• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Останні новини

24 листопада 2017 р.

Головне, щоб верстати працювали безперебійно

На виставці LISDEREVMASH у Києві головний редактор газети «НОВИНИ ДЕРЕВООБРОБКИ» зустрівся  з генеральним директором «MOST-Україна» Олександром Твердохлібом і розмовляв про історію підприємства, його розвиток та плани на майбутнє.

У грудні 2017 року Ваша компанія «МОST-Україна» святкує свій перший ювілей – 10 років на ринку. Розкажіть про початок своєї співпраці з Wood-Mizer.

Все почалось у червні 2004 року. Тоді я був клієнтом Wood-Mizer, який купував виключно інструмент для деревообробки – стрічкові пили. Тоді в Україні було важко продавати Wood-Mizer, оскільки ці стрічкові займали дуже малий відсоток ринку – стрічкові пили 32 та 38 мм не були популярними. Перевагу мали ті виробники стрічкового полотна, які випускали такі параметри: 35, 40 та 50 мм ширина і 1 мм товщина. А вудмайзерівська найтонша на той час пила була 1,07 мм і двічі дорожча за конкурентів. Що робили ми? Коли доставляли інструмент до клієнта, наприклад, реалізовували пили іншого виробника, пропонували одну пилу Wood-Mize. Вона була із заводським швом (виконаним на верстаті IDEAL), заточена, розведена, з гартованим зубом, з ідентифікаційним кодом та у фірмовій упаковці – ось візьміть спробуйте. Ця пила була вже повністю готова до роботи.

А якісь інші пили ви продавали?

Так, на початку продавали й інші пили. Але поступово відійшли від того, бо якість Wood-Mizer, та й саму пилу дуже позитивно сприйняли на українському ринку. І так крок за кроком, по одній пилі, яку я давав на пробу, ми сформували зацікавлення і визначили, що саме нам потрібно на ринку. Ми почали звертатись до Wood-Mizer і розповідати, який нам потрібен асортимент та параметри, а також види пил - для первинної та вторинної обробки – з колод корою та без кори. І дійшли згоди. Wood-Mizer тепер виготовляє величезний асортимент стрічкових пил, які я розділяю таким чином: хобі клас, професійний та промисловий.

Таким були перші кроки. У 2007 – 10 років тому – ви створили компанію «МОSТ-Україна». Чому «МОСТ-Україна»? Тому що у Польщі був і є дилер Wood-Mizer MOST - нас з ними познайомив теперішній директор заводу Wood-Mizer Роберт Багінскі. Ми саме хотіли придбати зварювальне обладнання Ideal, і на заводі Wood-Mizer підказали, що власник фірми MOST Кшиштоф Томчик може нам допомогти з цим обладнанням, оскільки вже працює на такому.

Правила Wood-Mizer: якість і ще раз якість, оригінал тільки один. І щоб бути дилером чи представником і купувати полотно в бухтах, потрібно зварювати пили на обладнанні Ideal. Ми придбали Ideal Bass 100. А за ним були перший заточувальний BMS500 та розвідний BMT100 і тоді ще американська мийка для стрічкових пил.

У 2008 році придбали зерносклад поблизу Тернополя – зараз це об’єднана територіальна громада Байківці – один з найкращих населених пунктів Тернопільщини та перший за бюджетом, а ще входить до п’ятірки кращих в Україні. Після реконструкції запустили на території зерноскладу виробництво стрічкових пил. Наш офіс, цех, склади та виставка обладнання розташовані буквально за три кілометри від Тернополя.

А коли Ви відкрили перший сервісний центр?

У 2009 році ми відкрили перший авторизований сервісний центр як представник Wood-Mizer «MOST-Україна». І, якщо не помиляюсь, в одному з номерів журналу Wood-Mizer News нас відзначили як одного з п’яти кращих представників Wood-Mizer в Європі: за організацію роботи, створення дилерської мережі з підготовки, обслуговування стрічкових пил та презентації обладнання у фірмовому стилі.

Розкажіть про мережу «МОСТ-Україна» - де розташовані Ваші філії?

У 2007 році ми стали ексклюзивним представником Wood-Mizer в Україні на стрічкові пили, а у 2010 – на всю продукцію Wood-Mizer. І з 2007 року залучили більше 20 дилерів. У 2013 відкрили філії у Києві (місто Вишневе) та Рівному, і наступного року відкриємо офіси в Полтаві, Чернівецькій області та на Закарпатті.

Зараз ніхто з дилерів не продає обладнання, тому маємо велике бажання і плани навчати й перезавантажувати існуючу дилерську сітку, щоб вони інвестували та вкладали в розвиток бізнесу, щоб починали і вчились продавати стрічкові пили, а й деревообробне обладнання. З 2010 року, коли отримали право на продаж обладнання Wood-Mizer, ми реалізували близько 300 верстатів різного класу – від фермерських пилорам до промислових ліній. Зараз у команді «МОСТ-Україна» близько 75 людей, то господарка чимала.

В Україні деревообробка розвивається та має дуже великі перспективи. Все, що нам потрібно, - інвестувати у майбутнє, а майбутнє – це кадри: молодь, студенти. І коли буде взаємодія між бізнесом, владою, наукою – вона дорівнюватиме співпраці, розвитку і  перспективам.

Ваш стенд на виставці LISDEREVMASH прикрашають чудові авто Ford Ranger та Ford Mustang. Ви співпрацюєте?  

Так, співпрацюємо з Ford, але до 2015 року нашими комерційними автомобілями для обслуговування клієнтів були Volkswagen. У нас було кілька спільних проектів з Volkswagen, але вийшло так: американський Wood-Mizer їздить на Ford, польський Wood-Mizer теж як комерційні авто використовує Ford, а ми якось на Volkswagen… Тому провели декілька переговорів за сприяння Посольства США в Україні, оскільки ми є членами Американської ділової ради в Україні, познайомились з імпортером Winner, продали всі свої Volkswagen і купили Ford.

Далі започаткували спільний проект «Сильний бізнес для сильних людей», фінал якого буде 16 грудня у Києві в день святкування десятиріччя «МОСТ-Україна». Розіграємо між клієнтами, які придбали обладнання Wood-Mizer, пікап Ford Ranger. Торік проводили чемпіонат світу серед стронгменів на «Арені Львів». Українська команда виборола перше місце. Тоді розіграли між уболівальниками Ford Fiesta. А ключі від Ford Focus вручили сильній людині – Артуру Петровичу Дзигасову – тренеру олімпійської збірної з греко-римської боротьби. То ж пікап буде вже третім авто, яке подарує «МОSТ -Україна». І маємо намір далі співпрацювати з Ford та проводити подібні акції.

Цього разу виставили в якості реклами авто Ford Mustang і маємо наміри у 2018 році знову організувати спільний проект: або запропонувати клієнтам Wood-Mizer якісь вигідні умови на придбання такого авто або ж розіграти. А ще плануємо створити клуб Wood-Mizer – спільноту за інтересами, щоб знайомити клієнтів, забезпечувати максимально якісне обслуговування, організовувати івенти, презентації. І мета цього клубу - забезпечити співпрацю, розвиток та перспективи деревообробної галузі в Україні.

Яку підтримку Вам надає компанія Wood-Mizer?

Ми з Wood-Mizer як велика сім’я і працюємо практично як дочірня компанія. Wood-Mizer завжди дбає, щоб нам було комфортно та легко, постійно підтримує всі наші ініціативи і допомагає досягати всіх наших цілей.

Поговоримо про систему сервісу. Як ви створили систему сервісу в Україні? Припустимо, щось ламається, що робити далі?

По-перше, маємо чималий склад запчастин, який сформували за роки, - не на один десяток тисяч євро. По-друге, навчили, вишколили наших механіків, серед них є електрик, програміст – у нас був ліміт на 7 сервісантів: один - у Києві, шість – в Тернополі. Зараз ми дещо змінюємо систему – хочемо покращити. У 2018 році ми додамо кол-центр для сервісу – людина, яка відповідатиме на дзвінки та розподілятиме логістику. Без сервісу ми не зможемо існувати – це наш величезний плюс, бо, як правило, конкуренти не хочу інвестувати гроші в сервіс і користуються такими послугами на аутсорсингу, тому що це затратно: потрібен професійний інструмент, автомобілі, спецодяг, а крім того, навчання і відвідувати клієнтів в якості планового технічного обслуговування – це дуже серйозна робота. Та неможливо переоцінити важливість сервісу. Адже найголовніше і для нас, і для наших клієнтів, щоб верстати працювали безперебійно.

Розмовляв: Євгеній Кукушкін, головний редактор білоруської газети "Новости деревообработки"

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.