• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Зв'язатися online


Останні новини

Десять років співпраці з Wood-Mizer принесли авто

Десять років співпраці з Wood-Mizer принесли авто

У фіналі проекту «Сильний бізнес для сильних людей» український власник пилорами Wood-Mizer виграв автомобіль Ford Ranger.

Обладнання у лізинг – розширення бізнесу без фінансового тиску

Обладнання у лізинг – розширення бізнесу без фінансового тиску

«МОSТ-Україна» спільно з Українським лізинговим фондом (ULF) першими в Україні почали надавати у лізинг деревообробне обладнання. Кілька деревообробних підприємств вже...
10 років «MOST-Україна»: підсумки першого ювілею та новий рекорд

10 років «MOST-Україна»: підсумки першого ювілею та новий рекорд

Відлік компанії «MOST-Україна» стартує з початку ексклюзивного представництва Wood-Mizer в Україні – з 17 грудня 2007 року. Ювілей, який проходив у виставковому центрі «АККО...
Детальніше ...

Історії

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

28 червня 2017 р.

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

У далекому 1978 році двоє друзів в американському місті Індіанаполіс почали винаходити… пилораму на колеса. Їхня ідея була на диво простою: якщо пилорама приїде в ліс і розпиляє деревину на дошки, то з лісу потрібно буде вивозити готову продукцію, а не колоди, що дасть суттєву економію транспортних витрат.

Вони працювали над конструкцією пилорами буквально в гаражі, а на експерименти знадобилось 4 роки, перш ніж був створений мобільний стрічковопильний верстат, а потім у 1982 році Дональд Ласковскі та Деніель Текульве (так звати двох американських інженерів-винахідників) заснували компанію Wood-Mizer, девізом якої стали слова From Forest To Final Form – З лісу з готовою продукцією.

Монорейка – унікальна конструкція
Економія на транспортних витратах зменшує вплив на навколишнє середовище, оскільки, що менше рейсів здійснять вантажівки, то менший розхід палива та викиди вуглекислого газу в атмосферу. Однак, економія на транспорті – не єдина перевага технології Wood-Mizer.

Оскільки пилорама транспортабельна, ключовим фактором стала здатність верстата робити рівний якісний пропил в умовах, коли він працює у лісі, тобто встановлений на нерівній поверхні. Засновники компанії Wood-Mizer знайшли унікальне рішення, яке ось вже 35 років вирізняє верстати Wood-Mizer від інших стрічкових пилорам.

В конструкції верстата Wood-Mizer ріжуча голова закріплена на щоглі консольно і рухається по монорейці (а не по двох лежачих на землі рейках, як в інших пилорамах). Монорейка закріплена на балці, а балка завжди прямолінійна, незалежно від того, на якій поверхні встановлений верстат Wood-Mizer. Для інших пилорам важливо, щоб поверхня була вирівняна, інакше ріжучу голову просто заклинить. Для верстата Wood-Mizer це не має значення, він випилює ідеально рівні дошки, що означає, що в підсумку допуски для майбутнього стругання менші, а отже, менше цінної деревини буде зістругано й піде у відходи.

Еко-переваги тонкого пропилу

Та найважливішою та найвідомішою перевагою технології Wood-Mizer є використання в якості ріжучого інструменту вузької стрічкової пили. Така пила має товщину близько 1 мм і робить пропил в деревині товщиною не більше 2 мм (порівняйте з циркулярною пилою, у якої товщина пропилу до 6 мм). Це означає, що з кожної колоди вузька стрічкова пила випиляє більше готових дошок і менше деревини перетвориться у тирсу. Залежно від розмірів колоди, вихід готової продукції може досягати 70-80%.

Наприклад, Зоран Яковлевич, деревообробник із Сербії, який займається виробництвом палет, каже, що після впровадження технології тонкого пропилу від Wood-Mizer він отримує на п’ять палет більше з кожного кубометра деревини.

Технологія тонкого пропилу економить сировину і, відповідно, для випуску певного об’єму продукції потрібно заготовити менше деревини. Більше дерев залишиться у лісі. Ось вам і відповідь на запитання, чи здатна пилорама берегти ліс.
Зліва показано, як колоду розпилює стрічкова пила, а справа – циркулярна. Вихід готової продукції на верстатах зі стрічковою пилою досягає 80% в середньому, з кожної колоди виходить на одну дошку більше

Wood-Mizer економить не тільки сировину
Економічна ефективність верстатів Wood-Mizer виникає з всебічної економії. Окрім економії на транспортних витратах та економії сировини, технологія Wood-Mizer береже енергію, тому що для розпилу навіть надтвердих тропічних порід вузькою стрічковою пилою достатньо двигуна невеликої потужності. А самі по собі вузькі пили містять менше металу у порівнянні з іншим ріжучим інструментом і тому коштують дешево. Вони також легко загострюються, що в більшості своїй оператори верстатів роблять самостійно.

Всі ці переваги зробили Wood-Mizer світовим лідером у технології вузького пропилу (компанія випускає і верстати, і пили) з 75 000+ верстатами, які працюють у більш ніж 130 країнах світу.
З циркулярною пилою ви платите більше за транспортування колод

Wood-Mizer — це спосіб життя
Багато людей пов’язали свої життєві стратегії з розпилюванням деревини на верстатах Wood-Mizer. Фермери, господарі, розпилювальники за контрактом, мобільні майстерні, заповідники та деревообробні виробництва – всі вони з різних причин обрали цю технологію. Для багатьох людей цінні можливість бути незалежними, приносити користь людям, працювати на свіжому повітрі., робити свою справу – це «нематеріальні активи», які створюють верстати Wood-Mizer.

Наприклад, колишній водій автобуса Павел Кадлец з Чехії вважає, що його життя змінилось в кращий бік після того, як він купив верстат Wood-Mizer і почав надавати послуг з розпилювання деревини. Павлу подобається працювати на самоті, без поспіху і метушні, з відчуттям, що його робота потрібна людям, і з задоволенням від того, що пиломатеріал виходить якісний. «Тепер я сам собі шеф», каже Павел.

А естонський фермер Айгар Туусіс зазначає «Зовсім по іншому дивишся на життя, коли пилорама своя».

Ще одна перевага – у підтриманні хороших людських стосунків, що особливо важливо в невеликих містах та сільській місцевості.

«Пилорама – це найкращий привід, щоб зав’язати дружбу з сусідами, - розповідає італійка Анна Гвідо, яка разом з братом керує деревообробною фірмою Agrilazzo у містечку Ветралла. – Щодня до нас приходить багато клієнтів, і більшість стає нашими друзями. І ще з пилорамою Wood-Mizer ми платимо зарплату тим чудовим людям, як працюють поруч з нами».

Кругова економіка
Таким чином стрічковопильні верстати Wood-Mizer – основа для малого та середнього бізнесу, який переробляє місцеву деревину на замовлення для місцевих жителів, даючи при цьому роботу членам своєї общини. Це один з прикладів сталого розвитку на місцевому рівні, який позитивно впливає на глобальну економіку всієї країни чи регіону.

Досвід власників верстатів Wood-Mizer підтверджує те, що аналітики передбачали упродовж багатьох років: під час тривалої рецесії революцію на ринку проводять компанії з вищою ефективністю, ті, які розуміють можливості нових технологій та пропонують сталий розвиток. Експерти називають це «круговою економікою» - термін, вигаданий для позначення виробничої моделі, у якій використання сировини зменшується, а відходи прямують до нуля. Тема настільки актуальна, що Європарламент та інші європейські установи постійно приділяють їй багато уваги з подвійною метою – охорона навколишнього середовища та стимулювання інновацій. Успіхи маленьких компаній з верстатами Wood-Mizer підтверджують, що перехід від теорії до практики може принести відмінний результат.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Маленька пилорама Wood-Mizer LT10 розпилює величезну колоду кипариса

Маленька пилорама Wood-Mizer LT10 розпилює величезну колоду кипариса

З цього кипариса роблять гітари Фламенко. Іспанська фабрика MADINTER спеціалізується на деревині для музичних інструментів.

Що робити з конфіскованою деревиною?

Що робити з конфіскованою деревиною?

На Філіппінах знайшли цікаве рішення і припинили нелегально заготовлену деревину на 146.000 стільців для шкіл.

Як працює стругальний пристрій MP100 від Wood-Mizer

Як працює стругальний пристрій MP100 від Wood-Mizer

Погляньте, як можна виготовляти стругані дошки та профільований брус зі стругальною головою MP100, яка встановлюється на станину пилорами LT15.

Фільм «Наша зелена планета» виграв дві нагороди на конкурсі ООН

Фільм «Наша зелена планета» виграв дві нагороди на конкурсі ООН

Погляньте, як люди в Африці, Азії та Європі вирішують глобальні проблеми сталого використання лісу з допомогою пилорам Wood-Mizer.

Як сімейна палетна фабрика працює в Америці

Як сімейна палетна фабрика працює в Америці

Прогляньте відео-тур на виробництво дерев'яних піддонів, яке випускає 3000 палет на день.

Одній людині під силу виготовляти прекрасний паркет на замовлення

Одній людині під силу виготовляти прекрасний паркет на замовлення

Хлопець зі Швеції виготовляє унікальний паркет з нуля: від зрубування дерева, розпилювання і сушіння.