• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Wood-Mizer пропонує чотиристоронній стругально-профілювальний верстат MP360 – високопродуктивну машину, здатну обробляти заготовки завширшки до 350 мм і завтовшки до 160 мм....
LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

Цьогорічна 17-а Міжнародна виставка обладнання і технологій для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREVMASH, яка тривала з 25 до 28 вересня,...
Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

З новим верстатом MP260 деревообробні підприємства можуть випускати більше різноманітної продукції з деревини.

Детальніше ...

Історії

Ідея: садова альтанка із зеленим дахом

17 квітня 2017 р.

Ідея: садова альтанка із зеленим дахом

Альтанка з покритим рослинами дахом належить до когорти кращих проектів за версією компанії Wood-Mizer.

Про себе Джеремі Харпер говорить, що йому не звикати робити корисні речі з нічого. Лісівник з 20-річним стажем, він об’їздив усю Великобританію, вирубуючи старі дерева і розчищаючи місця від непотрібних живоплотів. Не раз траплялося так, що деревину, яку мали викинути, застосовували знову завдяки ідеям Джеремі.

Однак, задумавши будівництво альтанки у саду свого будинку в Мі́лтон-Кінз (графство Бакінгемшир), Джеремі, можна сказати, перевершив самого себе.

«Разом із дружиною ми подорожували по Норвегії й Ісландії. І там уперше звернули увагу на те, як багато дахів з рослинами на гаражах і комерційних будинках, – розповідає Джеремі. – Коли повернулися додому, спало на думку зробити такий дах на альтанці в саду.»

І справді, зелені дахи дуже популярні в Північній Європі й Німеччині. Кілька дослідницьких центрів займаються розробками у сфері озеленення дахів з 1970-х років. Доведено, що такі конструкції мають кілька екологічних переваг, важливих насамперед для міст. Зелені дахи акумулюють чисту дощову воду, не даючи змоги їй змішуватися зі стічними водами й знижуючи в такий спосіб навантаження на системи каналізації. Вони зменшують рівень шуму, причому ґрунт поглинає низькочастотні звуки, а рослини – високочастотні. Окрім того, зелені дахи очищають повітря й захищають будинки від перегрівання, зменшуючи витрати на кондиціонування. Зрештою, це просто гарно!

Хоча будівництво зелених дахів дорожче, ніж звичайних, ці витрати повністю компенсуються в процесі експлуатації, термін якої в кілька разів триваліший, ніж у звичайного даху, адже озеленення захищає конструкцію від кліматичних впливів.

Розрізняють інтенсивні й екстенсивні зелені дахи. Інтенсивні більше схожі на сади, там ростуть справжні дерева, яким потрібно досить глибокий шар ґрунту. Такі дахи, як правило, відкриті для публіки, і тут працюють професійні садівники. А екстенсивні дуже дешеві в експлуатації, шар ґрунту тонкий, у нього висаджують найпростіші рослини і єдине, що необхідно, – раз у рік додавати в ґрунт спеціальні нерідкі добрива.

Саме такий екстенсивний дах і задумав облаштувати Джеремі Харпер. Від ідеї до початку будівництва минуло зовсім небагато часу.

«Для мене це був перший подібний досвід, – пригадує Джеремі. – Ми розчистили простір у саду, забрали дитячий майданчик, тому що онуки вже виросли, і я накреслив зразковий план альтанки. Зробивши необхідні виміри й розрахунки, я вирішив, що стійки будуть 8 на 8 дюймів (приблизно 20х20 см), а поперечні лаги 10х5 см».

У цей час Джеремі виконував контракт з розчищення промислової зони, де планувалося зберегти дерева, але забрати деревину кипариса на дрова. Джеремі вирішив замість дров розпиляти його на балки для своєї альтанки. «Я хотів, щоб моя конструкція виглядала могутньою, і тому відібрав найбільші колоди від огорожі. Поперечні лаги випилював із забірних дощечок».

«Моя дружина вирушила на розпродаж у місцевий садовий центр, і ми націлилися на такі рослини, як чебрець, розмарин і навіть суниця. По периметру даху виклали дерев'яні бруски, щоб не наступати на рослини. Потім змішали ґрунт із насінням. Чесно кажучи, я не чекав чогось особливого від мого зеленого даху, але коли настала весна, він перетворився на прекрасний багатобарвний килим із плямами маків, волошок і маргариток!», – пригадує Джеремі.

Майстер вважає, що йому дуже пощастило, оскільки під рукою були і матеріали, і необхідне обладнання.

Кілька років тому він придбав стару пилораму Wood-Mizer LT40 і регулярно розпилює деревину на пиломатеріал потрібних розмірів для будівництва або виготовлення меблів.

«Цим верстатом я розпилював таку масивну деревину, що ніколи б не подумав, як її можна взагалі розпиляти. Я працював і з маленькими замовленнями, і з такими, де була потрібна висока точність – все це LT40 чудово робить. Я завжди вважав, що це крута машина, і я в ній не розчарувався».

Пилораму LT40 Джеремі розмістив у сараї навпроти будинку. Він також має п'ять кранів для переміщення колод, але під час спорудження альтанки йому довелося докласти багато ручної праці.

«Я усе встановлював і складав вручну, – розповідає він. – Найважчими були опорні стовпи. Але головне – гравій. Я носив його власноруч приставними сходами. Це була найважча частина роботи. Напиляти дошки не було складно й не потребувало багато часу, оскільки я точно знав, що мені потрібно. Спочатку я планував зробити стовпи абсолютно прямими, але, зрештою, скосив краї, щоб альтанка не виглядала, як інженерна конструкція. Потім я довго думав, а якої форми повинні бути поперечні балки. Різні варіанти спадали на думку, перш ніж зробив так, як зараз».

Вертикальні опори втоплені в землю й зчеплені із ґрунтом. Вони несуть розподілене навантаження від конструкції поперечних балок. Нагорі прибиті дошки, які формують базу для озеленення. Під шаром ґрунту розміщена водостійка прокладка і шар геотекстилю для захисту даху від протікання. На усе це Джеремі насипав шар гравію для поліпшення дренажної функції даху, потім поклав захисний бар'єр для кореневої системи й килимовий шар, щоб утримувати вологу. Квіти ростуть із суміші компосту з тирсою, вкритої тонким шаром ґрунту.

Щоб створити натуральніший вигляд своїй будівлі, Джеремі розпиляв круглі стовпи з кипариса на тонкі секції й виклав ними підлогу в альтанці.

Вийшла не просто вражаюча конструкція, а щось більше – альтанка, від якої усі члени родини у захопленні.

«Я, звичайно, не садівник. Моя дружина розуміється на всіх цих справах у 100 разів краще, але все-таки мені вдалося зробити зелений дах. Вихідними я по кілька годин сиджу в альтанці і постійно її фотографую, щоб бачити, як змінюється її вигляд у різні пори року», – зізнається Джеремі.

Завдяки непридатній деревині кипариса, що дісталася йому задарма, і стрічкопилковому верстату LT40 вартість цього проекту виявилася напрочуд низкою.

«Я не втримався й пошукав в інтернеті вартість такої альтанки, – розповідає Джеремі. – Ціна такої конструкції з деревини дуба починається з 3000 фунтів стерлінгів. А для мене її вартість вимірюється тільки витраченим часом і бензином!»

«Я в захопленні від того, якою вийшла альтанка, – це набагато краще, ніж я навіть міг собі уявити!» – радіє Джеремі Харпер. І так вважає не тільки він. У 2015 році ця альтанка здобула третє місце в конкурсі «Мій Проект», який компанія Wood-Mizer, проводить для своїх клієнтів, котрі зробили щось цікаве з деревини, розпиляної на верстаті Wood-Mizer.

Бен ПАЙК, Eve Communications

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Широкі шківи для пилки 50 мм можна встановити і на звичайний верстат LT70 і на пилораму LT70, оснащену широкою головою.

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Італійська сім’я ділиться секретами свого ремесла, процвітаючого, незважаючи на економічні труднощі.

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

З новим верстатом LT70 WIDE можна розпилювати колоди більшого діаметру, випускати ширші дошки та брус, а ще... використовувати пилку завширшки 50 мм.

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Погляньте, як швидко розпилює колода широкострічкова пилорама WB2000! Відео зняте під час Днів Лісу в Латвії у травні 2018 року.

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Вони їдуть зі свою пилорамою в місця, де складовані колоди, які потрібно розпиляти, і таким чином допомагають своїм клієнтам зекономити гроші на транспортуванні колод.

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Священний економ Еміл Якимов розповідає про реставрацію монастиря Варовітец в болгарському місті Ентрополі.