжучого інструменту вузької стрічкової пили. Така пила має товщину близько 1 мм і робить пропил в деревині товщиною не більше 2 мм (порівняйте з циркулярною пилою, у якої товщина пропилу до 6 мм). Це означає, що з кожної колоди вузька стрічкова пила випиляє більше готових дошок і менше деревини перетвориться у тирсу. Залежно від розмірів колоди, вихід готової продукції може досягати 70-80%.

Наприклад, Зоран Яковлевич, деревообробник із Сербії, який займається виробництвом палет, каже, що після впровадження технології тонкого пропилу від Wood-Mizer він отримує на п’ять палет більше з кожного кубометра деревини.

Технологія тонкого пропилу економить сировину і, відповідно, для випуску певного об’єму продукції потрібно заготовити менше деревини. Більше дерев залишиться у лісі. Ось вам і відповідь на запитання, чи здатна пилорама берегти ліс.
Зліва показано, як колоду розпилює стрічкова пила, а справа – циркулярна. Вихід готової продукції на верстатах зі стрічковою пилою досягає 80% в середньому, з кожної колоди виходить на одну дошку більше

Wood-Mizer економить не тільки сировину
Економічна ефективність верстатів Wood-Mizer виникає з всебічної економії. Окрім економії на транспортних витратах та економії сировини, технологія Wood-Mizer береже енергію, тому що для розпилу навіть надтвердих тропічних порід вузькою стрічковою пилою достатньо двигуна невеликої потужності. А самі по собі вузькі пили містять менше металу у порівнянні з іншим ріжучим інструментом і тому коштують дешево. Вони також легко загострюються, що в більшості своїй оператори верстатів роблять самостійно.

Всі ці переваги зробили Wood-Mizer світовим лідером у технології вузького пропилу (компанія випускає і верстати, і пили) з 75 000+ верстатами, які працюють у більш ніж 130 країнах світу.
З циркулярною пилою ви платите більше за транспортування колод

Wood-Mizer — це спосіб життя
Багато людей пов’язали свої життєві стратегії з розпилюванням деревини на верстатах Wood-Mizer. Фермери, господарі, розпилювальники за контрактом, мобільні майстерні, заповідники та деревообробні виробництва – всі вони з різних причин обрали цю технологію. Для багатьох людей цінні можливість бути незалежними, приносити користь людям, працювати на свіжому повітрі., робити свою справу – це «нематеріальні активи», які створюють верстати Wood-Mizer.

Наприклад, колишній водій автобуса Павел Кадлец з Чехії вважає, що його життя змінилось в кращий бік після того, як він купив верстат Wood-Mizer і почав надавати послуг з розпилювання деревини. Павлу подобається працювати на самоті, без поспіху і метушні, з відчуттям, що його робота потрібна людям, і з задоволенням від того, що пиломатеріал виходить якісний. «Тепер я сам собі шеф», каже Павел.

А естонський фермер Айгар Туусіс зазначає «Зовсім по іншому дивишся на життя, коли пилорама своя».

Ще одна перевага – у підтриманні хороших людських стосунків, що особливо важливо в невеликих містах та сільській місцевості.

«Пилорама – це найкращий привід, щоб зав’язати дружбу з сусідами, - розповідає італійка Анна Гвідо, яка разом з братом керує деревообробною фірмою Agrilazzo у містечку Ветралла. – Щодня до нас приходить багато клієнтів, і більшість стає нашими друзями. І ще з пилорамою Wood-Mizer ми платимо зарплату тим чудовим людям, як працюють поруч з нами».

Кругова економіка
Таким чином стрічковопильні верстати Wood-Mizer – основа для малого та середнього бізнесу, який переробляє місцеву деревину на замовлення для місцевих жителів, даючи при цьому роботу членам своєї общини. Це один з прикладів сталого розвитку на місцевому рівні, який позитивно впливає на глобальну економіку всієї країни чи регіону.

Досвід власників верстатів Wood-Mizer підтверджує те, що аналітики передбачали упродовж багатьох років: під час тривалої рецесії революцію на ринку проводять компанії з вищою ефективністю, ті, які розуміють можливості нових технологій та пропонують сталий розвиток. Експерти називають це «круговою економікою» - термін, вигаданий для позначення виробничої моделі, у якій використання сировини зменшується, а відходи прямують до нуля. Тема настільки актуальна, що Європарламент та інші європейські установи постійно приділяють їй багато уваги з подвійною метою – охорона навколишнього середовища та стимулювання інновацій. Успіхи маленьких компаній з верстатами Wood-Mizer підтверджують, що перехід від теорії до практики може принести відмінний результат.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Погляньте, як швидко розпилює колода широкострічкова пилорама WB2000! Відео зняте під час Днів Лісу в Латвії у травні 2018 року.

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Вони їдуть зі свою пилорамою в місця, де складовані колоди, які потрібно розпиляти, і таким чином допомагають своїм клієнтам зекономити гроші на транспортуванні колод.

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Священний економ Еміл Якимов розповідає про реставрацію монастиря Варовітец в болгарському місті Ентрополі.

Розпилювання льоду

Розпилювання льоду

Незвичайна ідея для розпилювання: креативний голландський байкер розрізає лід на верстаті Wood-Mizer.

Маленька пилорама Wood-Mizer LT10 розпилює величезну колоду кипариса

Маленька пилорама Wood-Mizer LT10 розпилює величезну колоду кипариса

З цього кипариса роблять гітари Фламенко. Іспанська фабрика MADINTER спеціалізується на деревині для музичних інструментів.

Що робити з конфіскованою деревиною?

Що робити з конфіскованою деревиною?

На Філіппінах знайшли цікаве рішення і припинили нелегально заготовлену деревину на 146.000 стільців для шкіл.